Strategia bogów : ósmy cud świata

Erich von Däniken Wydawnictwo: Prokop historia
historia
83-900204-7-5
Grzegorz Prokop
Daniken Paleoastronautyka tajemnice starożytności

"Przeczytawszy jedną książkę Daenikena - przeczytałeś je wszystkie" - to twierdzenie jest wciąż aktualne... po kolejne lekturze "starego" Ericha. Ba! więcej, Daeniken wraca do swoich ulubionych rozważań czyli do Księgi Ezechiela. Opatruje je specjalnym oznaczeniem "aby nie nudzić starych czytelników". Ulubiony temat który można dopasować do nowego tym razem jest to...

Wierzyć? Nie wierzyć? Nie to jest ważne! Świetna zabawa!

To dla mnie jak powrót do dzieciństwa - młodości. EvD ma tylu samo zwolenników co przeciwników. Dla mnie to interesujące.

950723 papier G6

Zawsze ciekawiły mnie teorie, w których przoduje Daniken – szczególnie, że może w nich tkwić jedno, albo i więcej ziaren prawdy. Dlatego też do „Strategii bogów” zabrałam się z zapałem i dużym zainteresowaniem. Niestety jednak lektura okazała się dużym rozczarowaniem. A zaczęło się nawet ciekawie: objawienie z „Księgi Mormona” oraz proroctwa Ezechiela, mające przywoływać...

Książki autora są wartościowe pod wieloma względami, lecz prezentowane hipotezy nie obronią się z powodu braku dowodów. Należy podchodzić do nich z dużą dozą sceptycyzmu.

Dyskusje

• Domowa biblioteka