Pionierowie

James Fenimore Cooper Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Sokole Oko (tom 4) powieść przygodowa
The Pioneers
powieść przygodowa
83-207-1447-8
Tadeusz Evert
przygoda Indianie Mohikanie Ameryka Północna kolonizacja Sokole Oko

Bardzo dobra książka. W mojej opinii porusza zagadnienia egzystencjalne, których zwieńczeniem jest jedno, może dwa zdania na samym jej końcu. Warto było przebrnąć przez tą barwną, poplątaną historię, która długo nie zachwyca ;)

Moja książka ma tytuł "Pionierowie" - wydawnictwo Iskry, Warszawa 1990 , ale to chyba szczegół

Książkę przeczytałem dość dawno. Mimo, że była to czwarta część pięcioksięgu to stanowiła dość odrębną opowieść na tyle, że udało mi się szybko wejść w losy bohaterów. Z chęcią kiedyś sięgnę po pozostałe pozycje z pięcioksięgu i dalsze losy Sokolego Oka. Albo polecę to swoim dzieciom :)

Las szumi a na plecach można wyczuć wzrok tropicieli , doskonała książka

Zmogłam w końcu. Kiedyś, jeszcze w szczenięctwie zafascynowana Ostatnim Mohikaninem obiecałam sobie przeczytać cały pięcioksiąg Sokolego Oka. Teraz zaczęłam go powoli zbierać. Zgodzę się, że na taką lekturę może już mam troszkę za dużo lat, ale został mi sentyment do bohaterów, taki jak do misia przytulanki schowanego gdzieś głęboko na strychu. Książka wybitnie pokazuje...

Tak samo jak "Preria", wciąga niesamowitą autentycznością realiów i opisem dzikiej przyrody

• Indianie
  • Chcę w prezencie