Okładka książki Kosmiczny hotel Starcross czyli Atak Moobów! czyli Nasze przygody w czwartym wymiarze! Porywająca opowieść o brytyjskiej potędze na oceanach czasu i przestrzeni Philip Reeve
Philip Reeve Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Trylogia Larklight (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Trylogia Larklight (tom 2)
Starcross or The Coming of the Moobs!... (2007)
Nasza Księgarnia
2008-01-01
2008-01-01
Jacek Drewnowski

Świetna lekka książka dla młodszej młodzieży. Barwne światy, kosmos z perspektywy lekkiego XIX wiecznego cyberpunka z całą bandą dziwnych zwierząt i ras. Poza tym genialne ilustracje. Dostałem przez przypadek i w połowie zamówiłem pierwszą część przygód rodziny Mumby.

Niestety zacząłem od drugiego tomu :)

Niestety zacząłem od drugiego tomu :)

"Kosmiczny hotel Starcross" to kolejne przygody Arta, Myrtle, ich rodziców i przyjaciół i tak jak w poprzedniej części rozgrywają się one w kosmosie.

Art po poprzednich przygodach wraz ze swoją rodziną powrócił do życia codziennego ale jak można się spodziewać ich spokój długo nie trwa.
Pewnego dnia otrzymują zaproszenie od człowieka o nazwisku Titfer do hotelu na Starcross gdzie jedną z głównych atrakcji jest kąpiel morska.
Kto by nie skorzystał z takiego wypoczynku? Rodzina decyduje się na mały odpoczynek w hotelu (tylko ojciec przez swoje obowiązki postanawia dołączyć do rodziny trochę później).
Po dotarciu na miejsce rodzina jest zachwycona wystrojem hotelu, miłym powitaniem przez Pana Titfera oraz innymi poznanymi gośćmi hotelu w tym również Jacka (przyjaciel rodziny z poprzedniej części) i jego towarzyszy, którzy są w hotelu pod przykrywką w służbie Królewskiej Mości.
Okazuje się, że na miejscu dzieją się różne dziwne rzeczy- znikają ludzie, czarne cylindry potrafią przejąć kontrolę nad ludzkim umysłem a koło hotelu jest pełno dziur czasoprzestrzennych.
Zapewne jak można się domyślić Art z towarzyszami wpadają w wir niekończących się przygód i niebezpieczeństw, muszą przeszkodzić moobom (czarne małe istoty, które potrafią przybrać formę odzienia i przedostać się do umysłu ludzi) w opanowaniu świata, powstrzymać piękną agentkę rządu francuskiego oraz podróżować niejednokrotnie w czasie.
Jak to bywa w tego typu książkach wszystko jednak kończy się dobrze i szczęśliwie.

Podczas lektury poznajemy wiele nowych i przede wszystkim ciekawych postaci ale również towarzyszą nam poznani już wcześniej bohaterowie.
Tak jak w pierwszej części tak i w tej nie brakuje ciągłej akcji a w dodatku nic nie jest tym czym się wydaje i wiele razy zostajemy zaskoczeni przebiegiem historii.

Polecam tę książkę nie tylko tym najmłodszym ale i tym trochę starszym jako odskocznia w fascynujący, magiczny świat.

Muszę również wspomnieć o przepięknych ilustracjach Pana Davida Wyatta od których nie sposób oderwać wzroku.

Tak samo jak z Larklight. 2 dni i po książce :)

Tak samo jak z Larklight. 2 dni i po książce :)

Z początku nie tak ciekawa jak Larklight, ale podobna. Fabularnie też. Podobała mi się równie dobrze jak ilustracje Wyatta.

Świetna książka dla dzieci i nie tylko. Mimo swoich 23 lat lektura tej książki dała mi wiele przyjemności. Pierwszą część "Larklight" poleciłam mojemu uczniowi, który chodzi do 5 klasy podstawówki. Młody spierał się ze mną, że czytanie jest nudne więc zawarliśmy umowę, że przeczyta chociaż jedną książkę, którą ja mu polecę. Prawdę mówiąc na początku miałam problem z wyborem odpowiedniej lektury dla chłopca z podstawówki (mam wrażenie, że z dziewczynką byłoby dużo łatwiej:)w końcu sama kiedyś byłam małą dziewczynką, która dużo czytała;),ale zupełnym przypadkiem natknęłam się właśnie na tą książkę. Kupiłam (przyznaję, że piękne wydanie mnie przekonało...tak tak oceniłam książkę po okładce),przeczytałam i sama się wciągnęłam w te niesamowite kosmiczne historie. A co najlepsze, młody również!

• 2. Posiadam - książka
  • Kat.: Dla dzieci 💗