Książęta piastowscy Śląska

Śląsk
1974-01-01
1974-01-01
Piastowie Śląsk księstwa śląskie biografie

Średniowiecze to ciekawa epoka. Możemy ją widzieć przez pryzmat krucjat, inkwizycji albo przez bardziej krajowe wydarzenia jak bitwa pod Grunwaldem itp. Ale równie ciekawe jest spojrzenie lokalne, gdzie okazuje się że pod naszą miejscowością miała miejsce bitwa. Nie jakaś wielka batalia ale starcie kilku setek rycerzy o pobliskie miasto do którego akurat chdziłeś do...

• Historia
  • Średniowiecze