Zdobywca Anglii: Wilhelm I z Normandii

Okładka książki Zdobywca Anglii: Wilhelm I z Normandii
George Bidwell Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" Seria: Z medalionem powieść historyczna
powieść historyczna
Z medalionem
Wydawnictwo "Śląsk"
1980-01-01
1980-01-01
Anna Bidwell
historia Anglii XI wiek Normanowie Sasi

Wilhelm Zdobywca jest zdecydowanie jedną z ciekawszych postaci historii średniowiecznej - bardzo skuteczny w swoich działaniach, świetny dyplomata i wojownik, dzięki któremu Anglia szybko rozwinęła się na dużą skalę. Biografia pióra Bidwella jest dobrze napisana, przedstawia nie tylko osiągnięcia króla, ale także jego osobiste zalety i wady.

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.

Wielkie rozczarowanie. Zwłaszcza w porównaniu z inną książką tego autora o księciu Wellingtonie. Początek dość ciekawy ale im dalej tym bardziej ma sie wrażenie, że Bidwell ciągnie watek panowania Wilhelma na siłę.

Dodaj cytat z książki Zdobywca Anglii: Wilhelm I z Normandii