Zdobywca Anglii (Wilhelm I z Normandii)

George Bidwell Wydawnictwo: Seria: Z medalionem powieść historyczna
Anna Bidwell
historia Anglii XI wiek Normanowie Sasi
powieść historyczna
Anna Bidwell
Z medalionem
historia Anglii XI wiek Normanowie Sasi

1914

Wilhelm Zdobywca jest zdecydowanie jedną z ciekawszych postaci historii średniowiecznej - bardzo skuteczny w swoich działaniach, świetny dyplomata i wojownik, dzięki któremu Anglia szybko rozwinęła się na dużą skalę. Biografia pióra Bidwella jest dobrze napisana, przedstawia nie tylko osiągnięcia króla, ale także jego osobiste zalety i wady.

Wielkie rozczarowanie. Zwłaszcza w porównaniu z inną książką tego autora o księciu Wellingtonie. Początek dość ciekawy ale im dalej tym bardziej ma sie wrażenie, że Bidwell ciągnie watek panowania Wilhelma na siłę.

Warto przeczytać - jak większość biografii pióra Bidwella.
Nie jest to typowa biografia, suchy opis postaci i epoki - raczej opowieść o człowieku, jego zaletach i wadach oraz czasach, w których żył.
Bidwell nie stosuje schematu dobry/zły, nie dokonuje jednoznacznych ocen - i to właśnie przyciąga mnie do jego książek.

• Historia
  • Średniowiecze
  • Biografie
  • Powieść historyczna
  • Biografie
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki Zdobywca Anglii (Wilhelm I z Normandii)