Gorzej być nie może

Okładka książki Gorzej być nie może Katherine Parker
Okładka książki Gorzej być nie może
Katherine Parker Wydawnictwo: Elf Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Elf
2003-01-01
2003-01-01

Obóz w Nowym Meksyku zapowiada się wspaniale. Konie, słońce, góry, pustynia... O czym więcej dziewczyna może marzyć w czasie wakacyjnej wyprawy? O przystojnym chłopaku, oczywiście! Kiedy się okazuje, że i tego elementu nie zabraknie Natasha wierzy, że przeżyje wspaniałe dziesięć dni.
I nie przeszkodzi w tym nawet jej odwieczny wróg, Clint Braddock, który w ostatniej chwili również postanawia wziąć udział w obozie.

"Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty" przeznaczona jest książka Katherine Parker pt. "Gorzej być nie może".

Natasha i jej przyjaciółka Sandra wybierają się na obóz jeździecki do Nowego Meksyku. Postanawiają zamieszkać razem z Marshą, którą chronią w ten sposób przed Rebeccą słynącą z odbijania chłopaków koleżankom. Na obóz jedzie też Clint, którego Natasha nienawidzi od przedszkola. Oboje jednak dochodzą do porozumienia i zawieszają topór wojenny, zważywszy na trudne warunki obozowe i konieczność współpracy.

Książkę bardzo łatwo i szybko się czyta. Nie tylko dlatego, że jest cienka, ale również dlatego że napisana jest dla nastolatek.
Autorka ma dar krótkich, ale działających na wyobraźnię, opisów przyrody - słońca, gór, wodospadów, pięknych widoków, ale też gwałtownych burz.
Historia Natashy i Clinta jest przewidywalna, ale nie przeszkadza to w jej odbiorze. Myślę, że niejedna nastolatka będzie zachwycona taką książką i będzie się identyfikować z odczuciami dziewczyn, bohaterek "Gorzej być nie może".

Obóz w Nowym Meksyku zapowiada się niesamowicie, naprawdę wspaniale.Piękne konie, góry, a także gorąca pustynia. O czym więcej może marzyć młoda dziewczyna podczas wymarzonej wakacyjnej wyprawy oczywiście o przystojnym, idealnym chłopaku.Lecz, gdy okazuje się, że i tego tam nie zabraknie Natasha najlepiej chce spędzić i przeżyć swoje miłe te dziesięć dni.
Jestem wielbicielką koni ta książka mnie oczarowała, samą też piękną okładką bardzo dobrze się czyta i przyjemnie. Super książka.

Jestem...

Cała seria "Nie dla mamy..." jest typową listą książek dla nastolatek, które ciągle szukają szczęśliwych zakończeń. Zawsze miłosny wątek w tle. Dobrze się z nią wzrasta w latach nastoletnich. Choć z perspektywy czasu wydaje się dość banalna.
Jak pamiętam to mój rekord z tej serii: 4 książki w jeden dzień. Miłe dla oczu.

Jak pamiętam to mój rekord z tej serii: 4 książki w jeden dzień. Miłe dla oczu.

Świetna! Polecam!

Świetna! Polecam!

Bardzo podobała mi się ta książka. Szczególnie zakończenie. Polecam ;)

Bardzo podobała mi się ta książka. Szczególnie zakończenie. Polecam ;)

Od początku czytania tej książki wiedziałam, że pomiędzy główną bohaterką, a Clintem-chłopakiem, którego nienawidziła zawiąże się jakieś mocniejsze uczucie. Nie myliłam się! Pomimo tego, była bardzo ciekawa.

Faworyt w tej serii- przynajmniej mój.
Tą serię lubię czytać, jest ona lekka, niewymagająca, lecz ta książka bardziej przypadła mi do gustu niż wszystkie pozostałe. W końcu jakieś sprzeczki, a nie tylko całowanie !- wiem, jestem okropna.

Faworyt w tej serii- przynajmniej mój.

Gdy Natasha wyjeżdża wraz ze szkolnymi kolegami do Nowego Meksyku na obóz, ma okazję spojrzeć na swojego największego wroga, Clinta, z innej, lepszej strony.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jest naprawdę świetna.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Jest naprawdę świetna.

2086

Historia z końskim obozem w tle oparta na powiedzeniu: Kto się lubi ten się czubi.

• Młodzieżowe
  • Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
  • Nie dla mamy...

Dodaj cytat z książki Gorzej być nie może