Baśń o Szklanej Górze

Jan Marcin Szancer (ilustrator)Ewa Szelburg-Zarembina Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie literatura dziecięca
8322205848
Wydawnictwo Lubelskie
dla dzieci baśń Jan Marcin Szancer
literatura dziecięca
8322205848
dla dzieci baśń Jan Marcin Szancer

Baśnie bywają różne. Czasem lepsze są, czasem gorsze. Raz mądrzejsze, albo niezbyt mądre. Bardziej interesujące lub nieciekawe. Ta z całą pewnością należy do tych lepszych, mądrzejszych i bardzo ciekawych. W dodatku jest znakomicie ilustrowana. Świetne ilustracje do tekstu rymowanego Ewy Szelburg-Zarembiny stworzył Jan Marcin Szancer.
Ta książka to taki wzorzec rewelacyjnej...

Ulubiona bajka z dzieciństwa, teraz czytam ją swoim dzieciom.

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC książki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości...

• Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo