Brzemię białego człowieka

popularnonaukowa
1996-01-01
83-85249-92-3
historia nowożytność Wielka Brytania imperium literatura popularnonaukowa

Historia Imperium Brytyjskiego w pigułce, ale czyta się jak najlepszą powieść awanturniczo-przygodową.
Gorąco polecam.

Historia, realia, przygody, biznes, relgiia i polityka w jednej, świetnie napisanej pozycji. Nie mogłem się od niej oderwać jak od bardzo dobrej powieści.

Znakomita książka, napisana przez znakomitego Intelektualistę! Los zabrał Go zdecydowanie przedwcześnie. Rozmowa z Panem Kazimierzem Dziewanowskim, którego spotkałem chwilę po wydaniu pełnej wersji "Brzemienia białego człowieka" była dla mnie niezwykła...

Może i kończy niektóre wątki w połowie, może i nie opowiada całej, szczegółowej historii Anglii. Ale czyta się naprawdę dobrze, dzieło przedstawione w sposób ciekawy i co najważniejsze na temat. Autor przedstawia historię ludzi przede wszystkim odważnych. Ludzi, którzy sprawili, że Wielka Brytania rzucała wyzwanie całemu światu i wygrywała za każdym razem, sprawiając, że...

Książka strasznie nierównomierna. Rozdziały kończą się w najciekawszym momencie a następna strona już kryje kolejną opowieść... Oczywiście zachęciło mnie do szukania dalszych informacji na własną rękę ale wolałbym przeczytać te wiadomości w tej książce, kosztem większej ilości stron.
Najbardziej zaciekawiła mnie historia Jamesa Cooka i wojen Burskich w Afryce.
Polecam...

• Historia
  • Chcę w prezencie
  • Wczesna nowożytność
  • 2013
  • EpuB

Dodaj cytat z książki Brzemię białego człowieka