Pustynia miłości

François Mauriac Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX literatura obyczajowa, romans
Le desert de l'amour
Stefania Zgórska
Instytut Wydawniczy PAX
miłość
Le desert de l'amour
literatura obyczajowa, romans
Stefania Zgórska
miłość

Wspanialy jezyk, smak i subtelnosc w przedstawieniu historii, w ktorej jeden czlowiek, czesto nieswiadomie, ma ogromny wplyw na bieg zycia drugiego czlowieka. Literatura duzego formatu, dokladnie tak, jak "Klebowisko zmij" tego samego autora.

Skostniała proza o wydumanej tematyce napisana w zupełnie pozbawionym ikry stylu. Poplątane relacje ojca, syna, matki i utrzymanki ojca, a wszystko to w przygnębiającej scenerii nudnego życia wszystkich ich łącznie i każdego z osobna. Ble. Podobno "Kłębowisko żmij" jest lepsze, ale mimo wszystko nie wiem czy, po "Pustyni miłości" chcę to czytać.

Nie jestem przekonana, czy w tej książce do końca chodzi o zrójnowanie życiorysu, bardziej o jego świadomy wybór. To jak w obliczu rozczarowania cała siła emocji zmienia się w negatywną masę, która daje upust na życiorysach innych ludzi. W jaki sposób? W książce tej spotkamy osoby, które będą sobie z tym radzić w mniej lub bardziej trafny sposób.

Książka, która może irytować osoby niewrażliwe na ten typ wrażliwości uczuć przedstawiony w moim zdaniem świetnej opowieści o miłości/obsesji i jej możliwych skutkach duchowych. Dla tych, którzy eksplorują ten często kluczowy dla losów człowieka moment - co takiego się dzieje, że ktoś może nas do siebie przywiązać duchowo, uczuciowo, emocjonalnie, intelektualnie? Co to...

Historia ludzkich namiętności. Ukazuje ona w jaki sposób zrujnować sobie życie poprzez przelotny romans.

• Literatura francuska
  • L. francuska
  • Dawno temu przeczytane
  • Literatura francuska
  • Chcę przeczytać - prywatne
  • ROK 1996
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Pustynia miłości