Inicjały B.B.: Pamiętniki

Aleksandra Mańka-Chmura
autobiografie gwiazdy kina

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Te pamiętniki odkrywają duszę i serce Brigitte Bardot. Ukazują jej spojrzenie na życie, karierę, ludzi i zwierzęta. Są przepełnione wrażliwością i dlatego tak pełne goryczy i rozczarowań. Czasem aż trudno kontynuować czytanie.

Można się z BB w wielu kwestiach zgadzać, bądź nie, ale nie można jej nie podziwiać za oddanie i pracę na rzecz zwierząt.

Dla mne najbardziej fascynująca książka jaką ostatnio czytałem. Aczkolwiek sama gwiazda nie wydawała mi się nigdy jakoś specjalnie piękna, to jednak jako jednostka jest ciekawa i niepowtarzalna. Kobieta o wielkim sercu, która jak wiemy jest wielką znana działaczką w obronie praw zwierząt. Polecam, bo warto przeczytać o życiu człowieka znanego, który jednak porzuca caly ten blichtr i zajmuje się czymś zupełnie innym, rezygnując z kariery.

Biografia napisana jest dobrze, pokazuje osobowość bohaterki, jej dylematy. Sama postać jest bardzo denerwująca biorąc pod uwagę, że popełnia ciągle te same błędy. Jednak kto z nas nie sparzy się kilka razy by w końcu zrozumieć?

Jeśli ktoś chce choć trochę zrozumieć Brigitte, niech odłoży na bok dziesiątki krzywdzących biografii, które na jej temat powstały, i niech sięgnie po tę książkę. Według mnie jeden z najciekawszych opublikowanych pamiętników.

nie doczytałem do końca, tylko z braku czasu :-)

nie doczytałem do końca, tylko z braku czasu :-)

Najfajniejsza książka jaką czytałam.
Pozycja nr 1 dla fanów BB :)

Najfajniejsza książka jaką czytałam.
Pozycja nr 1 dla fanów BB :)

Książka wciągająca i dobrze napisana. Czyta się szybko i przyjemnie.
Porywające życie i wspaniałe osiągnięcia.

Pani Bardot jest osobą niesamowitą, temu nie da się zaprzeczyć.

Jednak są dwie rzeczy, które bardzo mi przeszkadzały.
Pierwsza: pani Bardot wpadła, w mojej opinii, w pułapkę efektu "wybielenia". W jako jedna z najbardziej szokujących gwiazd swoich czasów, ma się z czego "wybieleć". Starając się przedstawić siebie w jak najlepszym świetle, wychodzi (tylko w książce) na osobę bardzo naiwną i niestety niezbyt mądrą.
Druga:
Też związana z "wybielaniem". Lekkość przedstawiania kolejnych związków. Nie da się zaprzeczyć, że miała wielu partnerów, po co więc na siłę udawać dziewiczą niewinność.

Książka wciągająca i dobrze napisana. Czyta się szybko i przyjemnie.
Porywające życie i wspaniałe osiągnięcia.

Pani Bardot jest osobą niesamowitą, temu nie da się zaprzeczyć.

Jednak są dwie rzeczy, które bardzo mi przeszkadzały.

Nie rozumiem dlaczego ta książka ma tak niską ocenę,jeśli ktoś interesuje się życiem i poglądami slynnej BB to nie widzę lepszego sposobu na poznanie tej aktorki jak przeczytanie jej historii opowiedzianej własnymi słowami , fakt,że może niektórym rzeczom czy tematom poświęca więcej czasu innym natomiast mniej bynajmniej nie oznacza że książka jest nudna i pozbawiona szczegółów z życia prywatnego.Dzieki pamiętnikom BB dowiedziałam się wiele o jej życiu uczuciowym, podejściu do życia, kariery i rodziny.

Język, którym jest pisana książka jakoś do mnie nie przemawia.
Nie wiem czy to kwestia słabego tłumaczenia...

Język, którym jest pisana książka jakoś do mnie nie przemawia.
Nie wiem czy to kwestia słabego tłumaczenia...

Jedna z najbardziej fascynujących książek o jednej z najbardziej fascynujących kobiet na świecie. Piękna, utalentowana, bezczelna, momentami egoistyczna,adorowana przez kobiety i mężczyzn, niestety smutna i samotna - najszczęśliwsza jedynie w otoczeniu zwierząt i natury. Kocham BB na zawsze.

• Biografie
  • Biograficznie i autobiograficznie