Coco Chanel. Legenda i życie

Okładka książki Coco Chanel. Legenda i życie
Justine Picardie Wydawnictwo: Rebis Seria: Biografie i powieści biograficzne biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Biografie i powieści biograficzne
Coco Chanel: The Legend And The Life
Rebis
2012-05-15
2012-05-15
Katarzyna Karłowska
Coco Chanel biografia

Okładka książki Zanim powiem do widzenia Justine Picardie, Ruth Picardie, Matt Seaton
Ocena 7,2
Zanim powiem d... Justine Picardie, R...

Oficjalne recenzje i

Życie Coco

Link do recenzji

36 0 39

Książka jest rzetelną i merytorycznie doskonałą biografią projektanki. Dużo informacji usytuowanych chronologicznie.

Uważam, że biografia została dobrze napisana. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego perfumy nazywają się no 5 koniecznie przeczytaj. Polecam bo każdy może się zainspirować, skorzystać z tej książki. Nie wszystkie biografia są interesująco napisane. Tę "pochłonęłam ".

Plus za opisy luksusu jakim lubiła otaczać się bohaterka. Cudowne opisy luksusowych wnętrz a także bardzo osobliwych zachowań samej Gabrielle.

Książka może stanowić inpiracje to ulepszenie jakości własnego życia!

Fatalna książka przybliżająca historię życia jednej z najważniejszych kreatorek dobrego gustu i smaku XX wieku.

Szczerze nie polecam.

Mało życia prywatnego w tej biografii, ale dla fanów Coco jako kobiety biznesu kreatorki mody może być bardzo ciekawa.

Jedna z najlepszych autobiografii, jakie posiadam.

Biografia Coco Chanel autorstwa Justine Picardie jest co najmniej rozczarowująca. Od książek tego gatunku wymagam dobrego pióra, obiektywności, dociekania prawdy, pewnego porządku (niekoniecznie ścisłej chronologii opisywanych zdarzeń) i opinii osób z bliskiego otoczenia. Autorka bardzo często powołuje się na to ostatnie - nie ma chyba kartki, na której nie przytaczałaby...

Książka ciekawa, z pewnością wartościowa i bogata w szczegóły,choć dla mnie trochę złe proporcje między relacjami z życia prywatnego, a pracą - tak jakoś to kreowanie mody jest "mimochodem", zwłaszcza w początkach kariery. Ale największe wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia i reprodukcje rysunków... Nie mogłam się napatrzeć.

Książka autorstwa Justine Picardie „Coco Chanel. Legenda i Zycie” zachwyca mnogością szczegółów oraz ilością zdjęć. Autorka chcąc wprowadzić czytelnika w życie Coco Chanel rozpoczyna od zobrazowania domu projektantki, jego wystroju. Następnie przeprowadza nas przez poszczególne etapy jej życia, poczynając od niełatwego dzieciństwa a kończąc na dniu jej śmierci. Dowiadujemy...

Wspaniała biografia wybitnej projektantki jest opatrzona fenomenalnymi zdjęciami- najlepsza jej biografia jaka czytałam do tej pory. Rewelacyjna pozycja dla pasjonatów mody.

• Chcę w prezencie
  • Biografie