Kamienne niebo

Wydawnictwo Iskry
Powstanie Warszawskie
literatura piękna
Powstanie Warszawskie

Cudna. Jedna z tych, po które często wracam.

Książka chociaż krótka zrobiła na mnie ogromne wrażenie i żałuję, że dopiero teraz ją odkryłam. Przeniosła mnie w czasy wojny, głodu, walki o życie, pozwoliła docenić to co mam.

Jerzy Krzysztoń to moje prywatne, literackie odkrycie roku. Rzecz jasna nie ma co chwalić dnia przez zachodem słońca, a co za tym idzie, ferować wyroki o odkryciach roku, gdy ten jeszcze trwa, ale już wiem, już czuję, że nic tego odkrycia nie zdetronizuje. Już "Obłęd" mnie zachwycił, potem "Wielbłąd na stepie" tylko to podkreślił, a "Krzyż Południa" stał się kropką "nad i"...

• Varsaviana
  • Powstanie Warszawskie
  • 2018
  • Poszukuję
  • Przeczytane wielokrotnie
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki Kamienne niebo