Wspomnienia syberyjskiego zesłańca

Edward Toczek Wydawnictwo: Novum Seria: Biblioteczka tygodnika "Za i Przeciw" biografia, autobiografia, pamiętnik
Novum
histora historia Polski II wojna światowa Rosja wysiedlenia obozy pracy łagry Syberia pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
1989-01-01
Biblioteczka tygodnika "Za i Przeciw"

Dramatyczny opis własnych przeżyć autora zesłanego na Syberię.
Nadal nie wiemy ilu Polaków deportowano. Ilu zmarło gdzieś na Syberii. Ilu zaginęło bez wieści. Katorżnicza praca, głód, dokuczliwy mróz – nie każdy był w stanie to znieść.
Wspomnienia autora to także przeżycia tysięcy polskich rodzin wywiezionych na Syberię. Zapisał je, by nie zostały zapomniane.
Maleńka...

Lektura niemalże obowiązkowa dla wszystkich Polaków. Tak jak jest wspomniane w tej książce "zapominamy o syberyjskich zesłańcach, czcząc pamięć jedynie tych poległych tu, blisko, w Polsce".
Tego co oni wtedy przeżyli... chyba nie przeżyłby żaden z ówcześnie żyjących, tak bardzo przyzwyczajonych do codziennych wygód.

• Szukam
  • Literatura obozowa
  • 2012
  • Chcę w prezencie
  • Archeologia i historia
  • Historia Polski i okolic
  • Kochankowie na moim utrzymaniu

Dodaj cytat z książki Wspomnienia syberyjskiego zesłańca