Nieznajomy z samolotu

Okładka książki Nieznajomy z samolotu T.L. Swan
Okładka książki Nieznajomy z samolotu
T.L. Swan Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Bracia Miles (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bracia Miles (tom 1)

Miłość jak długo trzeba czasu i cierpienia żeby ją odnaleźć i
w końcu zrozumieć.

Miłość jak długo trzeba czasu i cierpienia żeby ją odnaleźć i
w końcu zrozumieć.

Nieznajomy z Samolotu to opowieść, która już od pierwszych stron przyciąga czytelnika niczym magnes, nie pozwalając mu odpocząć od karuzeli emocji, uczuć i gorącej temperatury. Książka ta stanowi jednocześnie tom pierwszy serii o Braciach Miles.
T. L. Swan daje czytelnikowi dowód na to, że spotkanie dwojga nieznajomych sobie ludzi może przerodzić się w coś wielkiego, pomimo niesprzyjających okoliczności. Emily Foster to główna bohaterka tej powieści. Jej spokojne życie zostanie zakłócone podczas lotu, i gwarantuję Wam, że po tych wydarzeniach życie tych dwojga bohaterów nie będzie już takie samo. Los chciał, że Emily po lekko nerwowych i dość pechowych chwilach doświadcza czegoś pozytywnego, a mianowicie dostaje możliwość lotu w pierwszej klasie. To właśnie tam, po tajemniczym spojrzeniu na pewnego „Nieznajomego”, dziewczyna wie, że to będzie dość intrygująca podróż. Wykreowane tu postacie, nieznajomi sobie ludzie, których życia zostaną skrzyżowane ze sobą na pokładzie samolotu, przeżyją namiętne chwile podczas przymusowego postoju. Czy kiedykolwiek jeszcze spotkają się po tych wszystkich wydarzeniach? Wiecie, że ja jestem fanką romansów, pochłaniam je nałogowo i cieszę się z każdej historii, która wyróżni się chociaż odrobinę na tle innych. James i Emily mają swoje wady, zalety, jak każdy z nas. Autorka w świetny sposób wykreowała ich charaktery, przez co stają się mocno autentyczni, a to z kolei pozwala czytelnikowi nawiązać z nimi więź. Relacje międzyludzkie to temat trudny, podejmowane decyzje mają wpływ na to co czeka nas w przyszłości. Ta książka jest tego idealnym przykładem. Podsumowując, ta historia przepełniona mocno emocjonalnymi bohaterami, fabuła oparta na podróży, która odmienia życia głównych bohaterów, zaskakuje czytelnika, pozostawiając go z myślami o konsekwencjach ludzkich wyborów, walki o miłość, siły potęgi namiętności.
"Nieznajomy z Samolotu" to lektura, która spodoba się nie tylko miłośnikom romansów, dlatego tak bardzo skradła moje serce.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Takie zachwyty były nad tą serią, że nie mogłam się doczekać, aby ją przeczytać. Gdy jednak zaczęłam... zastanawiałam się, co ja właściwie mam w ręce?!
Ta historia to promocja toksycznych relacji w związku. Tutaj niby kobieta sukcesu, za jaką siè uważa głowna bohaterka jest tak naprawdę tępą laską, bez honoru, bez szacunku dla samej siebie, będąca na każde skinienie Pana Władcy z wielką fujarą. Nawiasem mówiąc, wielka fujara to chyba jego jedyna zaleta. Ale tak częste już o tym pisanie i podkreślanie atrakcyjności fizycznej, to już niefajnie się czytało.
I jeszcze to określenie Fajne Bzykadełko i ta kobieta jest z tego dumna🙈
Jeśli szukacie pustego, nic nieznaczącego erotyka , to właśnie go znaleźliście.

"Nieznajomy z Samolotu" to opowieść, która dosłownie podnosi lotnicze emocje na nowy poziom. Ta fascynująca historia, której centralnym punktem jest spotkanie dwóch nieznajomych w przestworzach, wywołuje wir uczuć i przykuwa uwagę czytelnika od pierwszych stron.

Akcja rozpoczyna się od tajemniczego spojrzenia, które staje się iskrą, inicjującą niepowtarzalną więź między bohaterami. Autorka nie tylko umiejętnie kreuje atmosferę podniebnych przygód, ale także wprowadza elementy tajemnicy, które skłaniają czytelnika do zastanowienia się nad tym, co kryje się za fasadą codziennego życia.

Główni bohaterowie, nieznajomi, których życia krzyżują się na pokładzie samolotu, są niezwykle przekonujący i autentyczni. Autorka zgrabnie opowiada o ich losach, ukazując zarówno błyskotliwe, jak i trudne chwile, co nadaje opowieści głębi i uniwersalności.

Ta historia to nie tylko romans, ale także podróż ku samopoznaniu i zrozumieniu życiowych wyborów. W jednym z najbardziej poruszających akapitów autorka ukazuje, jak przypadkowe spotkanie może stać się kluczowym momentem, zmieniającym bieg życia obu bohaterów. To wyjątkowe spojrzenie na relacje międzyludzkie i nieprzewidywalność losu sprawiają, że "Nieznajomy z Samolotu" wyróżnia się spośród innych romansów.

Podsumowując, ta opowieść to emocjonalna podróż, która porusza, zaskakuje i pozostawia czytelnika z refleksją nad przypadkami, które mogą odmienić nasze życie. "Nieznajomy z Samolotu" to lektura, która z pewnością zadowoli miłośników romansów, szukających czegoś więcej niż tylko kolejnej historii miłosnej.

Podobała mi się seria MR od tej autorki, więc skoro w papierze czytam obecnie fantastykę, to do posłuchania postanowiłam wziąć coś lekkiego.

Relacja bohaterów to było odbijanie się od skrajnych narożników gdzie potrafili pokłócić się o błahostkę, a potem godzili się w łóżku.

Emily niby taka świetna dziennikarka, a nie ma w książce na to żadnych dowodów, za to jak dziecko daje się wmanewrować w skandal, daje się posądzić o zdradę, po czym nawet nie pomyśli, by spróbować zdobyć nagrania z kamer, czy dotrzeć do kelnerki, która była tego świadkiem. Dopiero przyjaciele muszą jej przypomnieć jaki ma zawód i fuks sprawia, że zdobywa dowody na oczyszczenie się.

Jestem raczej fanką slow burnów, więc ścieżka rozwoju tego romansu przypadła mi średnio do gustu. Niemniej zaangażowałam się w te historię na tyle, bo ją dokończyć.

Zapamiętam z tej książki pewnie tylko "fajne bzykadełko".

Z wszystkich części ta mi się najbardziej podobała

Z wszystkich części ta mi się najbardziej podobała

Książkę szybko się pochłaniało. Jednak czy bylq świetna? Dialogi super, bohaterowie również ciekawi, ale niektóre momenty w książce były po prostu zbędne. Niekiedy prosty problem a ciągnie się przez ileś stron i jak go rozwiązać.

Początek wciąga, do momentu, gdy bohaterka poznaje w pierwszej klasie jakiegoś faceta. Opis dalszego czasu, który razem spędzają podczas namiętnej nocy oraz opis temu towarzyszący to już dno. Może komuś się to podoba, ale tak stawianie sprawy, to nie ta kategoria....

Bardzo, bardzo przeciętna opowieść. Nie jest to historia tragiczna — można w niej znaleźć odrobinę humoru, ale bohaterowie i cała ta otoczka... sama nie wiem.

Z jednej strony czuję, że książka nie miała żadnego właściwego punktu, o którym mogłabym powiedzieć — to jest właśnie to! Trochę „czytadełko" z bohaterami, którzy sami nie do końca wiedzą czego chcą, postępują wbrew wszelkim normom i momentami są zabawni, częściej jednak wszystko to pozostawia po sobie niesmak.

Relacja nie jest dla mnie autentyczna, bohaterowie nie postępują logicznie i rozumiem... emocje, ale nie aż tak. Nie do tego stopnia.

Język jest lekki, natomiast mam wrażenie, że ZA lekki. Trochę nonszalancki, ale jednocześnie pozbawiony polotu, męczący, bo czasami bardzo podobny do wypowiedzi dzieci (bez wulgaryzmów oczywiście).

Sam wątek romantyczny też jest trochę niezgrany. Raz się kochają, sekundę później kłócą, aż iskry lecą, ona/on kończą, bo mają dosyć i pięć sekund później (lub jeden kawałek sernika) i wszystko wraca do normy, bo przecież wszelkie niedoskonałości i nieścisłości rekompensować nam będzie seks.

Kłótnie też są bardzo przesadzone, bohaterowie trochę nie mogą się ze sobą zgrać, postępują nieracjonalnie i bez większego sensu dla samej ich relacji.

Nie wiem, raczej bardzo szybko zapomnę o tej książce.