Antykwariusz

Julian Sanchez Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Enrique Alonso (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
El Anticuario
Enrique Alonso (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Teresa Tomczyńska
kryminał Barcelona

Dobrze się czyta, atmosfera Barcelony.

8/2021

niestety jestem rozczarowana ta pozycją, pomysł na historie, myslę, że niezły, ale zabrakło finezji w powiadaniu. Histroyczne wstawki robia sie przydługawe, nudne.. brakuje elementu zaskoczenia, napięcia.

Polecam!

Fabuła mi się podobała, pomysł ciekawy i wciągający, chociaż muszę przyznać, że odpowiedź na słynne pytanie "kto zabił?" zaświtała mi w połowie powieści. Gdybym jednak miała określić klimat tej książki jednym zdaniem, to nasuwa mi się - chyba niestety - określenie "brazylijska telenowela" :D Chodzi konkretnie o samo tłumaczenie, jego klimat, styl. A może to nie...

Książka w stylu Dana Browna, lecz bez karkołomnej akcji. Autor zabiera czytelnika na spacer po Barcelonie i przy okazji snuje opowieść o tajemniczym XV-wiecznym manuskrypcie z ukrytą zagadką, rozwiązanie której grozi śmiercią.
Moim zdaniem fabuła jest rozwlekła, niepotrzebnie autor powtarza się kilkakrotnie, a zakończenie za bardzo ckliwe.
Wystarczy narzekania, przeczytać...

Niestety nie wciągnęło mnie na początku, więc postanowiłem odstawić książkę, i dać jej jeszcze czas. Na razie bez oceny i ogólnej opinii.

Przeczytana, po trosze przekartkowana. Zniechęcił mnie styl autora: powieść jak szkolne wypracowanie - poprawnie, ale bez polotu. Fabuła też zresztą banalna, nieskomplikowana. Żadnej głębi. Eeee tam...

Na półkach: , , , ,

Kocham książki, kocham Barcelonę a ta książka jest połączeniem tej mojej miłości:)
Zauroczyły mnie opisy dawnej Barcelony, pojawia się też wątek kryminalny i historyczny. Sporo dowiedziałam się o pracy antykwariuszy. Podobała mi się ta książka i czytało mi się ją bardzo fajnie i z zainteresowaniem.

Polecam!

Po zapoznaniu się z opisem z okładki przyszła mi na myśl "Bibliotekę cieni". Mamy tu kolejny raz powielany schemat antykwariusza i tajemniczego manuskryptu, do tego morderstwo i przybycie spadkobiercy, który angażuje się w odkrycie kto i dlaczego. Ale! wymieniona przeze mnie wcześniej powieść miała klimat i tajemnicę oraz mistycyzm, choć szaleństwo też się tam wkradło....

• Literatura hiszpańska
  • 2014