Antykwariusz

Okładka książki Antykwariusz
Julian Sanchez Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Enrique Alonso (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Teresa Tomczyńska
kryminał Barcelona

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Bardzo ciekawa historia - sensacja, kryminał i bardzo dobrze skrywana tajemnica z XIII wieku. Czytało się dobrze. Wszystkie wątki są ze sobą ciekawie połączone.
Akcja rozgrywa się w Barcelonie oraz San Sebastian. Dwoje ludzi po rozwodzie rozwiązuje zagadkę morderstwa Antykwariusza. Enrique jako atoptowany syn bardzo przeżywa śmierć ojca i pragnie znaleźć mordercę. Jednak jego serce zabije szybciej na widok Marioli. Jest też wątek miłosny , który nie zdradzę jak się rozwinie.
Najważniejsze, że autor skonstruował ciekawą powieść wartą przeczytania.

No, niezła szmira, nie powiem. Sam się sobie dziwię, czemu postanowiłem to doczytać do końca.
Zabójca znany już po przeczytaniu 1/3, dialogi i akcja - ckliwe i naiwne, historia jak cep, ewentualnie szpadel - prosta, niefascynująca i bez żadnej głębi, narracja - ani językowo, ani w konstrukcji powieści nie zaskakuje. Czasem czytam pop dla relaksu, ale i on miewa poziom - ta książka, że się tak wyrażę, jest popem pod poziomem.

Troszkę niedookreślona jest dla mnie ta powieść. Nie wiem czy ma to być kryminał, czy powieść sensacyjna?
Zapowiada się dobrze: antykwariusz, tajemniczy manuskrypt i domniemany skarb. Szkoda, że ten, który wydawał się głównym bohaterem został zamordowany. Zbyt łatwo też wskazać zabójcę. Dziwi stosunek syna zamordowanego do organów ścigania. Nie do końca przemówił do mnie styl opisu niektórych postaci. Te niedociągnięcia rekompensuje miejsce akcji i jego klimat oraz wątek historyczny.

Dobrze się czyta, atmosfera Barcelony.

Dobrze się czyta, atmosfera Barcelony.

8/2021

8/2021

niestety jestem rozczarowana ta pozycją, pomysł na historie, myslę, że niezły, ale zabrakło finezji w powiadaniu. Histroyczne wstawki robia sie przydługawe, nudne.. brakuje elementu zaskoczenia, napięcia.

Polecam!

Polecam!

Fabuła mi się podobała, pomysł ciekawy i wciągający, chociaż muszę przyznać, że odpowiedź na słynne pytanie "kto zabił?" zaświtała mi w połowie powieści. Gdybym jednak miała określić klimat tej książki jednym zdaniem, to nasuwa mi się - chyba niestety - określenie "brazylijska telenowela" :D Chodzi konkretnie o samo tłumaczenie, jego klimat, styl. A może to nie tłumaczenie, tylko styl pisania samego autora? Trudno stwierdzić... Doszukałam się kilku błędów stylistycznych, powtórek wyrazów i pomyłek w samej treści, ale ogólnie nie żałuję poświęconego czasu i książkę polecam :)

Książka w stylu Dana Browna, lecz bez karkołomnej akcji. Autor zabiera czytelnika na spacer po Barcelonie i przy okazji snuje opowieść o tajemniczym XV-wiecznym manuskrypcie z ukrytą zagadką, rozwiązanie której grozi śmiercią.
Moim zdaniem fabuła jest rozwlekła, niepotrzebnie autor powtarza się kilkakrotnie, a zakończenie za bardzo ckliwe.
Wystarczy narzekania, przeczytać można.

Wystarczy narzekania, przeczytać...

Niestety nie wciągnęło mnie na początku, więc postanowiłem odstawić książkę, i dać jej jeszcze czas. Na razie bez oceny i ogólnej opinii.