Prawdziwa historia Klubu Bilderberg

2009-01-01
2009-01-01
9788375081930
Monika Wyrwas-Wiśniewska
spisek rząd światowy tajemnice historii

Temat ciekawy, opracowanie chaotyczne. Raczej brudnopis niż dobrze poprowadzona opowieść.

Opracowanie mocno faktograficzne, dużo informacji - za dużo dla kogoś, kogo temat tylko 'interesuje', a nie 'fascynuje'.
Nie dałem rady doczytać do końca, ale zakładam, że dalej byłoby tak samo.
Nużąca lektura, choć temat niezwykle ciekawy.
Szkoda.

Nie dałem rady doczytać do końca, ale zakładam, że dalej byłoby tak samo.
Nużąca lektura, choć temat niezwykle ciekawy.
Szkoda.

Bardzo ważna książka, którą każdy powinien przeczytać. Ocena wynika z dużej ilości suchych informacji, które nieco uprzykrzają czytanie, aczkolwiek bardzo dobrze, że się w tej pozycji znalazły.

Bardzo ciekawa. Nota obniżona ze względu na dużą ilość informacji czysto encyklopedycznych, które mogłyby być w aneksach (np. długie listy członków tych klubów). Ale opisanie samego procesu wpływania najbogatszych na to co się dzieje fenomenalne.

Powiem szczerze, że liczyłem na coś więcej. Istnieją lepsze książki na ten temat

Przeczytałam tę książkę z wielką uwagą i zainteresowaniem.Daniel Estulin ukazuje tajne spotkania najbardziej wpływowych ludzi świata, którzy decydują o losach świata. Czytając "przecierałam" oczy ze zdumienia jak zostaje zaprogramowana nasza rzeczywistość. Polecam gorąco i uważam, że każdy powinien ją przeczytać.

Książka inna niż inne. Otwiera oczy na działając tajne oorganizację i spiski. Liczę na powstawanie większej ilości dzieł w polskim tłumaczeniu o tej tematyce.

Książka jest tak trudna do oceny, jak i trudna jest w odbiorze. Spora ilość nazwisk i miejsc, które polskiemu czytelnikowi mogą (i pewnie będą) wydawać się zupełnie obce, przez co jeszcze trudniej przyswoić treść książki, która pisana jest w sposób podręcznikowy/ naukowy. Czy to jej wada? raczej nie, ot taki sposób narracji, jednak warto mieć to na uwadze przy wyborze lektury. Co mogę zarzucić tej pozycji to chaotyczność (miałem wrażenie, że czytam przypadkowy zlepek artykułów napisanych kiedyś tam przez Estulina i wrzuconych w losowej kolejności do książki). Drugą wadą jest 'paranoiczność' autora. Czasem (na szczęście bardzo rzadko) Estulin wrzucał jakieś komentarze, które brzmiały jak żywcem wyjęte ze słabych filmów kryminalnych. Nie chce negować, bo może rzeczywiście opisane wydarzenia miały miejsce i spotkały autora, ale myślę, że można to było opisać w inny, bardziej stonowany sposób. A dlaczego warto przeczytać książkę? Myśle, że każdy powinien zapoznać się z informacjami w niej zawartymi i wyrobić sobie własne zdanie na temat władzy dzisiejszego świata. Chciałbym zaznaczyć, że sama lektura może nie wystarczyć i z czytelnika zrobić jeszcze większego sceptyka w kwestii New World Order, dlatego warto jeszcze samemu poszperać w Internecie i zainteresować się tematem, a wtedy na pewno inaczej zaczniemy postrzegac problem jednego światowego rządu.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto ceni sobie wolność. Estulin odwalił kawał dobrej roboty, aż dziw bierze, że tak mało osób interesuje się tą tematyką, przecież to nasz świat, nasze życie. To jest rzeczywistość.

Książka którą powinien przeczytać każdy.

Książka którą powinien przeczytać każdy.

• Mam-do przeczytania
  • Pożyczone