Bhagavad Gita - Taka Jaką jest

A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada Wydawnictwo: Bhaktivedanta Book Trust religia
BHAGAVAD- GITA As it is
2007-01-01
1986-01-01
91-7149-498-7
Bhaktivedanta Book Trust
święta księga hinduizm Indie Kriszna A.C. Bhaktivedant Swami Srila Prabhupada Wedy ISKCON karma joga
BHAGAVAD- GITA As it is
religia
2007-01-01
91-7149-498-7

Księga która odmieniła moje życie, do studiowania, zawiera wiele uniwersalnych treści. Przeczytałam 30 lat temu i ciągle do niej wracam i odnajduję na nowo.

Bhagavad-gita jest częścią Mahabharaty - największego eposu świata. Gita to duchowe nauki wygłoszone przez samego Kryszne do Arjuny. Wszystko rozgrywało się na polu bitwy Kuruksetra ponad 5 tyś lat temu. W swej treści zawiera ona nauki o Duszy, o służbie oddania i wiele innych duchowych nauk. Bhagavad-gita to wiedza wedyjska w pigułce. To idealne dzieło dla tzw. nowicjuszy,...

Czytałem namiętnie lata temu, fajnie, że ktoś pisze takie książki, w których dzieli się włos na czworo. Ja to lubię.

Piękna księga i kropka. Choć ze względu na trudność tekstu chciałbym ją przestudiować z komentarzami innym niż wyznawcy Hare Kryszny (ISKONU) .

PS. Jest jeszcze wersja z komentarzem Paramahansy Yoganandy. Naprawdę ciekawe jest porównanie obu komentarzy ...po prostu niebo a ziemia. Ogólny wniosek jest chyba taki, że do świętych ksiąg komentarze powinni pisać...

Arcydzieło literatury, arcydzieło ludzkiej filozofii. Poszukiwanie Boga, którego dziś tak łatwo odnajdujemy w Biblii

Dostajemy niniejszą publikację dzięki wyznawcom Hare Kryszna, którzy w ramach swojego projektu pojawienia się również w Polsce postanowili podstawową swoją księgę świętą rozpowszechnić zarówno wśród swoich wyznawców, jak również i wprowadzić do szerszego obiegu z nadzieją, że wzbudzi ona wielkie zainteresowanie i fascynację hinduizmem, co w konsekwencji objawi się tym, że...

Książka raczej dla ludzi, którzy wiedzą już trochę co będą czytać.
Ja jako osoba będąca bliżej buddyzmu niż hinduizmu z przyjemnością i tak czytałem rozumiejąc ją po swojemu ;)

Trudno oceniać książki tego rodzaju. Toż to samo co biblia dla chrześcijan albo koran dla muzułmanów. Nie polecam i polecam.

Nigdy nie skończyłam jej czytać bo sięgam po nią codziennie. Nie można jej przeczytać i już więcej do niej nie wracać

dzieło, które mam moc, żeby odmienić życie...

Dyskusje

• Indie