Najlepszy sojusznik Hitlera, studium o współpracy niemiecko-sowieckiej

Aleksander Bregman Wydawnictwo: Fronda historia
historia
2009-01-01
978-83-88747-62-5
historia II wojna światowa Stalin Hitler

Mam podziemne wydanie. Książka sprzed lat a wytrzymała próbę czasu. Bardzo dokładnie udokumentowana, winna być w lekturze szkolnej.

Fakty o których można przeczytać w tej książce powinny być obowiązkowym elementem nauczania w szkołach powyżej gimnazjum, o studiach historycznych nawet nie wspomnę. W "popularno-naukowej" wersji historii ni stąd, ni zowąd w sierpniu 1939 roku zawarty zostaje pakt Ribentropp - Mołotow. Tymczasem w 1939 roku od wiosny toczyły sie tajne negocjacje w których strona sowiecka...

Na półkach: , , , , ,

Książka opowiada o sojuszu niemiecko-sowieckim w latach 1939-41. Wydana została wydana po raz pierwszy w roku 1958, ale niewiele się zestarzała, jest świetnie napisana i czyta się ją jak reportaż sensacyjny. Dla przypomnienia, sojusz Hitlera ze Stalinem rozpoczął się od paktu Ribbentrop-Mołotow podpisanego 23 sierpnia 1939, a skończył 22 czerwca 1941 roku, gdy Niemcy...

• Historia
  • II wojna światowa
  • historia
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • 2018

Aleksander Bregman Najlepszy sojusznik Hitlera, studium o współpracy niemiecko-sowieckiej Zobacz więcej