Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 195 ujęć Scotta Kelby'ego

Sekrety mistrza fotografii cyfrowej
hobby
Piotr Cieślak
fotografia zdjęcia poradnik aparat

Świetny poradnik dla zielonych. Znalazłam wiele ciekawych porad jak posługiwać się pewnymi funkcjami w mojej lustrzance, a że kupiłam po taniości D90, to mam się czym bawić.

To była moja pierwsza książka Scotta Kelby'ego, ale na pewno nie ostatnia. Dużo tam przydatnych porad, sporo branżowych anegdot i ogólny impuls do tego, aby jeszcze mocniej rozwijać własny warsztat fotograficzny.

Myślę, że poradnik naprawdę dobrze wykonany. Jedyne co mi w nim przeszkadzało to to, że jest typowo przystosowany do lustrzanek lu b lepszych aparatów kompaktowych z wymienną optyką i manualem. Ja niestety, gdy zapoznawałam się z treścią książki bazowałam na prostym kompakcie. Wtedy książka była mało użyteczna. Teraz jednak mam lepszy sprzęt i więcej rzeczy mogę...

Genialny poradnik, jeden z pierwszych Scotta. Super praktyczne wskazówki, podpowiedzi w różnych dziedzinach fotografii. Polecam każdemu amatorowi fotografii cyfrowej;)

Od jakiegoś czasu jestem zmuszona częściej zajmować się robieniem zdjęć. Jednak stało się to moim hobby i chciałabym być w tym coraz lepsza, poznawać swój aparat i jego możliwości. Dlatego sięgnęłam po tą pozycję.
Bardzo serdecznie polecam książkę początkującym. Scott Kelby zawarł w niej rady przede wszystkim dla "nowicjuszy", np. jak ustabilizować obraz bez statywu (przy...

Bardzo dobra książka traktująca o fotografii dla początkujących i średnio-zaawansowanych.
Scott Kelby, zawodowy fotograf i specjalista od Photoshopa, traktuje czytelnika jak swojego kumpla, który zadał mu pytanie. Kelby odpowiada na wiele pytań w bardzo prosty sposób, pozbawiony trudnych, technicznych terminów, przez co książkę czyta się bardzo szybko i bez znużenia,...

Jak dla mnie książka bardzo dobra. Dopiero zaczynam przygodę z profesjonalną fotografią więc jak dla mnie ok. Momentami Scott się powtarza (szczególnie pod koniec książki) ale to w sumie jedyny mankament tej pozycji.

Publikacja to niejako obowiązkowy wstęp dla przyszłych fotografów i grafików. Autor stara się zaprzyjaźnić z czytelnikiem i przy okazji wpoić mu kilka podstawowych technik i trików, przydatnych w przyszłości. Robi to, począwszy od opisania podstawowego sprzętu (w różnych wariantach cenowych) przechodząc przez różną tematykę fotografii (kwiaty, wesela, sport, ludzie,...

Strasznie dużo oczywistych oczywistości, ale znalazło się parę ciekawych rzeczy o których nie miałam wcześniej pojęcia. Polecam raczej tym bardziej początkującym.

Ponieważ uczę się w szkole foto ta książka jest dla mnie zbyt oczywista, ale na pewno będzie stanowić doskonałe źródło informacji dla tych, którzy chcą nauczyć się poprawnie robić zdjęcia :)

• Fotografia
  • Poradniki