Style charakteru

Stephen M. Johnson Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Charakter Styles
83-7150-324-5
Bogdan Mizia
Zysk i S-ka
osobowość
Charakter Styles
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-7150-324-5
Bogdan Mizia
osobowość

Rewelacyjna, często do niej wracam, przydaje się w pracy zawodowej.

Polecam jako sensowny wykład teorii bioenergetycznej, czy też jej pochodnej - "Będzie pan zadowolony".

Tak, rewelacyjna!
Jaka jestem? Kim jesteś? Kim jest on?
Dlaczego tak się zachowuję? Jaka jest tego przyczyna? Źródło we mnie?
Johanson przybliża rewelacyjnie style charakterów, zaznaczając, że jest to pewien szablon, przybliżenie.
Po amatorskim jej przestudiowaniu, przemyśleniu, doszłam do wniosku, że terapią jest po prostu miłość i wszystko co się z nią wiąże - obecność,...

Parszywy przekład z angielskiego, ale sama treść wzorowa. Bardzo polecam, dobrze jest poznać struktury, mechanizmy osobowości-samego siebie i innych. Wyjaśnienie etiologii na bazie psychoanalitycznej i wczenorozwojowych urazów. To nie jest książka dla głupków, jak jesteś głupi to nie czytaj, bo stwierdzisz, że ''za trudna i zbyt techniczna''.

Pozycja na pewno szczegółowa, dokładna i starająca się wyjaśnić tak etiologię jak i objawy oraz sposoby radzenia sobie z ludźmi wykazującymi zaburzenia na różnym poziomie nasilenia. Dużym plusem jest stosunkowo uporządkowana struktura książki. Również wspomniane już podkreślenie, że opisywane style występują na kontinuum nasilenia jest istotne. Niestety, autorowi czasem...

W czytaniu mordęga. Szczególnie trudno było mi zaakceptować charakterystyki konstytucjonalne. Ale jednak wartościowa - ocena z perspektywy lat i doświadczenia

Przeczytana dwukrotnie, przerabiana wiele razy. Paskudne tłumaczenie wymaga poświęcenia jej większej uwagi. Trzeba także co najmniej tolerować język współczesnej psychoanalizy, aby z korzyścią wyjść z lektury. A korzyści są - książka pomocna mi w pracy.

Na półkach: , , , ,

Dobra książka napisana bardzo hermetycznym językiem.
Warta przeczytania, ale nie każdy poradzi sobie z żargonem zawodowym.

• Psychoterapia
  • Psycho
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Style charakteru