Biżuteria ludowa w Polsce

Okładka książki Biżuteria ludowa w Polsce
Elżbieta Piskorz-Branekova Wydawnictwo: Muza Seria: Ocalić od Zapomnienia albumy
albumy
Ocalić od Zapomnienia
Muza
2008-01-01
2008-01-01
tradycja folklor biżuteria

Książka jest wydana w bardzo elegancki sposób - na kredowym papierze i z dobrej jakości ilustracjami w środku.
Autorka opowiadana nam o biżuterii ludowej w Polsce, o jej typach rodzajach oraz o różnicach pomiędzy określonymi regionami Polski. Dowiemy się, co i gdzie noszono i co koniecznie panny chciały mieć w dniu ślubu.
Dużo rzeczy się dowiedziałam o biżuterii ludowej...

• Historia
  • Folklor