rozwińzwiń

Biżuteria ludowa w Polsce

Okładka książki Biżuteria ludowa w Polsce Elżbieta Piskorz-Branekova
Okładka książki Biżuteria ludowa w Polsce
Elżbieta Piskorz-Branekova Wydawnictwo: Muza Seria: Ocalić od Zapomnienia albumy
albumy
tradycja folklor biżuteria

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Zaskakująco dobra treściowo książka. Zważając na to, jak jest wydana (przyznaję się - oceniłam książkę po okładce),nie spodziewałam się po niej wiele, szczególnie, że dużo już czytałam o biżuterii. Jednak dowiedziałam się sporo nowych rzeczy dających podstawę do dalszych poszukiwań.

Książka jest wydana w bardzo elegancki sposób - na kredowym papierze i z dobrej jakości ilustracjami w środku.
Autorka opowiadana nam o biżuterii ludowej w Polsce, o jej typach rodzajach oraz o różnicach pomiędzy określonymi regionami Polski. Dowiemy się, co i gdzie noszono i co koniecznie panny chciały mieć w dniu ślubu.
Dużo rzeczy się dowiedziałam o biżuterii ludowej oraz o technikach jej wykonywania.
Uważam, że książka jest dobra na prezent, szczególnie dla osób interesującym się tematem.

Dużo rzeczy się dowiedziałam o biżuterii ludowej...

• Moda
  • Folklor
  • Historia
  • Chcę kupić
  • Muszę do tego wrócić
  • Biżuteria
  • Zainteresowania: Inne

Dodaj cytat z książki Biżuteria ludowa w Polsce

Okładka książki Atlas naturalnych kamieni szlachetnych i ozdobnych Irena Żaba, Jerzy Żaba
Ocena 8,8
Atlas naturaln... Irena Żaba, Jerzy Ż...
Okładka książki Janina Turek. Zapiski codzienne Jolanta Brach-Czaina, Ewa Janeczek, Monika Kozioł, Joanna Kubicka, Dominika Mucha, Anna Pekaniec, Maria Anna Potocka, Mariusz Szczygieł, Janina Turek
Ocena 7,0
Janina Turek. ... Jolanta Brach-Czain...
Okładka książki Dekady w cieniu Krzysztof Biliński, Edward Bulwer-Lytton, Norbert Góra, Wojciech Gunia, Łukasz Gwiżdż, Dawid Kain, Jarosław Klonowski, Tobiasz Kruk, Łukasz Krukowski, Tadeusz Miciński, Anna Musiałowicz, Joanna Pypłacz, Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla
Ocena 8,6
Dekady w cieniu Krzysztof Biliński,...
Okładka książki Oto sztuka polskiego plakatu Dorota Folga-Januszewska, Lech Majewski
Ocena 8,5
Oto sztuka pol... Dorota Folga-Janusz...
Okładka książki Niechciana stołeczność. Architektura i urbanistyka Krakowa w czasie okupacji niemieckiej 1939-1945 Andrzej Chwalba, Żanna Komar, Jacek Purchla, Monika Rydiger
Ocena 8,5
Niechciana sto... Andrzej Chwalba, Ża...