Our lady of Sligo

Okładka książki Our lady of Sligo
Sebastian Barry Wydawnictwo: Methuen Publishing Ltd. utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Methuen Publishing Ltd.
1998-01-01
Data 1. wydania:
1998-01-01
angielski
0-413-72140-X
alkoholizm literatura irlandzka małżeństwo rodzina dysfunkcyjna

Historia ta opisuje dwoje ludzi - Maię i Jacka, którzy początkowo mieli dużo możliwości i perspektyw życiowych. Oboje wykształceni. Jednakże ich związek okazał się być dla nich destrukcyjny. Popadają w alkoholizm. Ma to też wpływ na ich córkę. Akcja rozgrywa się w Irlandii, gdzie istnieje problem alkoholizmu z którym kraj próbuje walczyć. Można historię tą potraktować jako przestrogę, z perspektywy ostatnich chwil życia alkoholika.