Blondynka na Zanzibarze

Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J Seria: Dzienniki z podróży literatura podróżnicza
G+J
Pawlikowska Beata podróże zanzibar
literatura podróżnicza
Dzienniki z podróży
Pawlikowska Beata podróże zanzibar

Nie przepadam za twórczością literacką Pani Pawlikowskiej, jednak trafiłem w Auchan na promocję kilku jej książek podróżniczych i jakoś szkoda mi ich było nie kupić. Kolorowe okładki, ciekawe krajobrazy, których na żywo zapewne nie zobaczę, więc cóż miał człowiek zrobić? Kupiłem :D

lekka literatura podróżnicza.

Czytałam już Pawlikowską - dietetyczkę, psychoterapeutkę, kobietę po przejściach. Po jej książki podróżnicze sięgnęłam dopiero teraz. Może jeszcze kiedyś je przekartkuję, ale to nie mój klimat. Książka nie jest zła, ale nudzą mnie węże i sny Beatki.

Podoba mi sie podrózowanie z Beata Pawlikowska w tej serii ksiazek. "Blondynka" nie jest zwyczajna turystka, tylko taka, która szuka w swych podrózach wiecej niz zwiedzania znanych miejsc. Przemyslenia własne, fascynujace miejsca, osoby i ciekawostki sfotografowane przez samą autorkę, dopełniają treści. Lubie te charakterystyczne rysunki. Polecam komus, kto nie szuka...

Niewiele o samej podróży po Zanzibarze, ale może być. Przynajmniej dowiedziałem się o historii tej wyspy.

2022

Jak było na Zanzibarze z panią Beatą? Jak zwykle: trochę historii, trochę jedzenia, trochę filozofowania, trochę rysowania. Książeczka miła, szybka w czytaniu, ale nie zachwycająca.

Kolejna genialna książka Beaty Pawlikowskiej. Łyknięta raz, dwa. Warto podróżować chociażby dzięki Beacie i jej książką. Książka godna polecenia.

Super ;)

Po literackiej porażce pt "Blondynka w Tanzanii" postanowiłam sięgnąć po jeszcze jedną pozycję Pani Pawlikowskiej. No i muszę powiedzieć, że jest zdecydowanie lepsza, aczkolwiek daleko jej do ideału. Generalnie jestem bardzo rozczarowana literaturą Beaty Pawlikowskiej. Myślałam, że to będą książki przyrodniczo-przygodowe, z których dowiem się wielu ciekawych rzeczy na temat...

Lekkostrawna i nawet ciekawa lektura.

Dyskusje

• Podróżnicze