Opowieść prawie fantastyczna

1988-01-01
1988-01-01
83-210-0738-4
fantastyka młodzieżowa

Szkoda, że nie przeczytałam tej książeczki będąc dzieckiem, trafiłam na nią niedawno, a że mam sentyment do książek dla dzieci z czasów PRL, przeczytałam ją teraz do poduszki. Bardzo sympatyczna, a choć jestem "stara baba", główna bohaterka - niejaka Dioda została moją bohaterką :) dziewczynka "z innej planety", ale bardzo pozytywna, wszyscy podejrzewają ją o kontakty z UFO i szpiegostwo dla innych cywilizacji z racji tego, że odstaje - jest inaczej ubrana, uczesana, miła, mądra, pisze wiersze i naprawia radia. Diodo, ja też Cię kocham!

jechałam z tatą w trasę jelczem (kiedyś tak było można)na Śląsk i właśnie to czytałam ale to były przeżycia... i ta trasa-przebywanie z tatą i książka.To chyba mógł być rok 88 albo 89 z tego wiem,ze ta książka ma takie wydanie a wiem,ze była nowiutka spod lady

Książkę przeczytałam w jeden dzień, ponieważ jest cienka. Historia opowiada o chłopcach, którzy podejrzewali swoją nowa koleżankę z klasy o to, że jest przybyszem z innej planety. Kiedy ją czytałam byłam dzieckiem, ale bardzo mi się podobała.

• literatura dziecięca
  • Z dzieciństwa mojego albo córki :-)
  • Na domowej półce
  • Dla dzieci i młodzieży
  • KSPL4
  • PRZECZYTANE 2012

Dodaj cytat z książki Opowieść prawie fantastyczna