Przeminęło z czasem

Okładka książki Przeminęło z czasem Ángela Becerra
Okładka książki Przeminęło z czasem
Ángela Becerra Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Poza serią literatura obyczajowa, romans
Poza serią
Lo que le falta al tiempo
Świat Książki
2010-08-01
2010-08-01
Teresa Tomczyńska
Paryż

inna książka tej autorki Przedostatnie marzenie to była rewelacja, o tej książce niestety nie mogę tego powiedzieć, nieciekawa, dziwna wręcz, zdecydowanie nie polecam, szkoda czasu, bo tyle innych fajnych książek czeka

Zdecydowanie moje klimaty...Lubię tajemnicze historie (a w tej powieści ich nie brakuje). Podoba mi się też przeplatanie rzeczywistości z przeszłością (historia Sienny). Książka ma w sobie dużo mądrych myśli, czym mnie uwiodła. Ma w sobie powab Paryża, awangardy, sztuki. Zdecydowanie polecam :)

W sumie szkoda czasu, ale dobrnąłem do końca.

W sumie szkoda czasu, ale dobrnąłem do końca.

Książka składa się z wielu krótkich rozdziałów, dlatego też czyta się ją niezwykle szybko.

Na początku wydaje się, że będzie to historia czterech osób, a każda z nich jest związana tylko z jednym z bohaterów książki (wykluczając oczywiście relację ze sobą samym/samą). W trakcie czytania okazuje się, że wątki zaczynaja się splatać, aż w końcu dostajemy naprawdę porządny węzeł.

W książce występuję też postacie drugoplanowe, ale jest ich niewiele, chociaż odgrywaja one również istotną rolę w przedstawionych wydarzeniach.

Ogólnie książka nieco dziwna, główna bohaterka jest spójna, ale dość mocno skrzywiona.

Daję 5, bo czytałam zarówno lepsze, jak i gorsze książki.

Magiczna...zaskakująca...nieprzewidywalna.
Historia o samotności, miłości,rozpaczy. Bohaterowie przeżywają rozterki oderwani od dnia codziennego. Wymiar duchowy przybiera tu kluczową pozycję i choć bohaterami targają namiętności ich duchowość, wrażliwość- przenika czytelnia od pierwszych stron powieści. Cudowna opowieść na pewno nie tuzinkowa.
Angela Bacerra ur w 1957 r, pisarka kolumbijska, twórczyni idealizmu magicznego, laureatka nagród Latin Literary Aword 2004, 2006.

Magiczna...zaskakująca...nieprzewidywalna.
Angela Bacerra ur w 1957 r,...

Tak złej książki jeszcze nie czytałam. Grafomaństwo w czystej postaci. Dziw, że ktoś to wydał, i jeszcze większy dziw, że ktoś to przetłumaczył (!)

6.5 / 10 - dobra z plusem

6.5 / 10 - dobra z plusem

Opowieść o tajemnicach z przeszłości, o umiejętności życia z wewnętrznym szaleństwem, ludzkiej naturze i sztuce. Powieść zawiera elementy melodramatu, romansu z elementami powieści historycznej i sensacyjnej.
Książka podzielona jest na wiele króciutkich rozdziałów, dzięki czemu czyta się lekko i szybko.
Początkowo książka może wydawać się mało ciekawa, ale gdy dobrnęłam do połowy powieści wszystkie wątki zaczęły coraz bardziej się splatać. I dzięki temu książka okazała się naprawdę wciągająca.

Początkowo książka może wydawać się mało ciekawa, ale gdy dobrnęłam do...

ja rozumiem że jest to środowisko artystyczne... a artyści są bardzo wrażliwi i odczuwają emocje mocniej ale zachowanie głównych bohaterów jest niesmaczne. Powieść z nutą mistycyzmu, niezwykłych zdarzeń.

Powieść zupelnie inna niż "Przedostatnie marzenie", ukazująca odmienny typ bohaterów, uczuć. Może nie powaliła mnie na kolana, ale do najgorszych nie należy.

• 2011
  • Biblioteka