Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus

2010-06-30
2005-04-01
Maria Fedecka-Nelken
Świat Książki
powieść francuska płeć zamiana ról role społeczne mężczyzna kobieta małżeństwo po nie swoich stronach łóżka
De l'autre cote du lit
literatura piękna
2010-06-30
Maria Fedecka-Nelken

Zabawna choć mogłabyb być trochę mniej szczegółowa

Książka na jeden wieczór, do przeczytania z przymrużeniem oka. W miarę dobrze sprostała potrzebie odstresowania i wyłączenia umysłu, z wyjątkiem chwil rozdrażnienia, gdy natrafiałam na nielubiane przeze mnie, a często używane przez autorkę słowo "facetka". Okładka obiecuje błyskotliwą i zabawną powieść i nawet ze trzy razy się roześmiałam, choć to może o parę razy za mało...

Pomysł z damsko-męską zamianą ról zawsze jest dobry, ale tu potencjał całkiem zmarnowany. Początek dobry, a im dalej, tym gorzej. Dowcipu niewiele a błyskotliwości nijak nie upatrzysz. Durnowate, niewyróżniające się czytadło na lato, momentami bardzo niesmaczne, z którego po dwóch dniach od skończenia niewiele się pamięta.

Polecam recenzję pana Wojciecha Gołębiewskiego -...

Można ją przeczytać "od biedy". Ja do książki na pewno nie wrócę, a tym bardziej nie polecę jej znajomym, ponieważ książka warta polecenia po prostu nie jest.

Na półkach: , , , ,

„Frywolność jest przymiotem kobiet, a nonszalancja mężczyzn.”
Nieoczekiwana zamiana miejsc, psychologiczny trik jak wyjść z depresji (NIE PRÓBUJ TEGO W DOMU!) i na nowo cieszyć się życiem, zobaczyć jak wszystko wygląda z drugiej strony i zrozumieć, że najważniejsze w życiu to być sobą!

Ariana i Hugo zmęczeni codziennością, żmudną, powtarzającą się rutyną, postanowili, że...

W innym wydaniu to „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”. On 42, ona 36, teściowa 62. On od 15 lat rozwija przedsiębiorstwo wynajmu maszyn budowlanych, ona, w chwilach wolnych od zajęć domowych, handluje sztuczną biżuterią. Jest jeszcze pies, dwoje dzieci i ciągnący się remont chałupy. Ona znużona codziennymi domowymi ...

Przezabawna historia zwariowanego małżeństwa. Bawiłam się z nimi, zaskakiwali mnie, przerażali, martwili. Doskonała gra na emocjach czytelnika. Już od pierwszych stron wciągająca i ani na chwilę nie spuszcza z tonu. Polecam wszystkim! :)

Przyznam, że momentami dłużyła mi się, lecz film to zabawna i lekka komedia.

Książka byłaby całkiem fajna i może nawet pouczająca, gdyby autorka nie przesadziła ze skrajnym opisem swoich bohaterów po zamianie ról - w końcu kobieta może prowadzić firmę i nie musi w tym celu zaniedbywać swojego wyglądu oraz przywdziewać męskie ubrania.

Pomysł dość zabawny,a realizacja nie najgorsza.

Wiele hałasu o nic!Bo czy zamiana ról w małżeństwie może wstrząsnąć życiem rodzinnym?!O tak,jak najbardziej.

Perypetie małżeńskie,duma,która wpędza w poważne kłopoty!

I prosty sposób na ratowanie związku!

• Domowa biblioteczka
  • Literatura obca