ROZWIŃ ZWIŃ

Data 1. wydania:
1972-01-01
9788324619573
Michał Lipa
taoizm religia religia wschodu tao świat istnienie wielka księga tao

więcej Więcej

Mam w domu 2 wersję. Jedną przetłumaczoną na polski bezpośrednio z chińskiego, jedną z angielskiego. Zdecydowanie polecam te drugą. W tej pierwszej jest zdecydowanie zbyt wiele wstawek tłumacza, który nie rozumiał sensu tej książki. Przeinaczał słowa lub nawet je podmieniał, zmieniając całkowicie znaczenie zdania.

Zdecydowanie pozycja warta przeczytania - niesie w sobie wschodnią mądrość i zupełnie inne spojrzenie na rzeczywistość niż to występujące u nas - ludzi kultury zachodu

Polecam czytać po świętych grzybach. Cudowne medytacje

Książka do rozmyślań...

Trudno mi opisać tą książkę. Sięgnęłam po nią po Cudzie uważności. Warta przeczytania- daje dużo do myślenia.

Laozi wiadomo nice, jestem motylem

Tao Te Ching to książka ponadczasowa. Warto przeczytać.

Mądrości płynące z prostoty i trzeźwego postrzegania życia, nie podlegają żadnej ocenie, a i wszelkie słowa na ich temat spłyciłyby przekaz. "Lekkość jest źródłem stałości, ciężar rządzi ruchem".

Miód duchowy. Perła poznania. Absolutnie uwielbiam.

Do tej książki trzeba wracać, a czytając, myśleć. To konkretne wydanie opatrzone jest komentarzem osoby, króra spędziła grube lata na badaniach dotyczących Tao. Warto się z tym komentarzem zapoznać, ponieważ pewne rzeczy zgrabnie tłumaczy oraz daje cenne uwagi.

• Filozofia
  • Chcę w prezencie