Skóra

literatura dziecięca
978-83-61245-08-7
Ewa Świerżewska
anoreksja rodzina kłopoty rodzinne nienawiść do ojca

Historia bardzo porusza i daje do myślenia, tragedia rodzinna widziana z punktu widzenia nastoletniego chłopca. Emocjonalna i wciągająca.

Na półkach: , , , , ,

Historia poruszająca, mocna o tragedii całej rodziny widziana oczami dojrzewającego chłopca, wstrząsająca i przejmująca. Wycisnęła ze mnie łzy, wzruszyłam się do łez.

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam tę książkę, miałam 14, może 15 lat. Pamiętam, że zrobiła na mnie duże wrażenie i musiała mi się bardzo spodobać, skoro jej tytuł nie wyleciał mi z głowy. Czytając ją 10 lat później, w wieku 25 lat i z doświadczeniem w problemach z jedzeniem, już wiem czemu nie mogłam o niej zapomnieć. Debiutancka powieść Vrettos jest absolutnie genialna....

Od tylu lat mam ją w pamięci i często wracam do niej myślami.

Karen to szesnastoletnia siostra - anorektyczka Donniego . Całą opowiedzianą historię w tej książce widzimy właśnie z jego perspektywy i konfrontujemy się z jego odczuciami . Przyznaję że jeszcze nie spotkałam tak dobrze napisanej książki nie o samej anoreksji tylko , lecz o odczuciach rodzin tych kogo ta smutna choroba dotyka . Już na początku dowiadujemy się że Karen...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest jedną z moich ulubionych.

Mnie osobiście bardzo wzruszyła.

Możemy zobaczyć jak bardzo czynniki z zewnątrz, czyli t.j konflikty np. rodziców mogą wpłynąć na naszą psychikę. W książce możemy poznać z innej strony obraz choroby jaką jest anoreksja i czym najczęściej skutkuje.
Książka mówiąca o tym jak ważna w życiu jest dla nas rodzina, miłość i wzajemny...

Wzruszająca książka, która wciągnęła mnie na tyle, że przeczytałam ją dwa razy pod rząd i mam ochotę jeszcze. Idealnie przedstawiona fabuła.

1926

Najlepsza książka o anoreksji jaką kiedykolwiek w życiu czytałam. Wzruszająca opowieść brata bohaterki i samej bohaterki. Bezustanna walka o życie zakończona... (nie zdradzę, by ci co nie czytali, złapali za książkę :) ).
Wspaniała.

Sięgając po tę książkę spodziewałam się czegoś więcej.
Sama koncepcja pokazania przeżyć kogoś bliskiego osoby chorej na anoreksję wydaje mi się trafiona. Jej wypełnienie jednak mogłoby być lepsze.
Nie wiem czy to kwestia tego, że adresatami książki są nastolatki.. Czy może moich własnych przeżyć.. Uprzedzeń, ale czytając tą książkę nie czułam nic nadzwyczajnego.

„Skóra” to książka wydana w 2006, napisana przez Adrienne Maria Vrettos. Jest to pierwszy utwór tej autorki, który miałam okazję przeczytać.
W recenzowanym tytule czternastoletni Donnie opisuje mniej więcej rok z życia swojej rodziny, w którym to Karen - jego starsza siostra popada w anoreksję. Temat książki nie jest łatwy, wywołuje silne emocje i skłania do refleksji nad...

Dyskusje

• Zaburzenia odżywiania