Język C++. Szkoła programowania. Wydanie V

2006-01-01
8373619585
Przemysław Szeremiota, Tomasz Żmijewski, Tomasz Walczak, Przemysław Steć
C++ programowanie

Godny kontynuator "Język C. Szkoła Programowania", ale C++ jest zdecydowanie bardziej wymagający - wystarczy porównać w którym miejscu pojawiają się wskaźniki - w "Języku C" były one elementem zaawansowanym, wprowadzonym raczej pod koniec książki. Tutaj są one w jednym z pierwszych rozdziałów, ale wytłumaczone bardzo dobrze. Książka kultowa - must have, według mnie lepsza od Grębosza, którego styl totalnie mi nie podpasował.
Czyta się dość ciężko z uwagi na mały druk i dużą intensywność przekzywanych informacji.

Kolejne świetne wydawnictwo po "szkoła programowania w języku C" tego samego autora. Książka jest bardzo dobrym wprowadzeniem do programowania w C++ szczególnie dla tych, którzy nie poznali wcześniej C bo tego dotyczy pierwsze kilkaset stron wydawnictwa. Jest to jak pisze plus dla początkujących, bo przed obiektówką dobrze byłoby opanować programowanie strukturalne, niemniej osoby które już wcześniej przetrawiły "C" autora mogą sobie tę część odpuścić; wbrew sugestiom niczego nowego się z niej nie dowiedzą.

Książka jest lepsza niż jakikolwiek inny podręcznik szkolny, który używałem w mojej dotychczasowej karierze edukacyjnej. To porównanie uwłacza oczywiście tej książce, ale chciałem przez to napisać, że poziom wytłumaczenia zagadnień jest mistrzowski. Każdy kto umie czytać ze zrozumieniem połapie się w mig i zrozumie większość zagadnień (oprócz tych trudniejszych jak wiadomo np. wskaźniki - do tego trzeba mieć już wyższe IQ niż przeciętny czytelnik :D).

Polecam początkującym i nie tylko!

Polecam początkującym i nie tylko!

Książkę oceniam z perspektywy osoby która już umiała programować w języku c++, ale postanowiła sobie tę wiedzę przypomnieć. Ściślej mówiąc przypomnieć niektóre rzeczy przed rozmową kwalifikacyjną.

Szukałem książki która w zwięzły sposób przypomni o wszystkich niuansach tego języka, mniejszych bądź większych. Zwięzły sposób to raczej nie jest, książka dość potężna, którą z powodzeniem można by używać w celu samoobrony. Jednak nie ma w niej wodolejstwa, tylko konkretne informacje. Na plus trzeba również dodać mały przewodnik bo bibliotece STL oraz opis nowego standardu c++11. Fajny dodatek stanowią pytania sprawdzające i zadania do zrobienia na końcu każdego rozdziału.

Moim zdaniem książka lepsza do odświeżenia informacji niż "Symfonia c++" i "Pasja c++" Grębosza.

bardzo dokładna, wyjaśnia wszystkie wątpliwości

bardzo dokładna, wyjaśnia wszystkie wątpliwości

Super book with lots of practical examples... I have the book on my shelf and use it a lot on daily basis... highly recommended for new code warriors!

Książka jest bardzo dobra!Miło się czyta.
Takie książki trzeba czytać uważnie. Najlepiej czytać etapami lub wyrywkowo (czyli raz ten dział raz inny dział). na pewno nie czytać od a do z ponieważ zanim się przeczyta wyjdzie inna pozycja, inne techniki a lepiej przeczytać i poćwiczyć:)

Książka jest bardzo dobra!Miło się czyta.

• Informatyka
  • Programowanie