Cisza w sieci

2005-11-01
83-7361-659-4
Zbigniew Banach
informatyka bezpieczeństwo

Okładka książki AKT 10 (2015) Bohdan Butenko, Krzysztof Churski, Karol Kalinowski, Witold Tkaczyk, Piotr Wojciechowski, Michał Zalewski, Wojciech Łowicki
Ocena 0,0
AKT 10 (2015) Bohdan Butenko, Krz...
Okładka książki Akt #9 Krzysztof Churski, Krzysztof Elzanowski, Norbert Rybarczyk, Piotr Wojciechowski, Jerzy Wróblewski, Michał Zalewski, Katarzyna Ławniczak
Ocena 5,0
Akt #9 Krzysztof Churski, ...

więcej Więcej

Książka z 2005 roku więc nie ma, co się za bardzo nakręcać na czytanie. Schemat rozdziałów wygląda mniej więcej tak: krótki wstęp teoretyczny (wzory, matma i inne takie) i konkrety. Konkrety? IPv4 jest upośledzony, a ethernet na kolanie był projektowany. Tak czy inaczej polecam przeczytać.

Co tu dużo gadać: lektura obowiązkowa dla kogoś kto się zamuje sieciami (i nie tylko)

Rozdział o obliczeniach pasożytniczych jest bardzo ... inspirujący.

Moim skromnym zdaniem typowo dla maniaków i ludzi widzących co to jest pakiet danych lub wireshark.

Książka może i powstała z myślą o specjalistach, ale mi jako totalnemu laikowi czytało się wyśmienicie ;d

Książka wybitnie dla znawców tematyki działania ethernetu oraz elektroniki. Jako admin, a z zainteresowania elektronik, jestem jak najbardziej wciągnięty lekturą (choć słowo 'lektura' zwykle się źle kojarzy). Autor powierzchownie opisuje działanie danego elementu, po czym podaje dość zawiłe jego wykorzystanie oraz niedociągnięcia projektowe. Dobrze, jeżeli tematyka nie jest...

Jak głosi plotka, każdy wzór w książce zmniejsza o połowę liczbę potencjalnych czytelników. Nie wiem jak w takim razie przeciętny czytelnik mógłby odebrać książkę, w której pierwszych rozdziałach znajdziemy szybki kurs działania bramek logicznych, projektowania procesora czy fragmenty niskopoziomowego kodu do odczytywania przesyłanych danych z diod mrugających w...

Jest to całkiem dobra książka - niezłe łączy ciekawą wiedzę z anegdotami z pracy autora. Jednak informacje w niej zawarte są przedstawione mało przystępnie (nie nieprzystępnie!) dla osób zaczynających swą przygodę z bezpieczeństwem i w większości znane dla tych nieco bardziej doświadczonych. Jest tu jednak kilka dobrych ciekawostek i sporo użytecznych informacji.
Ogólnie:...

Genialna! Jesli nie jestes techniczny, to nie podchodz. Ale jesli jestes i interesuje cie bezpieczenstwo IT, to bedziesz zachwycony. Niesamowia roznorodnosc analizy. Gladkosc opisow porownywalna z powiesciami. Jestem pod wrazeniem.

Jest to pozycja specjalistyczna i omawia trudne zagadnienie jakim jest bezpieczeństwo i szyfrowanie transmisji danych. Możemy dowiedzieć się o istnieniu algorytmów pozwalających na odczytywanie pisania na klawiaturze tylko za pomocą "słuchania" uderzeń w klawiaturę oraz o ułomnościach zastosowania generatora liczb pseudolosowych.

Na początku dziwne miałem wrażenie czytając tą książkę ale czytając dalej autor opisywał ze swojego doświadczenia zagadnienia z sieci i bezpieczeństwa. Książka jest dobra:)

• Informatyka
  • 2019
  • Kindle
  • Mam
  • 2018

Dodaj cytat z książki Cisza w sieci