Odwaga tworzenia

Okładka książki Odwaga tworzenia Rollo May
Okładka książki Odwaga tworzenia
Rollo May Wydawnictwo: Rebis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Courage to create
Rebis
1994-01-01
1994-01-01
83-7120-087-0
Ewa Hornowska, Tomasz Hornowski
psychologia twórczość

Ta książka pozwoliła mi odkryć, jak przebiega proces tworzenia, dla mnie akurat pisania, wymyślania formy i tego, co chcę przekazać. Zrozumiałam, że tworzenie ma swoje naturalne etapy i to pozwoliło mi się uspokoić i cieszyć tymi etapami 😉

Tytuł to "Odwaga Twrzenia", więc myślałem, że będzie coś praktycznego na temat jak nie bać się tworzyć. Bo tworzenie wymaga odwagi, wyjścia ponad formę. Po przeczytaniu mam wrażenie, że książka jest dla ludzi interesujących się sztuką, procesem tworzenia dzieł. Słabo dotyczy samego tworzenia w sensie tworzenia rozwiązania problemu. Jak kogoś interesują artyści i chce ich trochę zrozumieć to znajdzie w niej coś wartościowego.

"...konflikt obecny w dziełach sztuki jest rezultatem zwycięskiej walki artysty przeciwko ograniczeniom."

• Psychologia
  • Warsztaty literackie/Spis lektur wg Bondy