Miłość i wola

2016-09-15
Paweł Śpiewak, Helena Śpiewak
Meandry Kultury
psychologia miłość psychoterapia seksuologia

Tajemniczna książka, która okazała się istną perełką :)

Zaskoczyła mnie aktualność tej pozycji, trafność i przenikliwość spostrzeżeń autora. Nie zaskoczyła mnie w ogóle głębia humanizmu i egzystencjalizmu wyzierająca z każdej strony tekstu. Bardzo inspirująca lektura. Choć jej czytanie było dla mnie zdecydowanie potężnym wyzwaniem intelektualnym.

Prosto i zrozumiale pisze o psychoanalizie Freuda

Świetna, inspirująca lektura. Po raz pierwszy zetknąłem się z pojęciem daimonion, a i o erosie tylko pobieżnie wiedziałem. Zdecydowanie ten tytuł to moja ostatnia, przypadkiem odkryta rewelacja. May wyjaśnił klarownie i starannie wszystkie zagwozdki, które nurtowały mnie przez ostatni czas. Serdecznie polecam.

W książce autor porusza m. in.tematy trywializacji seksu, pojęcia erosa i daimoniona w kontekście miłości, intencjonalności i troski w kontekście woli

Mimo że książka napisana została w roku 1969, jej treść jest nadal zdumiewająco aktualna (może nawet bardziej niż wtedy). Autor opisuje jak rewolucja seksualna oraz inne zmiany społeczne utrudniają współczesnym ludziom przeżywanie prawdziwej głębokiej Miłości oraz nabywanie indywidualnej Woli, a także rolę połączenia tych dwóch czynników w rozwoju świadomości. Można tu...

• Psychologia
  • Studia