Lola w podróży poślubnej

Okładka książki Lola w podróży poślubnej Isabel Abedi
Okładka książki Lola w podróży poślubnej
Isabel Abedi Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Lola (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Lola (tom 6)
Lola auf Hochszeitreise
Nasza Księgarnia
2009-01-28
2009-01-28
Sylwia Walecka
Lola podróż poślubna

Często rodzice przyjaciółek mojej córki pytają mnie o książki dla dziewczynek. Na półkach w Empiku można znaleźć wiele serii i publikacji, ale czy nasze dziewczyny muszą czytać o Monsterhajkach, Arielkach, Viollettach i innych dziuniach?

Nie mam nic przeciwko przekładom, ale nie zapominajmy o klasyce! Astrid Lindgren i przygody Pippi zachwycą każdą małolatę, Doktora Dolitlle można pokochać, a Muminki bywają tajemnicze i trochę straszne.

Jest jednak taka piękna seria książek Naszej Księgarni, której główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Lola. Polecam te książki bynajmniej nie dlatego, że miałam okazję współpracować przy ich wydaniu, ale dlatego, że czytamy je z córką łapczywie przez całe wakacje. Nie ma znaczenia, od której części zaczniecie: „Oto Lola”, „Lola dziennikarką”, „Lola Lwie Serce”, „Lola, tajna misja” czy „Lola w podróży poślubnej” itd.

książka jest bardzo ciekawa , czasem niespodziewany zwrot akcji

książka jest bardzo ciekawa , czasem niespodziewany zwrot akcji

To już szósty tom przygód Loli. Książkę przeczytałam szybko, a czytając przypominały mi się niektóre fragmenty, bo ta lekturka była już przeze mnie czytana kilka lat temu.
Najbardziej podobał mi się wątek spełniania życzeń, szczególnie w podróży do Paryża. Pokazuje to, że nawet marzenia które wydają się nam nierealne mogą się spełnić.
Co mnie zdziwiło ale negatywnie? Lalki voodoo, czary, magia. Takie coś w takiej książce. Uważam, że trochę nieodpowiednie i na tym wątku się zawiodłam.
Podsumowując - jak poprzednie części, książka ciekawa, zabawna, momentami nieprzewidywalna.

Co mnie zdziwiło ale negatywnie? Lalki...

Bardzo fajna książka .

Bardzo fajna książka .

Uwielbiam przygody kilkunastoletniej loli i jej przyjaciuł.Tę księżke czytałam wiele razy.To własnie odniej zaczeła sie moja przygoda z lolę .Oprucz niej przeczytałam jeszcze kilka z tej seri i troche nawet byłam zawiedziona że to ostatnia księżka z tej seri (no nie doslownie ta ale sami wiecie oco chodzi).Księżke polecam wszystkim dziewczynkom spragninym niesamowityh przygud i ciekawskich świata tak jak lola

Opinia inne części

Opinia inne części

Ta książka naprawdę mi się podobała. Chyba jedna z moich ulubionych ; ))

Ta książka naprawdę mi się podobała. Chyba jedna z moich ulubionych ; ))

Jedna z moich ulubionych książek. Ciekawa, pełna emocji, dobrze napisana. Polecam serdecznie :)

Książka bardzo wciągająca. Polecam

Książka bardzo wciągająca. Polecam

• Dzieciństwo
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Z dzieciństwa
  • Lola
  • Bajki

Dodaj cytat z książki Lola w podróży poślubnej