Pełnia serca

2005-01-01
2005-01-01
Justyna Grzegorczyk
męskość kobiecość Boże podobieństwo

Dobra książka, która we mnie na pewno obudziła świadomość konieczności podjęcia walki duchowej, która jest niestety obecna w życiu każdego wierzącego, niezależnie czy jest tego świadomy czy nie. Książka ciekawa chociaż miejscami traciła swoje tempo. W każdym razie warta jednak jest przeczytania!

Słaba książka biorąc pod uwagę umiejętności autora. Bardzo dużo powtórzeń, cytatów, opisów treści filmów, cały czas tłuczenie tego samego. Cel przyświecał szlachetny, treść w porządku, ale formie czegoś zabrakło, nie ma przyjemności z czytania, trzeba się do tego zmuszać.

Pomimo, że jestem osobą wierzącą ta książka była dla mnie swoistym wstrząsem. Łatwo na co dzień zapomnieć, w jakim świecie żyjemy, łatwo pytać Boga "dlaczego ja?, dlaczego do mnie to dopuszczasz?". Tymczasem nie pamiętamy, że żyjemy stanie wojny. Eldredge przypomina, że wiara to nie grzeczne paciorki, wiara to nieustanna walka, którą każdy z nas toczy z Szatanem. W tej walce mamy dbać o swoje serce, pamiętając że ono w gruncie rzeczy jest dobre. To cząstka tego Świata, do którego dążymy.

Jesteśmy w stanie wojny - twierdzi autor - wojny, która trwa od tysięcy lat, a jej przedmiotem są nasze serca: szatan chce je zniszczyć, rozdzielić nas od nich, bo kiedy człowiek wdaje sie w romans, siega po słodycze, pornografię etc słowem grzeszy? Gdy jest zraniony i tlumi swoj ból.Musimy dbać o swoje serca i przeciwstawiać się szatanowi, być świadomi, że nasza historia zranienia z dzieciństwa etc jest opowieścią o tym, że szatan nienawidzi, boi się przebudzonych serc, bo są odbiciem obrazu i chwały naszego Pana. Macza swoje palce we wszystkim, przekreca duchowość, spłyca. Prawdziwie przyszedł po to, aby kraść i niszczyć, bo jest ojcem kłamstwa i krazy, aby kogo pożreć... Polecam, naprawdę mocna książka, która mówi też o tym, że nie dbając o serce, nie możemy słyszeć Pana (por. Dziennik pokładowy) oraz to, że niewiara nie chroni przed atakami szatana.. Polecam.

Cytat: 'Okrucieństwem jest kazać komuś realizować marzenia, nie ostrzegając, że powstanie przeciw niemu piekło'- niezłe, co? Ale całość jest wiele, wiele lepsza!

Wspaniała książka o walce dobra ze złem w życiu człowieka.

Wspaniała książka o walce dobra ze złem w życiu człowieka.

Piękne rozważania, dzięki którym można zupełnie inaczej spojrzeć na wiarę, w świeży sposób i przeżyć lepiej swoją duchowość.

genialna...

genialna...

Rewelacja. Moim zdaniem najlepsza książka Eldredga.

Rewelacja. Moim zdaniem najlepsza książka Eldredga.

Dla tych, którzy chcieliby lepiej zrozumieć swoje serce, jego rozterki i dowiedzieć się jak żyć z nim w zgodzie.

• Psychologia
  • Poradniki