Wiedza tajemna. Sekrety technik malarskich Dawnych Mistrzów

David Hockney Wydawnictwo: Universitas popularnonaukowa
popularnonaukowa
83-242-0423-7
Joanna Holzman
malarstwo techniki zagadki

Okładka książki Historia obrazów dla dzieci David Hockney, Martin Gayford, Rose Blake
7,3
Historia obraz... David Hockney, Mart...
Okładka książki Historia obrazów David Hockney, Martin Gayford
7,1
Historia obrazów David Hockney, Mart...

Uczy patrzeć.

myślisz że patrzysz z jednego punktu widzenia? nie. masz dwoje oczu i nigdy, nigdy nie zobaczysz rzeczy tak, jak Twój jednooki smartfon.
jeśli pytasz dlaczego niektóre reprodukcje potrafią wyglądać lepiej niż obrazy i są obrazy co nigdy, nigdy nie zmieszczą się do reprodukcji to odpowiedź jest tutaj.

raczej album niż książka
bardzo ładne wydanie
pomaga dostrzec na obrazach rzeczy których w zasadzie nie widzimy normalnie je oglądając

David Hockney urodzony 9 lipca 1937 roku w Bradford to angielski malarz, rysownik, grafik, fotograf oraz scenograf. Jego prace cechuje oszczędność techniki, zainteresowanie problemami światła i zaczerpnięty z pop-artu i fotografii realizm.

W książce, jaka powstała dzięki prowadzonym przez jego badaniom, postawił tezę, która mówi, że od początku XV wieku wielu artystów...

pięknie wydany album o sztuce, czyta się go z zaciekawieniem, bo zainteresuje nawet laika, pomaga przejrzeć sztuczki, jakie stosowali artyści, tworząc konkretne dzieła, pozwala zorientować się w możliwościach, jakie ma oko bez narzędzi i z narzędziami, takimi jak różnego rodzaju soczewki.
Uczta dla oczu

Dyskusje