Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin

Okładka książki Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin Jurij Felsztinski, Władimir Pribyłowski
Okładka książki Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin
Jurij FelsztinskiWładimir Pribyłowski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka reportaż
reportaż
The Age of Assasins. How Scary Are Russia's New Rules?
Prószyński i S-ka
2008-01-01
2008-01-01
978-83-7469-701-9
Cezary Murawski
Rosja polityka KGB Putin

Okładka książki Czas zabójców. Toksyczna polityka Putina przeciw demokracji Jurij Felsztinski, Vladimir Pribylovsky
Czas zabójców.... Jurij Felsztinski, ...
Okładka książki Od Dzierżyńskiego do Putina. Służby specjalne Rosji w walce o dominację nad światem 1917-2036 Jurij Felsztinski, Władimir Popow
Od Dzierżyński... Jurij Felsztinski, ...
Okładka książki Korporacja zabójców Jurij Felsztinski, Władimir Pribyłowski
Korporacja zab... Jurij Felsztinski, ...
Okładka książki Trzecia wojna światowa? Bitwa o Ukrainę Jurij Felsztinski, Michaił Stanczew
Trzecia wojna ... Jurij Felsztinski, ...

Świetna książka, w zasadzie nie wymagająca żadnego komentarza.
Dla każdego, kto choć trochę interesuje się współczesnym światem, to lektura obowiązkowa, pozwalająca z innej perspektywy spojrzeć na wydarzenia i zjawiska pokazywane w mediach przez pryzmat poprawności politycznej.
W największym uproszczeniu „Korporacja zabójców” to precyzyjnie opisana droga W. Putina od jego, objętego państwową cenzurą, tajemniczego dzieciństwa aż na sam szczyt władzy. Autorzy w najdrobniejszych szczegółach ujawniają mechanizmy, które spowodowały, że nieznany wcześniej nikomu człowiek z głębokiego cienia stanął na czele ogromnego państwa.
Książka pozostawia ogromne wrażenie. Autorzy doskonale wiedzieli czym grozi podjęcie się jej napisania i wydania. Wiele wskazuje na to, że niespodziewana śmierć jednego z nich nie była dziełem przypadku.
Jasne, że nie ma co porównywać metod postępowania władzy ze swoimi przeciwnikami w Polsce i w Rosji, ale i tak nie jestem w stanie sobie wyobrazić, żeby u nas ktoś odważył się napisać równie mocne i znakomicie udokumentowane oskarżenie wobec rządzących.
Zdecydowanie polecam.

Świetna książka, w zasadzie nie wymagająca żadnego komentarza.

Nazwisko Felsztinskiego zawsze gwarantuje wysoki poziom. A ta książka jest rewelacyjna!! Bardzo dokładnie udokumentowana, nie pozostawia złudzeń, kto jest naszym sąsiadem.

Zgodnie z autorami książki „Korporacją zabójców” bądź „firmą” są rosyjskie służby specjalne, czyli FSB wywodzące się w prostej linii od WCzK, GPU, NKWD i KGB… Na prawie 500 stronach niniejszej publikacji dwaj rosyjscy historycy analizują system polityczny panujący we współczesnej Rosji, stan jej demokracji, wolności słowa i mediów, ze szczególnym uwzględnieniem osoby prezydenta Władimira Putina oraz służb specjalnych, z których się wywodzi...

Pełna recenzja tutaj: http://www.nowastrategia.org.pl/jurij-felsztinski-wladimir-pribylowski-korporacja-zabojcow-recenzja/

Książkę czyta się jak utwór o charakterze sensacyjnym, gdyż została oparta na wielu informacjach z dostępnych i łatwych do zweryfikowania źródeł. Nie jest więc odmianą paszkwilu czy innego gatunku mającego na celu jedynie oczernić aktualną władzę. W formie dokumentalnej opowiada o drodze Władimira Putina do najwyższych stanowisk w Rosji oraz o zmianach przywracających tzw. stary kagiebowski porządek w państwie. Autorzy musieli mocno narazić się ekipie rządzącej, a jeden z nich przed kilkoma miesiącami został znaleziony martwy w swym moskiewskim mieszkaniu...

Autorzy prezentują nie tylko karierę polityczną Putina, ale także masę powiązań finansowo-gospodarczych służących niesamowitemu wzbogaceniu się tego człowieka i ludzi popierających jego działania. Można poznać metody zwalczania opozycyjnych polityków i dziennikarzy, usuwania niewygodnych ludzi ze sfery gospodarki i finansów. Podane są dowody uzasadniające podejrzenia o zlecenie morderstw, np. Litwinienki i Politkowskiej.

Korporacja zabójców uświadamia polskiemu czytelnikowi, że ludzie ostrzegający przed podstępnymi i agresywnymi planami Putina wcale nie są szaleńcami. To raczej poprawna politycznie część elit Europy Zachodniej okazuje się naiwna, a rosyjskie wpływy (agenci, lobbyści, pieniądze na korumpowanie wysokich urzędników itd.) z łatwością manipulują żądnymi zysku biurokratami nieznającymi realiów naszego regionu.

Warto przeczytać tę książkę, ponieważ otwiera oczy na wiele spraw, na jakie nie zwraca się uwagi żyjąc w państwie, w którym można wykrzyczeć swoje żale wobec rządzących i swobodnie dyskutować przed kamerami. W Rosji głaskanej prze zachodnich polityków dziennikarz za krytyczną wypowiedź może zginąć, a biznesmen nieprzychylny władzy trafia na dziesięciolecia do łagru lub musi ukrywać się za granicą. Dlatego książka Jurij Felsztinskiego i Władimira Pribyłowskiego jest warta polecenia.
ZJ
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com

Dwaj historycy, którzy napisali książkę o prezydencie Putinie: Jurij Felsztinowski i Władimir Pribyłowski - który zapłacił najwyższą cenę, bowiem Władimir Pribyłowski
został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu.

Felsztinowski w marcu 2014 roku napisał artykuł, który stał się podstawą książki „Trzecia wojna światowa. Walka o Ukrainę”. Artykuł stanowił stwierdzenie, że wielkie wojny były rozpętywane bez rozumienia tego, że czasem będą to wojny światowe. Nawet Hitler napadając na Polskę, nie myślał, że rozpęta II wojnę światową. Jeśli zaś Putin będzie wiedzieć, że jest bezkarny, nie zawaha się przejąć Litwy, Łotwy i Estonii. Wówczas staniemy się świadkami III wojny światowej, bo NATO w odpowiedzi rozpocznie działania wojenne przeciwko Rosji.

Putin wkraczając na Krym w marcu 2014 roku sam wydał wyrok śmierci na państwo, które powstało na ruinach Związku Radzieckiego. Przez dwie wojny czeczeńskie, wojnę z Gruzją, a teraz jeszcze z Ukrainą - większość ludzi w Rosji jest faszystami. W Rosji nigdy nie było demokracji, nowa Rosja niesie za sobą wojnę i związane z nią rozruchy, ubóstwo i śmierć.

Putin jako człowiek i polityk rozumie tylko siłę, nie rozumie wyrazu ”negocjacje”. Uważa siebie za przebiegłego i gotowego do oszustwa, ale największym jego kompleksem jest prostactwo. To ciemny i prymitywny człowiek, podpułkownik KGB, który został prezydentem przez niefortunne zrządzenie losu. Putin ma wyjątkową skłonność do zlecania zabójstw.

Autorzy opisują prezydenturę Putina, fałszowanie wyborów, przejmowanie mediów publicznych oraz niewyjaśnionych morderstw osób politycznych. Obecnie Putinowi nikt nie chce ściskać dłoni, bo nikt mu nie wierzy. Jednak największą porażką Putina będzie zapomnienie. I to jest to czego Putin boi się najbardziej i z całych sił stara się do tego nie dopuścić.

We współczesnym świecie FSB-służby specjalne, funkcjonuje jako korporacja. Jest to organizacja złożona z zabójców (zabójstwo Anny Politkowskiej oraz Aleksandra Walterowicza Litwinienki),każda z tych osób była zagrożeniem dla FSB. Prezydent Putin będzie zapamiętany w Wielkiej Brytanii jako człowiek, który posłużył się radioaktywnym polonem, aby otruć politycznego przeciwnika w centrum Londynu.

Książka w miękkiej oprawie i choć zawiera 468 stron napisana jest w bardzo jasny i przystępny sposób. Autorzy wspólnie starali się, aby odkryć prawdziwe oblicze prezydenta Putina i jego służb specjalnych. Dlatego zachęcam do poznania całej prawdy przywódców Federacji Rosyjskiej, a tym samym do wyciągnięcia wniosków z tej interesującej lektury.

Na koniec przytoczę słowa sławnego duchownego Dmitrija Dutko, który cieszy się popularnością u nacjonalistów „Władimir Putin pod wieloma względami przypomina Stalina. Trudno go zrozumieć. W kraju wciąż dzieje się dużo zła. Jesteśmy świadkami walki o telewizję, walki z oligarchami, boju o zdrowie narodu i o nasze dzieci”

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu.

Polecam.Rewelacyjnie opisane przemiany w służbach specjalnych Rosji (z KGB w FSB) i powiązanie tego wszystkiego z biznesem.Dla sympatyków tematu perełka ksiązkowa.

Świadomość - to daje ta książka.

Świadomość - to daje ta książka.

inna okładka

inna okładka