Świat w ziarnku piasku

Okładka książki Świat w ziarnku piasku
Joanne Harris Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
2002-01-01
83-7337-263-6
Ewa Horodyska
walka natura

Podobnie jak "Pięć ćwiartek pomarańczy" przeczytałam ja dobrą dekadę temu i mam do niej duży sentyment.
Może dlatego że opowiada o życiu nad morzem? Morze bo jest poprostu sympatyczna.
To opowieść o życiu hermetycznej wyspiarskiej społeczności z mroczną tajemnicą w tle. Bohaterka wraca na wyspę do rodzinnego domu ale ma mniej szczęścia niż syn marnotrawny i nie ma tu zakończenia - żyli długo i szczęśliwie, to dopiero początek, a pojawia się jeszcze tajemniczy nieznajomy ;)

Jak dla mnie historia zbyt mocno osadzona w klimacie literatury kobiecej. Nawet jak na wakacyjny wyjazd zbyt "lekka" i nużąca.

Ze wszystkich książek tej autorki, które przeczytałam ta zachwyciła mnie najmniej albo nawet w ogóle nie zachwyciła. Nie doczytałam do końca choć przeczytałam ponad połowę. Zapowiadała się ciekawie, ale ani bohaterowie ani akcja nie wciągnęły mnie.

Piękna opowieść o małej społeczności żyjącej na niewielkiej wyspie. Pełno w niej malowniczych opisów, zabawnych scenek i choć przez pierwsze kilkadziesiąt stron wieje nudą warto doczytać do końca. Fabuła rozkręca się powoli, jednak następuje zwrot akcji i na wierzch wychodzą intrygi i tajemnice z przeszłości, co dodaje żywiołowości książce. Polecam.

Klimat książki ''Świat w ziarnku piasku'' jest niesamowity. Czytając tą książkę,niemal czułam zapach morza i piasku..Razem z kolejnymi kartami książki,przenosiłam się na wyspę. Autorka ta,po raz kolejny udowadnia,że ma ogromny talent. Takie książki to coś pięknego,polecam każdemu.
Jedyny minus tej książki,to to,że momentami przypominała mi ona Czekoladę,a główna bohaterka-Mado,kultową Vianne Rocher z Czekolady.
Niemniej książka jest genialna i polecam ją każdemu. W sam raz,na wolne dni,kiedy możemy pozwolić sobie na oczarowanie się wspaniałemu klimatowi wyspy.

Powieś z klimatem , jak pozostałe powieści Harris. Polecam

Powieś z klimatem , jak pozostałe powieści Harris. Polecam

Choć to nie moje klimaty, z czystym sumieniem mogę powiedzieć: warto przeczytać.

Jednak to nie była książka dla mnie. Wątek miłosny nie ciekawy, a reszta nie zaskakuje.

Świetna powieść.Nie mogłam se oderwać

Świetna powieść.Nie mogłam se oderwać

Fascynująca opowieść to nie jest niestety, jak na Joanną Harris bardzo przeciętna.

Dodaj cytat z książki Świat w ziarnku piasku