Kodyfikacja Rzeczywistości Odkodować Zakodowane

Kodyfikacja Rzeczywistości Odkodować Zakodowane
Wydawnictwo Cesar
2024-03-20
2024-03-20
filozofia ezoteryka duchowośc duchowośc filofofia

Kodyfikacja rzeczywistości to jak podróż do własnego wnętrza, gdzie każda strona otwiera nowe horyzonty myśli. Czytając, tę książkę czuję, jakbym odkrył skarby ukryte głęboko wewnątrz siebie, które dają mi nowe świeże spojrzenie na życie i otaczających mnie ludzi i świat :) Dziękuje :)

życie jest zestawem programów , które nakładają się na siebie i tworzą znany nam matrix. Książka mówi jak je dostrzec i zdekodować. polecam

Kodyfikacja rzeczywistości
Rzeczywistość, jaką znamy z obserwacji, może nie być prawdziwym obrazem świata, w którym żyjemy. W dobie wszechobecnej technologii i dominacji sektora IT i pewnej kultury kodowania i społeczności koderskich, można postrzegać otaczający nas świat jak złożony obraz zapisany w postaci wielu nakładających się na siebie linii kodu.
Kod jest jak szyfr lub jak wiązania ciągów genetycznych DNA – złożony, skomplikowany, trudny do zrozumienia i interpretacji. Jednak bez zrozumienia podstawowego kodu nie jesteśmy w stanie pojąć otaczającego nas świata, a to, co nazywamy rzeczywistością, wydaje się nam zawiłe i niezrozumiałe.
Książka „Kodyfikacja rzeczywistości” podejmuje próbę zmierzenia się z tym fenomenem. Autor przedstawia otaczający nas wszechświat jako zbiór złożony z zakodowanych ciągów, a następnie podejmuje próbę pokazania czytelnikowi, że to właśnie czytelnik – jak indywidualna jednostka – ma moc sprawczą, aby nadać znaczenie swojemu życiu i zbliżyć się do otaczającego go wszechświata poprzez nadanie własnych kodów życiu i otoczeniu.
Lektura ta nie jest techniczna ani zawiła pod względem języka – brak tu technologicznego żargonu, przez co książka będzie łatwiejsza w odbiorze przez czytelników. Tym niemniej lektura ta wymaga od odbiorcy zagłębienia się w wewnętrzna analizę, nakłania do autorefleksji nad tym, czy lub na ile nasze życie jest wynikiem naszych własnych decyzji i naszej sprawczości. Autor książki inspiruje do autorefleksji i zmiany postawy – od przejścia od biernego dostosowywania się i adaptacji wobec istniejącego stanu rzeczy do sprawczości i inicjatywy, gdzie zamiast poddawać się narzucanym nam społecznie kodom, sami nauczymy się pisać własne kody, poprzez które będziemy samodzielnie kształtować własną rzeczywistość, decydując naszym życiu, o wartościach, którymi się chcemy kierować i o tym co jest celem naszej egzystencji.

Andrzej Michalczyk

Kodyfikacja rzeczywistości