Herbaciarnia pod Jaśminem

Aleksandra Rak Wydawnictwo: Wydawnictwo FLOW literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo FLOW
2024-03-13
2024-03-13

Recenzja powstała w ramach współpracy barterowej z wydawnictwem. Warunki współpracy w żaden sposób nie wpływają na treść recenzji i niezależność myśli w niej zawartych.

Ta książka to taki ciepły kocyk, który otula nasze serce, mimo, że każda z bohaterek ma swoje problemy i rozterki. I tak poznajmy tu:
• Honoratę, która sama siebie przedstawia jako matkę Polkę, której celem życia jest opieka nad domem i mężem, która bardzo wcześnie planowo zaszła w ciążę, urodziła dziecko i wyszła za mąż, która jednak z pewnym momencie zaczyna mieć dość swojego życia z teściową na karku i marzy o uniezależnieniu się i powrocie do wyuczonego zawodu,
• Dagmarę, dziewczynę, której ciężko od zawsz przychodzi nawiązywanie kontaktów i przyjaźni, która pracuje w sklepie z herbatą swojej matki, matki, która ma apodyktyczne spojrzenie na swoją relację z córką i nie potrafi odpuścić kontroli,
• Alicję, którą poznajemy w chwili, gdy jest już w zaawansowanej ciąży, mieszka w kawalerce z mężczyzną, który pracuje jako DJ i oczekuje, że życie wszystkich wokoło będzie kręciło się wokół jego potrzeb. Alicję, która zostawiła mężczyznę, którego być może kochała całym sercem z obawy, że nie będą mogli mieć dzieci i chyba zaczyna za nim tęsknić,
• Gabrielę, kobietę, która swoje życie i fotograficzną pasję poświęciła pewnej pracy w ubezpieczeniach, aby móc zając się swoją młodszą siostrą.
Książka jest doskonałym sposobem na oderwanie się od naszych codziennych problemów i zmartwień i odpoczęcie wieczorem pod ciepłym kocem z kubkiem jaśminowej herbaty w ręku. Moje serce całkowicie roztopiła, mimo, że ten gatunek nie jest mi bliski. I powiem Wam, że już jestem ciekawa dalszych przygód tych czterech przyjaciółek, zwłaszcza, że książka kończy się tak, że nie da się już myśleć o niczym innym! I na koniec powiem jeszcze jedno, Pani Aleksandra Rak nie bez powodu nazywana jest zaklinaczką dobrych emocji!

• Honoratę, która sama siebie przedstawia jako matkę Polkę, której celem...

Powieść pokazująca różne życie koleżanek ze szkoły, które z sobie tylko wiadomych względów zaczynają się wspomagać. Pełna emocji powieść o 4 wspaniałych kobietach, o których mam nadzieję, jeszcze poczytam. Bo nie wiem co urodziła Ala ... chłopca czy dziewczynkę ;) i jak działa tytułowa Herbaciarnia pod Jaśminem :)
Na szczególne docenienie zasługuje okładka, kolorowe brzegi, Wydawnictwo Flow to ostatnio moje ulubione <3

Na szczególne docenienie zasługuje okładka, kolorowe...

Pokochałam pióro Pani Aleksandry po przeczytaniu serii „Szept anioła”. Jest mistrzynią emocjonalnych wciągających historii i clifhangerów. Tak, tak! Jak mało kto umie zostawić czytelnika w szoku i z niedosytem.
Cztery kobiety, każda w innym miejscu w życiu. Inne problemy, przeszłość, sytuacja rodzinna. Łączy je to liceum. Spotkanie na jubileuszu, po wielu latach prowadzi do zmian i zawirowań u każdej z nich.
„Honorata to zabiegana matka trójki dzieci. Gabrysia, żeby zaopiekować się siostrą, musiała porzucić swoje artystyczne zamiłowania i pracuje w agencji ubezpieczeniowej. Alicja jest przedszkolanką i uwielbia swoją pracę, ale cieniem na jej codzienności kładzie się zerwana relacja z rodzicami. A bibliotekarka Dagmara, choć otoczona na co dzień ukochanymi książkami, skrycie marzy o miejscu, w którym herbata i dobra powieść stworzą niezapomniany duet.” (z opisu wydawcy).
Z zapartym tchem czytałam o ich losach, marzeniach. Kibicuję każdej bardzo. Czy odnowione po latach relacje będą siłą napędową do zmian? Czy odważą się żyć tak, jak planowały jako nastolatki?
Cudowna opowieść o utracie nadziei, sile wsparcia, o mocy przypadkowych spotkań i… jaśminowej herbaty. Pozostawi Was z nadzieją i wiarą, że czasem ta jedna chwila może odmienić przyszłość.

Gabrysia, Alicja, Dagmara i Honorata. Chyba żadna z nich nie spodziewała się, jak spotkanie po latach na szkolnym jubileuszu wpłynie na ich życie. Wspomnienia do których wracają uświadamiają im, że w rutynie codzienności zapomniały o swoich marzeniach i planach. Zapomniały o sobie, o tym, że też są ważne… i doszły do wniosku, że chyba pora to zmienić. Przyjaźń, która na nowo rozkwitła pomiędzy nimi będzie ich siłą. Tak samo jak wzajemne wsparcie.
Czy nie jest za późno na zmiany? Czy uda im się zrealizować marzenia sprzed lat?
Jakaż to była przyjemność zasiąść z tą książką w ręku i zagłębić się w snutą przez autorkę historię. Niezwykle ciepłą, kobiecą i niosącą otuchę. Historię o sile drzemiącej w przyjaźni, wsparciu i spełnianiu marzeń. Taką, która dostarcza wzruszeń i emocji.
„Herbaciarnia pod Jaśminem” to książka, która zmusza do refleksji i zastanowienia się, czy jesteśmy pewni podjętych decyzji, czy może jednak chcielibyśmy coś zmienić w naszym życiu. Aleksandra Rak uświadamia nam, że często, zanim się spostrzeżemy, rutyna wkracza do naszego życia, powoli zamieniając je w szare, zbudowane na przyzwyczajeniu i często pełne poświęceń.
Akcja „Herbaciarni pod Jaśminem” toczy się swoim rytmem opowiadając o problemach dnia codziennego i relacjach międzyludzkich niejednokrotnie trudnych i skomplikowanych. Autorka ma bardzo przyjemny w odbiorze styl, dzięki któremu książkę czyta się bardzo szybko.
I oczywiście muszę wspomnieć o wydaniu. Piękne, dopracowane, takie które z przyjemnością weźmiecie w rękę.

Czyż jubileusz szkolny nie jest dobrym momentem na odnowienie dawnych znajomości? To właśnie podczas tej uroczystości na nowo splatają się losy czterech koleżanek. Każda z kobiet znajduje się na innym etapie życia. Honorata jest zabieganą mamą trójki dzieci, która przechodzi kryzys w małżeństwie. Gabrysia jest znużona pracą w agencji ubezpieczeniowej. W domu dodatkowo musi sprawować opiekę nad młodszą siostrą, z którą od pewnego czasu ciężko się porozumieć. Z kolei Alicja jest przedszkolanką i kocha swoją pracę. Jej życie prywatne woła o pomstę do nieba. Partner lekkoduch, który do końca nie wierzy czy, aby na pewno jest ojcem dziecka. Dagmara, bibliotekarka, która ma trudną relację z matką. Marzy, aby stworzyć miejsce dla kobiet, w którym mogłyby skosztować jej autorkich, pysznych herbat i uraczyć się dobrą książką. Od momentu spotkania kobiety połączyła wyjątkowa nić porozumienia. Pragną w życiu zmian. Z wielkim rozgoryczeniem patrzą na swoje życie, rozmyślają o utraconych szansach i nadziejach. Czy kobiety poradzą sobie z przeciwnościami losu? Czy magiczny napar zmieniający życie, przyniesie zamierzone rezultaty?

"Herbaciarnia pod Jaśminem" to wspaniała opowieść o kobietach, sile przyjaźni, wzajemnym wsparciu. O kobiecej solidarnośćlci, która w sytuacjach kryzysowych potafi góry przenosić. Historie przyjaciólek wydają mi się tak bardzo relistyczne i życiowe. W momencie, gdy powinniśmy dostać wsparcie od najbliższych osób w swoim życiu, tej pomocy nie dostajemy. Pojawia się wielkie rozczarowanie i zawód. Tak, to też historia o rozterkach, o smutnych dniach i nieprzespanych nocach. Autorka daje czytelnikowi do zrozumienia, że na podjęcie pewnych decyzji w życiu nigdy nie jest za późno i że powinnyśmy dbać o swoje potrzeby, bo często, pomimo wysiłków jesteśmy niedocenianie ❣️

"Herbaciarnia pod Jaśminem" to książka, której nie mogłam się doczekać. W dniu premiery zaczęłam ją czytać i skończyłam po kilku godzinach, robiąc jedynie malutkie przerwy. Nie potrafiłam się od niej oderwać i ubolewam tylko nad tym, że historia skończyła się w bardzo ciekawym momencie. A na drugi tom trzeba będzie trochę poczekać.

Bohaterkami są cztery kobiety, podobne do nas, które mają swoje zmartwienia, troski, problemy i potrzebują w życiu zmian.

Gabrysia, Honorata, Alicja i Dagmara chodziły do tej samej szkoły. Po dziesięciu latach spotkały się ponownie na jubileuszu liceum. Na nowo połączyło je spotkanie przy herbacie, która miała czynić cuda.

"Herbaciarnia pod Jaśminem" to powieść o przyjaźni, spełnianiu marzeń, zmianach w życiu. Jest otulająca, pełna ciepła, czułości, delikatności, zróżnicowanych emocji i wrażliwości na drugiego człowieka.

Ta książka jest jak ulubiona herbatka. Koi i rozgrzewa serca i dusze.

Przyjaciółki potrafią być, jak ziemskie anioły, które dmuchają w nasze skrzydła.

Polecam gorąco i życzę wam zaczytanego wieczoru.

Bohaterkami są cztery kobiety, podobne do...

"Herbaciarnia pod Jaśminem" Aleksandry Rak to opowieść o czterech kobietach, których drogi życiowe splatają się po latach na jubileuszu liceum, wywołując w nich potrzebę zmian i odnalezienia prawdziwego sensu istnienia. Honorata, Gabrysia, Alicja i Dagmara to bohaterki, które mimo różnic w życiowych wyborach i doświadczeniach, doświadczają podobnych trudności i poszukują drogi do szczęścia i spełnienia. Ta niespodziewana konfrontacja z przeszłością staje się dla bohaterek momentem refleksji nad dotychczasowymi wyborami życiowymi i nad tym, co wciąż pozostaje do zrealizowania. Każda z bohaterek ma swoje osobiste problemy - od zatracania się w roli matki, przez poświęcenie na rzecz rodziny, do samotności i tęsknoty za spełnieniem marzeń. Ich spotkanie po latach odświeża wspomnienia, prowokując do refleksji nad dokonanymi wyborami i niewykorzystanymi możliwościami.

Opowieść porusza istotne tematy, takie jak poszukiwanie sensu życia, potrzeba zmiany czy znaczenie prawdziwej przyjaźni, co czyni ją niezwykle wartościową dla każdego czytelnika. Różnorodność tych problemów stanowi atut powieści, ponieważ czytelnik może odnaleźć w niej fragmenty własnego życia i doświadczeń. Autorka zręcznie konstruuje postaci, nadając im głębię emocjonalną i autentyczność, co sprawia, że czytelnik łatwo się z nimi identyfikuje. Wraz z bohaterkami przechodzi przez burzliwe emocje, momenty zwątpienia, a także chwile triumfu.

Siłę powieści stanowi fabuła, która skupia się na relacjach międzyludzkich, prezentując głębokie więzi przyjaźni i wsparcia. Autorka pokazuje, że w trudnych chwilach warto mieć obok siebie kogoś, kto wspiera i da siłę do zmiany. Bohaterki, choć przez wiele lat były oddalone od siebie, z łatwością odnajdują wspólny język i wspierają się nawzajem w trudnych momentach. To właśnie dzięki okazywanemu sobie wsparciu odkrywają w sobie chęć zmiany i podejmują trudne decyzje, które zmieniają ich życie.

Styl pisania Aleksandry Rak jest subtelny, pełen wrażliwości i empatii. Autorka z dużą wnikliwością ukazuje złożoność ludzkich doświadczeń, co sprawia, że czytelnik nie tylko emocjonalnie angażuje się w losy bohaterek, ale też odnajduje w nich inspirację do refleksji nad własnym życiem. Płynąca z powieści siła przekazu dotyczącego potrzeby zmiany i odnalezienia własnej drogi jest ogromna. Dodaje otuchy, daje nadzieję i pozwala uwierzyć w to, że każdy z nas jest zdolny do tego, aby zmienić swoje życie.

"Herbaciarnia pod Jaśminem" to nie tylko opowieść o czterech kobietach, ale przede wszystkim o sile więzi międzyludzkich i determinacji w dążeniu do spełnienia marzeń. To bardzo życiowa powieść, która porusza serca i zostawia po sobie ślad, inspirując do działania i poszukiwania własnej ścieżki życiowej. Jest to historia pełna emocji, mądrości życiowych i nadziei na lepsze jutro, którą serdecznie polecam!

Ależ to jest cudna powieść. Herbaciarnia pod Jaśminem to bardzo kobieca ciepła historia o przyjaźni sile kobiet wzajemnym wsparciu. O spełnianiu swoich marzeń dążeniu do walki o samą siebie. Czułam się tak jakbym była częścią tej historii i bardzo kibicowałam bohaterkom aby wszystko im się poukładało No i teraz czekam ci się dalej wydarzy.
Jeśli szukacie historii takiej do przytulenia zrelaksowania się to sięgnijcie po nią koniecznie .

Jeśli szukacie historii takiej do...

„Herbaciarnia pod Jaśminem” to przepięknie wydana książka, gdzie pod tą słodką okładką skrywa bardzo życiową opowieść o marzeniach, przyjaźni i sile kobiet. Aleksandra Rak w piękny sposób ukazała realia współczesności, gdzie kobiety często stawiają czoła trudnościom, ale również potrafią odnaleźć w sobie siłę do zmiany by zawalczyć o lepsze jutro…

Cztery przyjaciółki: Alicja, Dagmara, Honorata i Gabi spotykają się podczas licealnego zlotu. Okazuje się, że ten czas to dla nich przełom, w którym zdają sobie sprawę, że nie tak wyobrażały swoje życie i powoli dojrzewają do zmian…
Z tymi bohaterskimi łatwo się jest utożsamić. Jak to w życiu, każda z nich ma własne problemy i tęsknoty, ale dzięki wzajemnej pomocy i wsparciu odnajdują w sobie siłę, by zawalczyć o siebie i zmierzyć się z codziennością. Autorka wspaniale ukazuje dynamikę relacji między bohaterkami, pokazując, jak ważne jest wsparcie oraz przyjaźń szczególnie w tych trudnych chwilach.

Bardzo podoba mi się tło tej książki, jakim jest tytułowa „Herbaciarnia pod Jaśminem”, która jest nie tylko miejscem spotkań i rozmów, ale także symbolem nadzieji i możliwości na zmiany. Cieszę się, że będzie następna część ale również mam nadzieję, że to będzie dłuższa seria, bo herbaciarnia stała się miejscem do którego na pewno będę chciała wracać.

„Herbaciarnia pod Jaśminem” to bardzo emocjonalna i pełna ciepła historia, która zmusza do refleksji nad życiem i decyzjami, jakie podejmujemy. Lekki styl autorki i rozmiar czcionki sprawia, że książkę się czyta szybko i z ogromną przyjemnością. Myślę, że tą powieść powinna przeczytać każda kobieta. Gorąco polecam!

Cztery przyjaciółki:...

Chyba żadna z czterech bohaterek nie spodziewała się, jak mocno na ich życie, wpłynie spotkanie się, po latach na imprezie absolwenckiej. Każda z nich jest na innym etapie życia, każda z nich zaczyna dostrzegać wady swojego życia. Niewinne z pozoru spotkanie przyniesie szereg zmian w ich życiu. Czy wypicie magicznych ziółek ma z tym coś wspólnego?

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Spotkanie bardzo udane. Lekkie, naturalne pióro autorki sprawia że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Wykreowane bohaterki to normalne kobiety z wadami i zaletami. Łatwo się z nimi utożsamić i je polubić. Spójna fabuła tworzy ciepłą, motywującą powieść.

Wypite ziółka, mają przynieść zmiany. Jedna wierzy, druga nie a może to był tylko punkt zapalny a resztę zrobiła podświadomość? Szczerze, nie istotne. Ważne, że zaczęły działać, że wzięły sprawy w swoje ręce. Rozwijająca się relacja między kobietami, zmienia się w prawdziwą przyjaźń. Autorka w wspaniały sposób ukazuje jak oddziałuje jedna na drugą. Ich wzajemna pomoc, wsparcie, które sobie okazują napawa je nadzieją i dodają skrzydeł. Nasza uwaga została zwrócona również na zachowania i działania osób najbliższych, które patrzą egoistycznie przez pryzmat swojej wygody i przyzwyczajenia. Historia wydaje się być realną. Porusza tematy, problemy bardzo przyziemne. Wzbudziła we mnie bardzo dużo emocji.

"Herbaciarnia pod Jaśminem" to ciepła, otulająca serce powieść obyczajowa. Powieść, która jest o kobietach i dla kobiet. Powieść, która motywuje a jej przesłanie, że marzenia nie mają terminu ważności i zawsze warto o nie walczyć zostanie ze mną na długi czas.

To było moje pierwsze...

• Przeczytane 2024