rozwińzwiń

Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza

Okładka książki Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza Jose Ortiz, Antonio Segura
Okładka książki Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza
Jose OrtizAntonio Segura Wydawnictwo: Lost In Time komiksy
80 str. 1 godz. 20 min.
Kategoria:
komiksy
Wydawnictwo:
Lost In Time
Data wydania:
2024-01-31
Data 1. wyd. pol.:
2024-01-31
Liczba stron:
80
Czas czytania
1 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367270649
Tłumacz:
Jakub Jankowski
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Burton & Cyb Jose Ortiz, Antonio Segura
Ocena 7,8
Burton & Cyb Jose Ortiz, Antonio...
Okładka książki Hombre - Księga I Jose Ortiz, Antonio Segura
Ocena 7,2
Hombre - Księga I Jose Ortiz, Antonio...
Okładka książki Kraken Jordi Bernet, Antonio Segura
Ocena 6,5
Kraken Jordi Bernet, Anton...
Okładka książki Hombre: Les vautours Jose Ortiz, Antonio Segura
Ocena 7,0
Hombre: Les va... Jose Ortiz, Antonio...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,6
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...
Okładka książki Świat Akwilonu. Orki i gobliny: Griim. Tom 03 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 7,4
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Walkirie kresu dziejów – Record of Ragnarok #11 Azychika, Takumi Fukui, Shinya Umemura
Ocena 7,5
Walkirie kresu... Azychika, Takumi Fu...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,0
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
216
212

Na półkach:

Postać Kuby Rozpruwacza jest znana każdemu i chętnie wykorzystywana w popkulturze. Jest to bowiem morderca – symbol. Niezwykle brutalny oraz, co najważniejsze i najbardziej tajemnicze, nieuchwytny. Dlatego też elektryzuje i inspiruje kolejne pokolenia.

Pierwsza moja styczność z Kubą to, wbrew pozorom nie żaden film czy książka, ale gra. Pamiętam, że grałem w przygotówkę pt. „Sherlock Holmes vs. Kuba Rozpruwacz”. Wciągnęła mnie bardzo, ale przede wszystkim utkwiła w pamięci i pozwoliła bardzo dobrze poznać tę historię. O dziwo, pisarz Doyle, twórca Holmesa, miał wiele wspólnego z Kubą. Udzielał się podczas prawdziwego śledztwa w XIX wieku, a nawet sam jest czasem przedstawiany jako ów morderca.

Komiks, który miałem okazję przeczytać, przedstawia różne hipotezy kim mógłby być Kuba. Duet twórczy Segura-Ortiz nie ogranicza się do faktów historycznych, ale fantazjuje na temat różnych jego obliczy: londyńskiego policjanta, żebraka, marynarza, burżuja czy nawet kobiety. Poprzez kilka krótkich opowiadań poznajemy obskurne zakątki nocnego Londynu, miejsca o złej reputacji oraz makabryczne zbrodnie związane z różnymi wcieleniami Kuby.

Podsumowując, mamy do czynienia z klasykiem hiszpańskiego komiksu. Mimo krótkich historii, przyciąga uwagę. Znakomite rysunki, tajemniczy klimat i świetne wydanie sprawiają, że naprawdę warto go mieć na półce! Ale uwaga, bo jest to komiks wyłącznie dla dorosłych (głównie ze względu na sceny gore).

Paweł

Postać Kuby Rozpruwacza jest znana każdemu i chętnie wykorzystywana w popkulturze. Jest to bowiem morderca – symbol. Niezwykle brutalny oraz, co najważniejsze i najbardziej tajemnicze, nieuchwytny. Dlatego też elektryzuje i inspiruje kolejne pokolenia.

Pierwsza moja styczność z Kubą to, wbrew pozorom nie żaden film czy książka, ale gra. Pamiętam, że grałem w przygotówkę...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2192
2016

Na półkach:

POPKulturowy Kociołek:

Album Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza nie jest dziełem historycznym, nie jest to również próba odkrycia prawdziwej tożsamości seryjnego mordercy. Mamy tutaj bowiem do czynienia ze zbiorem luźno powiązanych ze sobą krótkich mrocznych opowiadań, publikowanych w magazynie „Creepy” w latach 1984–1985, których częścią wspólną jest krwawa zbrodnia. Ponadto jak sam tytuł wskazuje, twórcy starają się pokazać tu różne oblicze Rozpruwacza. Każda z historii to zupełnie inna interpretacja słynnego mordercy. Kubą Rozpruwaczem może się bowiem stać każdy od żebraka, marynarza, policjanta, arystokraty po dziecko. Jest on bowiem traktowany jako ktoś, kto potrafi wpływać na umysły słabych ludzi, nakłaniając ich do dokonywania makabrycznych czynów.

Pomimo krótkiej formy dostępnych tu historyjek, na pewno nie brakuje im wyrazistości i pewnego rodzaju głębi. Antonio Segura wykorzystuje tytułowego bohatera do pokazania mrocznego i trudnego do okiełznania zła, które może wpłynąć dosłownie na każdego. Rozpruwacz (albo raczej jego mroczna energia) drenują udręczone ludzkie dusze, wydobywając z nich najgorsze pierwotne instynkty, które skrywane są w odmętach świadomości niektórych ludzi. Taka treść nadaje albumowi nie tylko sugestywnego klimatu grozy, ale również skłania odbiorcę do pewnych refleksji nad naturą ukazanych zbrodni.

Mocno pesymistyczna i mroczna wizja czasu i społeczeństwa naznaczonego egoizmem, przemocą i nędzą prowadzi tu niejednokrotnie do nieoczekiwanego końcowego zwrotu akcji, który powinien zadowolić spore grono odbiorców. Treści tego typu dodatkowo są okraszone dawką przemyślanego czarnego humoru, który dobrze wpasowuje się w poszczególne opowiadania.

Kolejnym plusem albumu Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza jest ciekawa prezentacja wiktoriańskiego społeczeństwa Londynu. Różne postacie, które spotykamy na kartach każdej historii, ukazują nam trudy, z jakimi borykają się osoby znajdujące się na samym dnie drabiny społecznej. Dla nich dokonywanie wątpliwych moralnie czynów to często sprawa życia i śmierci, kiedy druga strona bawi się życiem innych z czysto rozrywkowych powodów....

https://popkulturowykociolek.pl/tysiac-twarzy-kuby-rozpruwacza-recenzja-komiksu/

POPKulturowy Kociołek:

Album Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza nie jest dziełem historycznym, nie jest to również próba odkrycia prawdziwej tożsamości seryjnego mordercy. Mamy tutaj bowiem do czynienia ze zbiorem luźno powiązanych ze sobą krótkich mrocznych opowiadań, publikowanych w magazynie „Creepy” w latach 1984–1985, których częścią wspólną jest krwawa zbrodnia. Ponadto...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    10
  • Chcę przeczytać
    9
  • Posiadam
    3
  • Komiksy
    2
  • Mam
    1
  • Mam na półce
    1
  • Kupione w 2024
    1
  • W mieszkaniu
    1
  • Czekają na półce
    1
  • Komiks
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,7
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Quo Vadis Patrice Buendia, Cafu, Henryk Sienkiewicz
Ocena 6,0
Quo Vadis Patrice Buendia, Ca...

Przeczytaj także