Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy

Okładka książki Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy Kasia Rozwadowska-Myjak
Okładka książki Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy
Kasia Rozwadowska-Myjak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
2024-02-29
2024-02-29
9788382082401

Zabawna opowieść dla najmłodszych o tym jak pies widzi świat.

Zabawna opowieść dla najmłodszych o tym jak pies widzi świat.

Pokaż mimo tovideo - opinia

Poznajcie Czino, uroczego 11-letniego psiaka, który mimo życiowych trudności odnalazł swe szczęście u boku Pani Kasi, nie tylko jako jej wierny towarzysz, lecz także jako inspiracja do stworzenia opowieści zatytułowanej "Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy" autorstwa Katarzyny Rozwadowskiej - Myjak .

Czino to pies pełen mądrości i oddania dla swojej pani. Posiada te same pragnienia co każdy pies, lecz nie każda rzecz przynosi mu radość. Jest pełen energii i entuzjazmu, uwielbia nie tylko jedzenie, ale również zabawy z patykami, przytulanie się do swego kocyka oraz najważniejsze - spędzanie czasu z Panią Kasią.

Podczas lektury tej książki nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że Czino przypomina naszego Tofika. Ta historia pisana z perspektywy psa wzbudziła we mnie mnóstwo uśmiechów i wzruszeń. To fascynująca podróż widziana oczami czworonoga pozwala nam lepiej zrozumieć naszych niesamowitych towarzyszy życia.

Czino to pies pełen mądrości i oddania dla swojej pani....

Czino to jedenastoletni kundelek, którego urodzie można by było, co prawda, zarzucić kilka mankamentów, takich jak nadgryzione ucho czy brak kilku zębów, jednak nadrabia te wszystkie braki wspaniałym charakterem. Jego dotychczasowe życie nie było usłane różami, bo poprzedni właściciel zostawił go w lesie, skąd trafił do schroniska na Paluchu. Na szczęście w odpowiednim momencie pojawiła się nowa pani, która pokochała psa z wzajemnością.

W tej pięknie ilustrowanej książeczce będziemy towarzyszyć Czino przez sześć wydawałoby się zwykłych historii, jakie na co dzień doświadczają nasze czworonogi. Narracja prowadzona jest z psiej perspektywy, co jest o tyle zabawne, że pozwala wyobrazić sobie, co myśli Czino i jak postrzega rzeczywistość. Każdy właściciel czworonoga rozpozna w tych opowieściach typowe psie zachowania, takie jak spacery, wylegiwanie się w łóżku, tęsknota za człowiekiem, który wychodzi z domu, próby manipulacji właścicielem, czy choćby niechęć do psich wdzianek. Same historyjki są niezwykle zabawne. Przecież ten sam bulion z psiej miski smakuje zupełnie inaczej niż ten, co je pani, czy pomysł Cziko by wytrzeć się o biały dywan, by zaoszczędzić pani czasu na wycieranie jego łap. Psie złote myśli i proste pojmowania świata sprawiają, że książka zyskuje dodatkową perspektywę, a my właściciele czworonogów, znający psie zachowania z autopsji, świetnie się w tej konwencji bawimy. Każda strona ilustrowana jest dodatkowo rysunkami, które w sposób doskonały dopełniają treść, tworząc z nią kompletną całość.

Autorka, pani Katarzyna Rozwadowska-Myjak, stworzyła wyjątkową książeczkę, którą można polecić nie tylko wielbicielom czworonogów, ale przede wszystkim całym rodzinom. Zarówno dzieci, jak i dorośli, znajdą w tych opowieściach prawdziwą miłość i bliską relację człowieka z psem, która przebija z każdej strony tej wspaniałej książeczki. I właśnie ta bliskość i ciepło widoczne w relacji pies-człowiek są największą wartością tej pozycji.

Pod nieco figlarnym tytułem kryje się historia wyjątkowego kundelka. Nie sposób go nie lubić, chociaż jego początki bywały trudne. Rozczarował swojego pierwszego właściciela, ponieważ nie był rasowy i okazał się krzyżówką amstafa i charta. Porzucony w lesie trafił do schroniska, a stamtąd zabrała go jego nowa właścicielka, która go bardzo pokochała, a on pokochał ją „całym psim sercem”.

Bohater opowiada o swoim życiu - codzienności, spacerach, tęsknocie za panią, zabawą, w nawet o wymuszaniu jedzenia. Niejednokrotnie rozbawi Was i przyłapiecie się na głośnym śmiechu! Mimo wielu zabawnych sytuacji, Czino to też bardzo wrażliwy pies. Jest niezwykle przywiązany do swojej właścicielki i w piękny sposób opisuje ich wzajemne uczucie. Więź czworonoga z jego panią jest bardzo silna i udowadnia, że nawet kundel z nadgryzionym uchem, brakami w uzębieniu, czy bez jednego palca zasługuje na miłość.

Charakterystyczna kreska, bardzo oryginalna rewelacyjnie wpasowuje się w treść, tworząc razem znakomitą całość. Myślę, że dzięki tej książce zrozumiecie poczytania swoich czworonożnych przyjaciół. A jeśli nie macie pupila, to zdecydujecie się na takiego bez rodowodu, bądź dacie szansę tym porzuconym i mieszkającym w schronisku.

Narratorem opowiadania jest Czino, kundelek, który pewien czas spędził w schronisku. Jak sam o sobie mówi, jest starym i niedoskonałym psem, ale czuje się bardzo kochany przez swoją Panią. Poznajemy go w różnych codziennych sytuacjach, a dzięki temu, że narracja prowadzona jest w pierwszej osobie, to poznajemy emocje, którymi kieruje się Czino.

Jest to bardzo zabawne opowiadanie o więzi między psem a człowiekiem. Z perspektywy zwierzaka obserwujemy różne zachowania i poznajemy przyczyny, czemu zachowuje się tak a nie inaczej.

W książce znajdują się także dość humorystyczne ilustracje, które w połączeniu z narracją Czino, dają bardzo ciekawy efekt czytelniczy.

Polecam wszystkim miłośnikom psów i nie tylko.

Jest to bardzo zabawne...

Kundelek, czy pies rasowy? Ma to dla Ciebie jakieś znaczenie?
Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Nieważne jaki psiak, bo i tak będzie kochać całym swoim sercem ♡

,,Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy" to historia psa o imieniu Czino, który dostał od życia drugą szansę. Pozostawiony w lesie trafił do schroniska, gdzie znalazł swój dom i właścicielkę, która pokochała go całym sercem, czyli Kasię Rozwadowską-Myjak. Tak, tak Autorkę książki, bo Czino to nie jest zmyślony przyjaciel tylko prawdziwy psiak z krwi i kości ❤

Historia Czino napisana jest z perspektywy psa, w których opisuje on siebie i swoje życie. Poznajemy śmieszne sytuacje z codziennego życia jak chociażby ceremonię zakładania ubrań, bycie duchem z kocyka, czy światowej sławy hipnotyzerem. Pełen wrażliwości i wnikliwości tekst o psiej naturze przepleciony jest zabawnymi ilustracjami i dialogami, które tylko urozmaicają lekturę oraz sprawiają, że mały Czytelnik słucha całej historii z ogromnym zaciekawieniem. Mój niespełna 2 letni syn jest oczarowany Czino i pomimo, że wiem że nie rozumie on do końca przesłania książki to i tak wynosi z niej ogrom lekcji i uczy ona go wrażliwości do zwierząt.

,,Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy" to historia nie tylko dla dzieci, ale i całej rodziny. Bawi, uczy, wzrusza, a przede wszystkim jest dowodem na to jak silna więź tworzy się pomiędzy psem, a jego właścicielem. Serdecznie 𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠!

Kundelek, czy pies rasowy? Ma to dla Ciebie jakieś znaczenie?

Jest to zabawna opowieść psa imieniem czino o tym kim jest, skąd pochodzi i gdzie aktualnie żyje oraz z kim. Opowiada on swoją historię w bardzo ciekawy sposób, gdzie niejednokrotnie będziecie się śmiać. Mówi o spacerach, swoim domu, jedzeniu, wyjazdach, a nawet lękach i obawach. Całość mocno podkreśla jak bardzo pies jest związany z człowiekiem i jak wiele w jego życiu zależy właśnie od właściciela. Psy bardzo się przywiązują i dążą silnymi uczuciami swoich opiekunów.

Całość dodatkowo jest wesoło zilustrowana, humorystycznymi i bardzo oryginalnymi rysunkami.

Myślę, że to fajna rozrywkowa lektura do wspólnego czytania.

,,Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy" zaskoczy Was wrażliwością oraz wnikliwością autorki na temat psiej natury, a także sprawi, że zrobi Wam się nieco cieplej w okolicach klatki piersiowej. To kojąca opowiastka, którą można (a nawet trzeba!) czytać całą rodziną do poduszki.

Urocza, ślicznie wydana książeczka w twardej oprawie i z pięknymi ilustracjami wykonanymi przez autorkę. Z każdej jej strony bije ogrom miłości i czułości. Pomimo swojego wieku przeczytałam ją z przyjemnością. Świetny pomysł na prezent dla maluchów lubiących pieski. Pozwoli rozwijać i zasób słownictwa, i poziom empatii.

Czino to piesek jak ich wiele - kundelek. W dodatku wiekowy, bo ma 11 lat. Brakuje mu kilku zębów i palca, ale za to ma nadgryzione ucho. Nie jest idealny, ale każdy zasługuje na ciepło i miłość.
Historię ma również taką, jak wiele psiaków. Niestety. Zostawiony w lesie, trafia do schroniska dla zwierząt. Na szczęście jemu się udało - znalazł nowy dom.

Cała opowieść napisana jest z perspektywy psa. Przeplatają ją humorystyczne rysunki i dialogi. W książce opisane są zabawne sytuacje z codziennego życia czworonoga, jak na przykład bycie duchem z kocyka, światowej sławy hipnotyzerem lub ceremonia zakładania ubranka.
Czino ma kochającą panią i bardzo docenia, że są razem. Łączy ich wielka więź. Zdecydowane wie, jak owinąć sobie człowieka wokół łapy.

Cała opowieść...

• Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Literatura dziecięca
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy