Domek w Niebiosach

Replika
2024-02-27
2024-02-27
literatura polska

Fajna, lekka, zabawna obyczajówka.
Można przeczytać, książka pisana na wesoło

Fajna, lekka, zabawna obyczajówka.
Można przeczytać, książka pisana na wesoło

Zdecydowanie najlepiej mi się czytała ta książka autorki.

Zdecydowanie najlepiej mi się czytała ta książka autorki.

Bardzo fajnie się czyta, cudowna książka dla relaksu ale zakonczenie wolalabym, zeby jeszcze rozwlec, czekałam na ciąg dalszy :)

Powielanie treści i wzorców krzywdzących dla kobiet, durne frazesy i odrealnione postacie. Szkoda czasu.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o wcześniejszych powieściach pisarki, jednak nie miałam przyjemności żadnej przeczytać, dlatego też postanowiłam w końcu sięgnąć po jej najnowszą historię - "Domek w Niebiosach", która zainteresowała mnie swoim opisem i urzekła piękną okładką. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się niesamowicie szybko. Ja historię bohaterów przeczytałam w jeden dzień i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam ich losy oraz relację. W książce znajdziemy motyw hate - love, który został w świetny sposób zaprezentowany. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona, natomiast bohaterowie zostali w świetny i niezwykle autentyczny sposób wykreowani. To postaci, które tak jak my popełniają błędy, mają swoje wady i zalety i postępują pod wpływem emocji, dlatego myślę, że z powodzeniem moglibyśmy się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się zmagają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Istotną rolę odgrywają tutaj także postaci drugoplanowe, czyli Patrycja i Rafał, którzy wprowadzają do życia głównych postaci dużo zamieszania, a tym samym wrażeń i emocji! Relacja głównych bohaterów została w rewelacyjny sposób poprowadzona, od początku dało się wyczuć wyraźną chemię między Zuzą i Filipem, a ich potyczki słowne wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy pojawiał się uśmiech! Jedno mogę Wam zagwarantować, z tymi bohaterami nie będziecie się nudzić! Podobało mi się jak para stopniowo się przed sobą otwierała, mogłam wtedy całkowicie skupić się na gestach, słowach i odczuciach im towarzyszących. Autorka w interesujący sposób przedstawiła pracę Zuzy i Filipa, ale również pracę postaci drugoplanowych. Pokazała z czym wiąże się zawód asystenta, ukazując przy tym blaski i cienie tej profesji. Nie brakuje też przyziemnych tematów, które dotyczą każdego z nas. Pisarka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje jak niezwykle ważne jest spędzanie czasu z ukochaną osobą, dbanie o związek, pielęgnowanie go i celebrowanie każdej chwili. Miło spędziłam czas z tą książką i bardzo chętnie w przyszłości ponownie sięgnę po historię spod pióra autorki! Polecam!

Zuza i Filip pracują jako asystenci celebrytów. Kryzys, który wkradł się w życie Patrycji i Rafała powoduje, że spotkania asystentów stają się zdecydowanie częstsze. Niestety dla tej dwójki ta wiadomość nie należy do tych najprzyjemniejszych, ponieważ nie od dziś wiadomo, że nie darzą się sympatią. Każde spotkanie owocuje w nieprzychylne komentarze i sarkastyczne zaczepki. Za humorystyczne dialogi powinni dostać statuetkę. Na ich barkach spoczywa teraz podział majątku celebrytów, którzy też nie mają sobie równych. Przyszła kolej na tytułowy domek w Niebiosach. To właśnie tutaj w nadmorskiej miejscowości toczy się znaczna część fabuły - walka toczy się niemalże o każdy przedmiot począwszy od zastawy stołowej po obrazy, meble i inne bibeloty. Niespodziewany wyjazd do domku powoduje, że Zuza i Filip zmuszeni są spędzać ze sobą znaczną część swojego czasu. Sam fakt, iż od początku znajomości drą ze sobą koty przysparza im nie lada problemów. Czy podział majątku wywoła obustronne poczucie satysfakcji? Czy sam wyjazd do domku nie okaże się kluczem?
Paulina Kozłowska stworzyła humorystyczną powieść, wzbogaconą bohaterami o niezwykle silnych i temperamentnych charakterach, co spowodowało że „Domek w Niebiosach” zdecydowanie należy do tych, gdzie emocje biorą górę, a na nudę nie ma miejsca. Mając do czynienia z komedią obyczajową nie sądziłam, że wisienką okaże się głębokie przesłanie - stawianie na pierwszym miejscu swojej pracy. Zostawanie w pracy po godzinach, brak czasu dla najbliższych, przynoszenie problemów z pracy do domu - idealna recepta na to, żeby odreagować na swoim partnerze, dzieciach. Jak niewiele trzeba do tego, aby w relacjach brakowało miejsca na okazywanie uczuć. Bo co jest cenniejsze - czas spędzony w pracy czy czas spędzony z bliskimi?
Po przeczytaniu lektury stwierdzenie „bawi i uczy” idealnie pasuje mi do powieści. Niejednokrotnie uśmiechałam się do książki. Pióro Pauliny do tej pory było mi obce, ale teraz wiem, że nie muszę wzbraniać się przed kolejnymi tytułami autorki. Miło spędziłam czas.

Zuzanna i Filip są asystentami Patrycji i Rafała - znanej pary aktorów i celebrytów. Kiedy ich chlebodawcy postanawiają się rozstać, asystenci towarzyszą im przy podziale dóbr, między innymi domku nad morzem w miejscowości Niebiosa. Zuzia i Filip nie przepadają za sobą, a poprawna współpraca wymaga od nich panowania nad nie zawsze pozytywnymi emocjami. Zuzia to spokojna i poukładana osoba, natomiast Filip to typ bad boya, łamiącego damskie serca. Autorka posłużyła się tu klasycznym motywem przyciągania się przeciwieństw, akcja oparta jest na schemacie hate - love. Z tego właśnie wynikają zabawne perypetie bohaterów, którzy nieustannie się kłócą, a zarazem coś przyciąga ich do siebie jak magnes. Te różnice zostają jeszcze podkreślone przez sposób narracji: raz z perspektywy Zuzi, a raz Filipa. Autorka pokazuje punkt widzenia obu postaci, co dynamizuje akcję i sprawia, że książkę czyta się dosłownie jednym tchem. Konflikt aktorów staje się tłem dla rodzącego się uczucia - tu Autorka zastosowała kolejny ciekawy zabieg, ukazując jednocześnie miłość u jej kresu, jak i jej początki.
Nieduży domek w Niebiosach stanie się więc sceną dla naprawdę wielkich emocji, pokazanych w lekki, niewymuszony sposób, co sprawia, że lektura jest prawdziwą przyjemnością. Na uwagę zasługują zwłaszcza pełne dowcipu dialogi bohaterów, które aż skrzą się od celnych ripost i zabawnych kwestii. Co stało się w domku w Niebiosach i jakie wydarzenie na plaży odmieniło naszych bohaterów? Koniecznie musicie sami się tym przekonać, zwłaszcza, że Paulina Kozłowska, stosując w swojej powieści klasyczne i sprawdzone schematy romansu i komedii romantycznej, ostatecznie pokazała, że bawi się tą konwencją. Właśnie z tego powodu zakończenie książki jest bardzo ciekawe i naprawdę potwierdza wyjątkowe poczucie humoru Autorki i przewrotną lekkość jej pióra.

Z przyjemnością polecę Wam „Domek w Niebiosach” od Pauliny Kozłowskiej. To moje kolejne spotkanie z piórem autorki i przyznam, że "Domek w Niebiosach" to lekka i przyjemna lektura, która zapewniła mi chwilę relaksu i uśmiechu. Bardzo polubiłam parę bohaterów, których konflikt mocno mnie bawił, a przy okazji dzięki temu przewracałam kartki książki aby zobaczyć jak faktycznie skończy się ta historia. Czyli krótko mówiąc, nie zabrakło emocji!
Bardzo podobała mi się malownicza sceneria domku w Niebiosach, która książce dodała uroku i atmosfery historii.
Bohaterowie mają mocno wykreowane charaktery, dzięki czemu wydali mi się bardziej autentyczni, zwłaszcza w takich celebryckich klimatach.

"Domek w Niebiosach" to idealna lektura dla osób, które szukają czegoś lekkiego i przyjemnego. Książka świetnie sprawdzi się jako towarzysz w chwilach odpoczynku i relaksu, a jej sympatyczna fabuła na pewno umili wieczory czytelnicze.

Bardzo lubię książki, w których pomiędzy bohaterami od samego początku wyczuć można ogromne przyciąganie i to pomimo okazywanej wzajemnie niechęci. Tak właśnie jest w najnowszej, zabawnej i zaskakującej powieści Pauliny Kozłowskiej "Domek w Niebiosach".

Znana para aktorów, Patrycja i Rafał, po wieloletnim nieformalnym związku, postanawia się rozstać. Nie przychodzi im to łatwo, bo mimo tego, że powód rozpadu jest mocno oczywisty, to tak naprawdę uczucia wciąż odgrywają tu dużą rolę. A do tego do podziału pozostaje znaczny majątek i żadne z nich nie chce łatwo ustąpić.

Zatem w tej przykrej czynności towarzyszyć im mają asystenci: Zuzanna i Filip. Oboje unikają się jak ognia, bo delikatnie mówiąc za sobą nie przepadają. Aby na spokojnie zastanowić się co dalej, zwłaszcza z najbardziej spornym punktem podziału majątku, czyli domkiem nad morzem, cała czwórka wyrusza na weekend do Niebios właśnie. Tam atmosfera gęstnieje z godziny na godzinę, a awantura wisi w powietrzu.

Z kolei pomiędzy Zuzanną a Filipem wzajemna wrogość przeistacza się w dziwne przyciąganie. Iskrzy między nimi podczas każdej rozmowy i choć żadne nie chce się do tego przyznać, obopólna fascynacja i erotyczne wibracje mącą im w głowach.

Czy obie pary przejrzą wreszcie na oczy i dostrzegą co tak naprawdę się dla nich liczy? Przecież pomiędzy nienawiścią a miłością tak naprawdę granica jest cienka i łatwo ją przekroczyć..

Wciągająca, pełna humoru, niebanalna historia, w której nie brakuje soczystych, przepełnionych ironią dialogów, co stanowi nie lada gratkę dla czytelnika. Bo nie wiem jak Wy, ale ja lubię takie przekomarzanki bohaterów, z których można się pośmiać.

Naprawdę świetna książka, idealna na jeden przyjemnie spędzony wieczór, przy której można się zrelaksować.

DOMEK W NIEBIOSACH
@paulinakozlowska_autorka
@wydawnictworeplika

"– Nie wszy­scy lu­dzie są źli i spra­wią ci zawód. Twoja przy­szłość za­le­ży tylko od cie­bie, a nie od czło­wie­ka, który nie po­tra­fił wziąć na barki życia i się pod­dał. "

Zuzanna i Filip.Ona piękno włosa brunetka, On - wysoki,czarujący, umięśniony przystojniak. Dwoje ludzi pracujących jako asystenci gwiazd. Kiedy ich pracodawcy po burzliwym rozstaniu skaczą sobie do oczu, oni we dwoje próbują sprawić aby się nie pozabijali. Dlatego planują wyjazd do domku nad morzem, aby tam w Niebiosach uporządkować swoich pracodawców rzeczy i przyszłość. Co z tego wyniknie?

Mieliście kiedyś tak że patrząc na okładkę spodziewaliście się spokojnej obyczajówki a w zamian dostaliście historię naładowana humorem, świetnymi postaciami oraz ich kreacją, dialogami -które wywoływały niepochamowane wybuchy śmiechu oraz klimatem powieści, który zachęca do przewracania kolejnych stron.Jeżeli nie to zapraszam Was do poznania tej historii. Oprócz tego autorka zwróciła uwagę na traumy z dzieciństwa, które rzutuja na nasze zapatrywanie się na przyszłość. Oraz bardzo ważny temat pracy. Ciągle gonimy za tym aby być lepszymi, aby nasza kariera rozwijała się wzorowo, ale w tym wszystkim jest jedno małe ale-zapominamy o najważniejszym, czyli rodzinie i przyjaciołach. Pogoń za pieniądzem odbiera nam radość życia.
Kochani jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i napewno nie ostatnie. Czytajcie i dajcie porwać się i dołączyć do słownych przepychanek Zuzy i Filipa.

DOMEK W NIEBIOSACH
@paulinakozlowska_autorka