Wyzwoleni. Czy freelancing jest dla ciebie?

Okładka książki Wyzwoleni. Czy freelancing jest dla ciebie? Marek Gonsior
Okładka książki Wyzwoleni. Czy freelancing jest dla ciebie?
Marek Gonsior Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2023-11-07
2023-11-07
biznes finanse własna firma freelancing marketing praca zdalna copywriting freelancer na swoim przedsiębiorczość

Jestem freelancerem i sięgnąłem po tę książkę raczej z ciekawości. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła - mnóstwo inspiracji, sporo wiedzy, dobrze dobrani rozmówcy i sam autor, który przecież też jest uznanym freelancerem.
Komu bym ją polecił? Osobom, które myślą o pójściu na swoje, bo książka pokazuje nie freelancing z instagrama, ale taki, jakim rzeczywiście jest. Dobra lektura także dla osób, które są freelancerami, żeby przekonać się, że nasze problemy i rozterki nie są czymś wyjątkowym.

"Wyzwoleni" to mega fajna książka dla tych, którzy myślą o życiu na własnych zasadach jako freelancerzy. Autor opowiada tu swoją historię i inne prawdziwe historie ludzi, którzy skoczyli w wir freelancingu.

Nie ma tu obietnic o łatwych pieniądzach. Freelancing to nie bajka, to ciężka praca. Ale daje też praktyczne porady, jak się do tego przygotować i odnosić sukces.

Dla mnie to książka pełna motywacji i realnych wskazówek. Polecam każdemu, kto chce się dowiedzieć więcej o freelancingu i może nawet spróbować swoich sił w tej dziedzinie!

Dla...

Nowy Rok, nowa praca? A może freelance?

Jeśli choć przez chwilę przemknęła Ci przez głowę taka myśl, to zastanów się dwa razy. I lepiej dobrze się przygotuj. W czym pomoże na pewno książka #wyzwoleni.

Marek Gonsior rozprawia się z dość stereotypowym podejściem do pracy na wolną rękę jako krainy miodem i mlekiem płynącej. Co ważne – nie poucza! Zaprosił do rozmów ludzi, którzy przeszli własną drogę w odkrywaniu freelancingu, mają bagaż, którym dzielą się w swobodnej konwersacji. To bardzo cenny materiał, bo słyszymy w nim głosy potwierdzające prawdziwe doświadczenia. Rozmówcy Marka Gonsiora, a mamy tutaj zacne grono specjalistów z dziedziny marketingu, PR, HR: Maja Gojtowska, Piotr Grządziel, Katarzyna Haczewska, Iwona Golonko, Paulina Mazur, omawiają m.in.:
- przygotowania do odejścia z korporacji,
- podejście do freelancingu na zasadzie rzucenia się na głęboką wodę,
- zalety work-life integration,
- wypalenie zawodowe we freelancingu,
- potrzebę wsparcia ze strony najbliższych,
- rytm dnia freelancera,
- plusy i minusy pracy dla kogoś, a dla siebie.

Mamy zatem pracę na własny rachunek opowiedzianą wielogłosowo i horyzontalnie. Z mojego punktu widzenia najistotniejsze pytania, dla kogoś kto rozważa przejście na freelance, jakie padają w publikacji, są dwa: czy umiesz i czujesz się na siłach, aby samemu byś sobie sterem i okrętem, tzn. organizować swój dzień pracy, zadbać o comiesięczne rozliczenia z fakturami i księgowość oraz całą logistykę a także – czy chcesz i dasz radę sprzedawać? Bo we freelancingu nie pozyskasz klientów, to nie zarobisz, więc niepewność finansowa jest wpisana w żywot samotnego strzelca w biznesie. Proste, ale też jednocześnie bardzo trudne. Te bezpośrednie uwagi przydadzą się na pewno odważnym śmiałkom, chcącym opuścić ciepły korporacyjny kąt.

Bardzo podoba mi się brak oceniania innych. Autor i zarazem redaktor prowadzący wszystkie wywiady nikogo nie podsumowuje i nie podaje na tacy, które rozwiązanie jest lepsze. A jedynie stwierdza, że każdy musi sam odpowiedzieć sobie na powyższe, dość kluczowe, pytania. Trochę za często, moim zdaniem, podkreśla, że freelancing to nie raj, ale z drugiej strony takie wciąż przewijające się powtórzenie dobitnie prezentuje złożoność tematu i sprawia, że naprawdę zastanowimy się dwa razy, czy na pewno chcemy wejść na drogę freelancingu. W zbiorze mogłaby pojawić się jeszcze rozmowa z freelancerem totalnie nieznanym, bo jestem ciekawa wypowiedzi osoby, która żyje sobie gdzieś na odludziu, zarabiając freelancingiem na swoje spokojne i szczęśliwe życie. ;)

#recenzja #sucheniaczytaw2023 #bossbranding #employerbranding #persolanbranding #doradztwo #psychologiabiznesu #socialselling #pracanawłasnąrękę #wolnystrzelec #rekinybiznesu

Nowy Rok, nowa praca? A może freelance?

Nowy Rok -nowe wyzwania?
Obecnie coraz częściej słyszy się o freelancingu, ale czy zdajemy sobie sprawę czym on tak naprawdę jest i jak wygląda praca freelancera?
Jeśli chcecie poznać lepiej ten temat oraz sprawdzić czy jest to zajęcie dla Was to ta książka może rozwiać część Waszych wątpliwości. Autor który sam jest "wolnym strzelcem" rozmawia z innymi freelancerami i wymienia się z nimi swoimi spostrzeżeniami przy czym pokazują plusy oraz minusy takiej pracy. Książka pokazuje, że taka praca nie jest zawsze taka "kolorowa" jakby mogło się wydawać patrząc na to z boku, ponieważ pojawia się wiele trudności szczególnie na samym początku i zapewne nie jest to zajęcie dla każdego. Książkę czyta się naprawdę dobrze ponieważ jest napisana w formie wywiadów, a ważniejsze wypowiedzi są wyróżnione co zdecydowanie ułatwi odnalezienie interesujących nas fragmentów. Jednak minusem jak dla mnie jest fakt, że wiele wątków i przemyśleń się powtarza przez co odnosiłam wrażenie, że czytam cały czas to samo. Oczywiście rozumiem, że książka jest o tym samym temacie i każda z osób mogła przechodzić przez to samo i borykać się z takimi samymi problemami, jednak momentami było to dla mnie lekko monotonne i chciałam przeskoczyć od razu do podsumowania rozdziału w którym znajdowała się esencja każdej z rozmów.
Dlatego moim zdaniem jest to książka szczególnie dla osób, które poważnie myślą o przejściu na swoje i zostaniu freelancerami. Ja natomiast po jej przeczytaniu utwierdziłam się w przekonaniu, że taka praca nie jest zdecydowanie dla mnie.

Nowy Rok -nowe wyzwania?

Jesteś ciekawy kto to jest freelancer i jak wygląda jego praca? Zastanawiasz się czasem nad porzuceniem stresującego etatu i rozpoczęciem pracy na własny rachunek? A może po prostu chcesz poznać ciekawe, alternatywne metody pracy? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś TAK, to koniecznie zapoznaj się z tą książką!

Treść została przedstawiona w formie rozmów o różnych aspektach freelancingu z osobami, które odnalazły się w tym stylu bycia. Każdy rozdział to pokazanie tematu z trochę innej perspektywy.

Książkę oceniłam wysoko, to bardzo ciekawa publikacja, dużo konkretów, jasny i zrozumiały język i przede wszystkim bardzo interesujące historie zawodowe, pokazane zarówno jasne jak i ciemne strony "bycia na swoim". Całość przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem. Polecam!

Treść została przedstawiona w formie rozmów o różnych...

Dodaj cytat z książki Wyzwoleni. Czy freelancing jest dla ciebie?