Kochamy naszą Panią

Tako
2023-01-01
2023-01-01

Okładka książki Tuptozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Tuptozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Gekon, który odkrył echo Rachel Bright, Jim Field
Gekon, który o... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Na placu budowy… pasą się krowy! Sherri Duskey Rinker, AG Ford
Na placu budow... Sherri Duskey Rinke...

To opowieść o przyjaznej dzieciom szkole. Bohaterami są mali mieszkańcy lasu, którzy uczą się pod okiem nauczycielki Pani Gazeli. Leśni uczniowie poznają literki, rysują, grają i tańczą robiąc to przy wsparciu mądrej i cierpliwej nauczycielki. Pani Gazela jest miłą nauczycielką, która dostrzega zainteresowania uczniów pozwalając im się rozwijać. Stara się brać pod uwagę samopoczucie dzieci wykazując dużą dozę zrozumienia. Niestety pewnego dnia ta empatyczna nauczycielka nie pojawia się szkole. Wkrótce okazuje się, że jest chora, a jej klasa postanawia odwiedzić ją w domu. Uczniowie troszczą się i dbają o swoją Panią przynosząc jej kanapki, kwiaty i czytając książki... Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/09/kochamy-nasza-pania.html

"Kochamy naszą Panią" to nowy tytuł z kolekcji OQO wydawnictwa Tako.

Bardzo lubimy książki z tej serii za ich mądrość i przepiękne ilustracje.

Autorką ilustracji w "Kochamy naszą Panią" jest Mar Ferrero, znana Wam na pewno z książki "Najlepsza zupa na świecie" . Ferro tworzy subtelne, delikatne i pełne ciepła obrazy.

Bohaterką stworzonej przez Luisa Amavisca historii jest Pani Gazela - nauczycielka. Jest ona przykładem takiej nauczycielki, która potrafi dotrzeć do każdego ucznia, dostrzec jego talent ale także zauważyć wszelkie problemy. Dzieci uwielbiają Panią Gazelę, a ona uwielbia dzieci. Kiedy pewnego dni nie przychodzi do szkoły, dzieci bardzo się martwią. Postanawiają zająć się swoją ukochaną Panią. Odwiedzają ją w domu, a nawet czytają jej książkę.

Podoba mi się obraz szkoły i nauczyciela, który tworzy Amavisca. Dziś częściej można czytać o tym co w szkole złe lub o popełnianych przez nauczycieli błędach. W "Kochamy Naszą Panią " jest inaczej. Warto poznawać dzieci z tą pełną spokoju i miłości wersją. Przyda się przed nadchodzscym pierwszym września.

"Kochamy naszą Panią" to nowy tytuł z kolekcji OQO wydawnictwa Tako.

Bardzo lubimy książki z tej serii za ich mądrość i przepiękne ilustracje.

Bohaterką stworzonej przez Luisa Amavisca historii...

Mama i tata są najwspanialsi. To nie podlega dyskusji. Dziadkowie są tuż za nimi. Ale na podium najważniejszych dorosłych w życiu malucha jest jeszcze ktoś. Towarzyszący i wspierający. To nauczyciel przedszkolny. „Kochamy naszą panią” to ciepła opowieść o niezwykłej więzi, jaka rodzi się między dziećmi, a ich ukochaną panią. O tym, jak relacja ta buduje maluchy i daje im poczucie sprawczości. W Spokojnym Lesie jest niezwykła szkoła. Każdego ranka grupa małych zwierzaków biegnie do niej szczęśliwa. Dlaczego? Bo już na progu wita ich uśmiech Pani Gazeli, a za drzwiami czeka na nie wielka przygoda. Nasi bohaterowie, jak wszystkie inne dzieci na świecie, uczą się literek, rysują, grają i tańczą, ale robią to przy wsparciu mądrej, pełnej empatii i cierpliwości nauczycielki. Pani Gazela daje im prawo do błędu i własnego tempa. Pomaga dzieciom odkryć, że zdobywanie nowych umiejętności przychodzi z czasem. I jest dumna z każdego ich sukcesu. Pewnego dnia, Pani Gazela nie przychodzi do szkoły. Zaniepokojone dzieci postanawiają sprawdzić, czy ich pani nic się nie stało. Gdy dowiadują się, że jest chora, stają u jej progu z kwiatami, balonami, czekoladą i kanapkami. Mają też książkę, bo to właśnie głośne czytanie uważają za najprzyjemniejsze zajęcie w szkole. I tak, jak wcześniej Pani Gazela, teraz to oni otoczają ją wsparciem i opieką. A gdy osłabiona kładzie się do łóżka, na zmianę, powolutku czytają jej książkę. Przepiękna jest ta pozycja! Wspaniale pokazuje, że dobra relacja, empatia i poczucie bezpieczeństwa to podstawy edukacji. Szczególnie na jej wczesnym etapie. W tej książce znajdziecie obustronną bliskość i zaufanie, prawo do wyboru aktywności oraz prawo do gorszego dnia. A także dowód na to, że są nauczyciele, których ciepło i nauka zostają w nas na zawsze. To kolejna książka z kolekcji OQO Wydawnictwa Tako, która chwyciła mnie za serce. Nie tylko tekstem, ale i ilustracjami. Gorąco ją Wam polecam!

Czy szkoła nie jest trochę jak drugi dom? W końcu dziecko spędza w niej sporą część dnia. To sprawia, że między rówieśnikami nawiązują się trwałe relacje, ale nie mniej ważną jest tak, która rodzi się między dziećmi a ich nauczycielem.

Czy pamiętacie swoich nauczycieli?
Ja tak. Niektórzy dużą rolę odegrali w moim życiu: inspirowali, zarażali ciekawością świata, byli po prostu fajni. Tacy nauczyciele są na wagę złota.

Taka jest też Pani Gazela z leśnej szkoły. Jej podopieczni ją uwielbiają. Dba nie tylko o ich rozwój intelektualny, ale jest ciepłą i serdeczną osobą, która czyni szkołę przyjaznym miejscem. Czy dziwi zatem fakt, że gdy pewnego dnia nie pojawi się na lekcjach, dzieci bardzo się tym faktem zmartwią i postanowią sprawić jej niespodziankę?

---
Szkoła to nie tylko mury, sale lekcyjne i plan edukacyjny do zrealizowania. To przede wszystkim ludzie, którzy swoją wiedzą, doświadczeniem i tym jacy są stwarzają to miejsce. Dzięki nim dzieci mogą rozkochać się w zdobywaniu wiedzy, odnaleźć pasję, a nawet cel w życiu.

I o tym jest ta książka. O wyjątkowej relacji między uczniem i nauczycielem, ale i między rówieśnikami. Pełna życzliwości, wdzięczności, wsparcia i naturalnych przyjacielskich gestów.

Może w założeniu ciut utopijna, choć na etapie edukacji wczesnoszkolnej całkiem realna, bo w tym czasie te więzi są przecież najsilniejsze. Nie mniej czy nie takich właśnie życzylibyśmy sobie w całym szkolnym życiu naszych dzieci? ☺️

Kolekcja OQO wzbogaciła się o ważny i wartościowy tytuł.

Czy pamiętacie swoich nauczycieli?

"Kochamy naszą panią" autorstwa Luisa Amaviscia z ilustracjami Mar Ferrero to niezwykle urocza książeczka z serii Kolekcja OQO.

Historia rozgrywa się w szkole w Sokolim Lesie, gdzie małe zwierzęta różnych gatunków uczą się pod troskliwym okiem Pani Gazeli. Ta wyjątkowa nauczycielka potrafi nawiązać magiczną więź z każdym uczniem okazując ogrom wsparcia, miłości i ciepła.
Pewnego dnia pani Gazela zachorowała i nie pojawiła się w szkole. Dzieci, zaniepokojone jej stanem, postanowiły odwiedzić swoją ukochaną nauczycielkę i odwdzięczyć się jej za lata miłości i nauki. Ich zgrana grupa i bezinteresowność wobec pani Gazeli budzą wzruszenie.

Ta piękna książka ukazuje nam, jak istotne są relacje nauczyciela z uczniami i jak pozytywnie wpływają na rozwój dzieci. W Sokolim Lesie nauka odbywa się bez pośpiechu i wyścigu, każde dziecko rozwija się we własnym tempie, a nauczyciel jest tu po to, by wspierać.

"Kochamy naszą panią" to prawdziwa uczta dla oczu. Subtelne, pełne ciepła ilustracje utrzymane w delikatnej pastelowej kolorystyce doskonale oddają atmosferę opowieści. Niewielka ilość tekstu i poręczny format sprawiają, że jest to tytuł idealny do wspólnego czytania z dziećmi.

Ta ciepła i urocza książka przypomina nam o wartościach takich jak empatia, współpraca, szacunek i tolerancja. To historia, która z pewnością poruszy zarówno dzieci, jak i dorosłych, przypominając nam, jak ważne są relacje międzyludzkie i jak wiele dobrego może zrodzić się z serca pełnego życzliwości.

"Kochamy naszą Panią" rozbraja urokiem i ujmuje prostotą. Ot zwyczajna historia o uczniach i uczennicach pewnej klasy i ich nauczycielce, Pani Gazeli. Kilka ujęć ze szkolnej sali, przedstawienie, w którym biorą udział uczniowie, wspólne czytanie bajek. Któregoś dnia jednak Pani Gazela zachoruje i nie pojawi się w szkole. Dzieci wpadną więc na pewien pomysł i zrobią nauczycielce niespodziankę. Co zatem jest tak magicznego w tej krótkiej opowieści?

Gdy przyjrzysz się ilustracji, na której dzieci siedzą przy stole z Panią Gazelą, to dostrzeżesz tam wolność i swobodę. Skunks rysuje, Wiewiórka czyta książkę, leżąc na dywanie, a Żaba wygląda na obrażoną. Każdy z uczniów ma prawo do własnych emocji.

Kilka stron później trafisz na fragment, w którym nauczycielka czyta dzieciom książkę. Na ich buziach rysuje się zaufanie, spokój i zaciekawienie. Każdy słucha uważnie nie dlatego, że musi, a dlatego, że chce.

Już pod sam koniec opowieści, czeka na Ciebie rozczulająca rozkładówka. Zobaczysz na niej dzieci, które wdrapują się przez okno do pokoju Pani Gazeli, aby przeczytać jej książkę. Po to, aby lepiej jej się spało. Lis pomaga wspiąć się Żabie, a Kaczka biegnie do drzwi razem z Nieźdwiadkiem, który porusza się na wózku. W środku pokoju widać wzruszoną i przejętą Panią Gazelę, która "uśmiecha się do uczniów, by dodać im odwagi".

W tej książce są po prostu emocje. Jest dużo radości, wsparcia, empatii i zaciekawienia. Jest uważna nauczycielka, która dodaje dzieciom otuchy i ich po prostu rozumie. I są w końcu uczniowie i uczennice, których naturalnym odruchem jest zrobienie czegoś miłego dla swojej pani, gdy ta akurat choruje.

"Kochamy naszą Panią" to picturebook, w którym tekst i obraz harmonijnie współgrają i tworzą subtelną i delikatną całość. To książka łagodna, ciepła i prosta, w której wszystko się zgadza. I to jest właśnie jej magia.

Życzę wszystkim, którzy rozpoczynają w tym roku przygodę ze szkołą lub przedszkolem, aby na swojej drodze spotkali nauczycieli i nauczycielki takich, jak Pani Gazela. Zaangażowanych, uważnych i wrażliwych na dzieci.

• Dziecko
  • Do biblioteki