The Bad Habits 2

Okładka książki The Bad Habits 2 Nathalie Hyde
Okładka książki The Bad Habits 2
Nathalie Hyde Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Devil (Hyde) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Devil (Hyde) (tom 2)

▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 04.10.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle
▪️▪️▪️

"The Bad Habits 2" czyli druga książka Nathalie Hyde, którą miałyśmy możliwość przeczytać. Będziemy z Wami szczere. 1 tom nie do końca przypadł nam do gustów mimo to chciałyśmy dać szansę kontynuacji i 2 wydaje nam się, że był odrobinę lepszy lecz w dalszym ciągu w książce panował wszechogarniający chaos oraz pewne naszym zdaniem absurdy.

Aithne mimo wykreowania przez autorkę na straszną, niesamowicie groźną zabójczynię, to w dalszym ciągu młoda dziewczyna uczęszczająca do liceum, która momentami widać nie nest taka nieustraszona. Z jednej strony pokazane jest jak siedzi niczym zwykła nastolatka przy stole, śmiejąc się ze znajomymi, łaskocząc i zajadając szarlotką, z drugiej zaś chodzi gdzie chce i wchodzi gdzie chce mordując ludzi przez strzelanie do nich a także grożąc swoim sztyletem i w kółko powtarzając, że kogoś zabije... I ok. Szanujemy to jak najbardziej, bo autorka miała taki pomysł na bohaterkę natomiast odnosiło się wrażenie jakby dziewczyna ta miała albo rozdwojenie jaźni albo występowały tu dwie postaci o tym samym imieniu 🤷

Druga kwestia na jaką zwróciłyśmy uwagę to niezdrowa fascynacja smakowania przez nią cudzej krwi i nacinania Luke’a. Jeżeli nie jest to fantastyka - a wzmianki o wampirach się nie doszukałyśmy - to podkreślanie jak ją to kręci było dla nas nieco odrażające 🫣 Jeżeli chodzi o samego chłopaka to cóż... Tutaj tak jak i w 1 części nie było go zbyt wiele zatem się wypowiedzieć tak naprawdę na jego temat nie możemy.

Ogólnie w tej książce dzieje się wiele i szybko. W naszej opinii natomiast część sytuacji pozbawiona jest jakiegoś większego sensu. Niestety nie możemy Wam jej polecić aczkolwiek oczywiście zachęcamy do samodzielnego wyrobienia sobie zdania na jej temat 😉

@wydawnictwoniezwykle dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: The Bad Habits 2
▪️Seria: Devil
▪️Autor: Nathalie Hyde @nathaliehydeautorka
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 04.10.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle
▪️▪️▪️

Uważam, że akcja dzieje się szybko i jest ciekawa. Nawet przez chwilę nie miałam ochoty odłożyć książki z nudów, albo nie kończyć jej czytać. Mam nadzieję, że będą kolejne części.

Po burzliwym zakończeniu pierwszej części nadszedł czas, aby poznać dalsze losy naszych bohaterów.

"Ich gra się skończyła........"

Fabuła mroczna z motywem enemies to lovers, który został dobrze poprowadzony. Dwójka względnych zabojców, którzy mordują z zimną krwią oraz nielegalne wyścigi, które napędzały całą akcję. Autorka stworzyła tajemniczy klimat nasiąknięty chęcią zemsty.

Dwa silne charaktery,które zadają sobie ból. Ich relacja jest bardzo specyficzna czasami miałam wrażenie, że w ich świecie nie ma szansy na uczucia. Zawsze gdzie się nie pojawiali tam gineli ludzie a śmierć była na początku dziennym.

Athne nie jest normalna nastolatką to prawdziwa zabójczyni, która nie boi pociągnąć za spust. Eliminuje swoich wrogów, a zapach krwi ją uspokaja.Ja lubię silne kobiety, ale czasami miałam wrażenie, że ona wcale nie posiada sumienia. Szła po trupach do upragnionego celu.

Autorka opisuje odważnie sceny zabójstw, więc na pewno nie jest to pozycja dla wrażliwych czytelników. Świetnie manewruje i gra na emocjach czytelnika, aby na koniec wprowadzić kolejny plow twist, który zmiecie czytelnika z planszy.

Nie jest to słodka książka z happy endem to jest gra, w której wygrywają najsilniejsi, a pionki są eliminowane. Podobno zwyciężca może być tylko jeden.

Jeśli chodzi o zakończenie autorka znowu postanowiła zrzucić bombę na czytelnika i pozostawić go w zawieszeniu.

"Ich gra się skończyła........"

• NIE CZYTAM
  • Aaa
  • Chce kupic szybko
  • Czekają na swoją kolej... :)
  • Nie posiadam
  • Chcę kupić