Najdalszy zakątek miłości

Okładka książki Najdalszy zakątek miłości Agnieszka Graj
Okładka książki Najdalszy zakątek miłości
Agnieszka Graj Wydawnictwo: eSPe Seria: Czułe historie literatura obyczajowa, romans
Czułe historie
eSPe
2023-11-20
2023-11-20
9788382012910

Książka ta jest bardzo udanym debiutem przy którym spędziłam czas niczym na rollekosterze.

" To co pozwala się ludziom ze sobą połączyć to bezgraniczne otwarcie serca i ofiarowanie go, z całym bagażem drugiemu człowiekowi"

Życie jest bardzo nieprzewidywalne,daje szczęście i radość,ale zadaje też ból i często myslimy ,że nie będziemy umieli się podnieść i żyć dalej.
W tej powieści szczęście miesza sie ze łzami, wzruszenia ściskają serce, a emocje buzują.
Cecylia jest szczęśliwą młodą mężatką i mamą dwóch córeczek. Dosięga ją tragedia najgorsza z możliwych. W wypadku samochodowym giną jej bliscy, a ona jedynie egzystuje. W życiu codziennym pomaga jej przyjaciółka.
Cecylia podejmuje decyzję o sprzdaży mieszkania i wyprowadzce do domku, który mieli w Pustkowie niedakleko Zakopanego. Myśli,że tam odnajdzie siebie,ale los szykuje jej niespodziankę. Do jej domu puka nieznajomy twierdząć,że ma tu wynajęty pokój. Przyleciał z Kalifornii.
Jak odnajdzie się Cecylia w twj sytuacji i co zrobi Will?Czy wspólnie spędzone kilka dni w czasie świą Bożego Narodzenia, zaowocują dla obojga uczuciem?
Po wyjeżdzie mężczyzny utrzymują ze sobą kontakt, tęsknią za sobą. Cecylia dostaje od Willa zaproszenie na ślub siostry i decyduje się na wyjazd.
Krótko przed podróżą odkrywa,że jest w ciąży. Jest szczęśliwa,że znowu będzie mamą. W dniu , w którym dzieli się tą nowiną z ukochanym spada na nią cios. Will zarzuca jej kłamstwo, naciąganie i wyrzuca z domu. Powodem tego jest ponoć jego bezpłodność.
Po raz kolejny los traktuje Cecylię okrutnie. Trafia do szpitala i tam dowiaduje się o chorym serduszku synka. Bez pieniędzy, bez wsparcia staje przed strasznie trudnym wyborem.
A jakim i co zrobi Cecylia? Nie zdradzę.
Powiem tylko,że po trzech latach los postawi na jej drodze Willa. Co się wtedy stanie? Jka zachowa się mężczyzna? Jak potoczy się ich dalsze zycie?
Książka ta to bomba emocji, mnóstwa wylanych łez , ale i też wiary w miłóść i szczęście. Bo miłość potrafi wiele znieść i wiele wybaczyć. Tak własniebyło w przypadku głównej bohaterki.
Polecam.

W...

Dziś będzie recenzja książki, która jest totalnym must have czytelniczym. Wiem, że jest początek roku ale ta zdecydowanie znajdzie się na liście moich ukochanych powieści 2024. Najdalszy zakątek miłości tak piękna, tak mądra, tak czuła książka w której mamy cudowne momenty ale także chwilę na refleksję oraz chwile w których będziemy się złościć na głównego bohatera 😉 baaa nawet wściekać 🙈

Gdy Cecylia zwana Sisi traci w jednej chwili swoje piękne rodzinne życie postanawia zamknąć się w Małej podhalańskiej miejscowości i żyć jak pustelnik. Gdy po roku od tragicznych wydarzeń w życiu kobiety pewna pomyłka sprawia, że w śnieżycę, w progu jej domu staje kalifornijczyk Will, kobieta nie potrafi go wyrzucić i postanawia dać mu schronienie. Dwoje ludzi pokiereszowanych przez los, dwa połamane serduszka, które jak się okaże staną się dla siebie bratnimi duszami, jedna czuła noc i wizja bajkowego życia... Gdy Will wraca do siebie, pozostawia Sisi bilety lotnicze, kobieta postanawia go odwiedzić z prezentem w postaci USG. I wtedy zaczyna się koszmar ponieważ podobno Will jest bezpłodny... Wyrzuca kobietę nie słuchając jej tłumaczeń, gdy Sisi unosząc się honorem postanawia uciec do Polski, wydarza się coś strasznego co zatrzymuje kobietę w USA i sprawia, że żyje ona na skraju ubóstwa... Po latach Will spotyka ją z synem i już wie, że znalazł się w pętli koszmarnych wydarzeń.... Czy ta miłość ma jeszcze szansę? Czy Will odzyska swoją Sisi? Czy dziecko jest jego? I kim dla Sisi jest poznany przez nią w szpitalu Filip i jaką mają relację?

Płakałam na tej książce jak bóbr, płakałam i się złościłam jak można być tak ślepym jak Will. Powieść trzymała mnie w napięciu do samego końca a zakończenie było wisienką na torcie. Nieodkładalna, piękna, fenomenalna książka ❤️ Polecam każdemu. Jedna z lepszych obyczajówek jakie czytałam ❤️ ❤️ ❤️

♥️"Najdalszy Zakątek Miłości" to powieść która budzi ogrom emocji.
Akcja powieści toczy się zarówno w Polsce jak i w Los Angeles.
♥️Cecylia i Will spotykają się w chwili gdy najbardziej siebie potrzebują. Dwie zranione dusze odnajdują wspólnie spokój i ukojenie.
Ich znajomość przeradza się w piękną baśń. Jednak jak to w baśniach bywa zawsze znajdzie się" zły charakter". W tej historii też takiego nie zabrakło.
♥️Czytałam powieść a łzy kapały mi po policzkach.
I w mojej głowie wybrzmiewały pytania... Dlaczego ona ? Czemu znów ją to spotyka ?
♥️W tej powieści jest tak jak w życiu.
Radość przeplata się z cierpieniem.
To opowieść pełna zwrotów akcji ale przede wszystkim, to historia pełna dobrych myśli i czułych muśnięć serca. Ta opowieść daje nadzieję.
Daj porwać się historii która zawiera na swych kartach lekcję dobra, przebaczenia i miłości.
I niesie ważny przekaz ⬇️⬇️⬇️
Prawdziwa miłość przetrwa największy życiowy sztorm.♥️☕❤️

♥️"Najdalszy Zakątek Miłości" to powieść która budzi ogrom emocji.
Akcja powieści toczy się zarówno w Polsce jak i w Los Angeles.

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
Lubicie czytać debiuty? 📝☕🌷 Ja bardzo, ponieważ potrafią być dużym zaskoczeniem. Oczywiście, nie zawsze miłym...
Tym razem Agnieszka Graj swoją debiutancką powieścią pt. "Najdalszy zakątek miłości" skradła moje serce 💓.
Książka zaczyna się dość niepozornie. Poznajemy pewną szczęśliwą rodzinę: Cecylię, jej męża Dawida i dwie ukochane córeczki: Beatkę i Agatkę. Młoda kobieta przeszła w swoim życiu wiele trudnych chwil, ale na szczęście trafiła na troskliwego i opiekuńczego męża. Dopełnieniem szczęścia było narodziny dzieci, a także zakup uroczego domku w górach, w którym rodzina spędzała wolne chwile.
Brzmi sielankowo, prawda? No właśnie!
Los bywa jednak okrutny i ponownie wkracza w życie Cecylii...
Nic więcej nie mogę zdradzić, aby nie odbierać Wam przyjemności czytania.
Agnieszka Graj napisała przepiękną historię, w której zafundowała czytelnikowi rollercoaster emocji. Śledząc życie Cecylii będziecie na przemian śmiać się i płakać, uśmiechać i smucić. Jedno jest pewne, ta powieść całkowicie Was pochłonie i sprawi, że zanurzycie się w świat bohaterów. Dawno już nie czytałam tak doskonałego debiutu.
To bardzo życiowa historia, w której nic nie jest oczywiste i która poruszy najczulsze struny w duszy czytelnika. To historia, która wzrusza, smuci, ale jednocześnie otula nas swoim ciepłem i dodaje nadziei na lepsze jutro.
Serdecznie polecam i jestem bardzo ciekawa kolejnej książki Agnieszki Graj.

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.

Piękna pełna wzruszających momentów książka. Przygoda jaka jest opisana wydaje się nierealna, ale tak naprawdę spotyka więcej osób niż może nam się wydawać. Opowiada o dwóch osobach, które przeżyły cierpienie, połączył ich przypadek i to więcej niż raz. A co mam na myśli pisząc to? Musicie się dowiedzieć zaglądając do tej książki. Nie można się nudzić podczas czytania. Piękna historia. Pozostanie ze mną bardzo długo.

"(...) Miłość łączy serca. I dusze.(...)"

Cecylia po tragicznych wydarzeniach próbuje dojść do siebie. Musi jakoś dalej żyć, choć wcale nie jest jej łatwo. Podejmuje decyzję o przeprowadzce i szybko odkrywa, że to był strzał w dziesiątkę.

Pewnego dnia, gdy za oknem szalała śnieżyca, do domu Cecylii zapukał Will. Mężczyzna szukał ciepłego schronienia oraz upragnionego spokoju. Okazuje się, że znalazł o wiele więcej. To spotkanie sprawia, że ich serca ponownie zaczynają szybciej bić. Tylko czy dadzą sobie szansę? W końcu pochodzą z dwóch różnych światów i tyle ich dzieli.. Czy ich ponowne spotkanie, tym razem w słonecznej Kalifornii, będzie nowym początkiem?

"Najdalszy zakątek miłości" to bardzo życiowa historia z bardzo realnymi bohaterami, którzy wiele przeszli. Znajdziemy w niej wiele bolesnych momentów, ale będą też te szczęśliwe i pozytywne. Historia ta opowiada o stracie bliskiej osoby, o tęsknocie, o miłości- tej niespodziewanej oraz o tym, że jeszcze może być pięknie. Choć przed bohaterami wiele trudnych chwil..

Ta historia poruszy niejednego czytelnika. Mnie poruszyła, szczególnie momenty, w których Cecylia powracała do wspomnień. Ta książka złamie serca, następnie je poskleja, a potem zrobi to ponownie. 🤧

Byłam pod wrażeniem tego, jak bardzo silną i wytrwałą kobietą stała się Cecylia! Akcja w książce naprawdę mnie zaskoczyła, nie spodziewałam się, że tak to się wszystko potoczy. A Will.. no cóż - zasłużył na mocnego kopniaka! Popełnił największy możliwy błąd, za którego potem zapłacił wysoką cenę.

Ta książka udowadnia nam, że miłość potrafi przyjść do nas niespodziewanie, możemy ją spotkać nawet w najdalszym zakątku świata. Miłość potrafi uleczyć, ale potrafi też zranić. Właśnie o tym przekonali się nasi bohaterowie. A w imię miłości i bliskiej nam osoby jesteśmy w stanie poświęcić naprawdę wiele, nawet własnym kosztem. Świetnie spędziłam czas z tą książką.

"(...) Miłość łączy serca. I dusze.(...)"

Ta książka chwyta za serce od pierwszych zdań i nie puszcza aż do zakończenia! Już dawno żadna powieść obyczajowa mnie tak emocjonalnie nie zaangażowała jak "Najdalszy zakątek miłości". Trudno było mi ją odłożyć i przeczytałam ją "sama nie wiem kiedy" (co już samo w sobie jest najlepszą rekomendacją, nieprawdaż?) 😀

Zastanawiam się teraz, czym mnie tak ujęła i dochodzę do wniosku, że oprócz zaskakującej i nieprzewidywalnej fabuły najbardziej podobała mi się w niej kreacja głównej bohaterki, z którą się nawet trochę utożsamiałam.

Wrażliwą i delikatną Cecylię poznajemy w czasie, kiedy przeżywa niewyobrażalną stratę. Od ponad roku zmaga się z żałobą po śmierci ukochanego męża i wymarzonych córeczek. Ucieka od ludzi i życia, zamykając się w maleńkim domu w górach, który kiedyś był świadkiem szczęśliwych rodzinnych chwil, a teraz towarzyszy jej w bezsennych nocach i poczuciu bezsensu istnienia. Nie ma już przecież dla kogo i po co żyć. Nawet ukochana muzyka nie przynosi jej ukojenia. I właśnie wtedy do jej domu puka zziębnięty mężczyzna...

I choć początek brzmi banalnie, to nabierająca z czasem tempa fabuła przynosi wiele dramatycznych zwrotów akcji i do końca trzyma w napięciu, a dopracowane kreacje bohaterów i ich skomplikowane relacje budzą niemało emocji!

I nie jest to tylko opowieść o miłości, ale przede wszystkim o wybaczeniu - sobie i innym. O tym, jak bardzo jest wyzwalające, budujące i pomaga zacząć wszystko od początku. I o tym, że wiara w Boga, uczciwość i zdrowy kręgosłup moralny nie są przeżytkiem, a podstawą dobrego życia.

"Boże, wiele razy pokazałeś mi, że to nie ja w życiu decyduję. Wiem, że nie mam wpływu na to, co się za chwilę wydarzy. Jeśli tak chcesz, jeśli taka jest Twoja wola, to ja ją przyjmuję".

Polecam Wam tę powieść na wciąż jeszcze długie zimowe wieczory! Na pewno wniesie w nie dużo ciepła i światła!

Zastanawiam się teraz, czym mnie tak ujęła i dochodzę do...

To jest jeśli się dobrze orientuje debiut autorki :) Świetny debiut Wiele się dzieje sporo się wydarza, wiele się zmienia.Czy jest jeszcze miłość ? Potem walka o życie i walka o miłość :) Polecam :) Czekam na kolejne książki autorki :)

Historia tej dwójki, momentami może wydawać się bajkowa, wręcz przekoloryzowana, ale warto dać jej szansę.
Autorka @agnieszka.graj.pisarka poza wciągającą fabułą, zaserwowała nam pełen wachlarz ludzkich emocji i przekrój wydarzeń. Zimowa Polska i słoneczna Kalifornia. Przeszłość bohaterów, którą poznajemy, pozwala nam ich zrozumieć i choć momentami ich zachowanie dosłownie nas boli, to jest prawdziwe i możliwe w realnym życiu. Momentami chciałam więcej, żebym mogła poznać ich jeszcze bardziej, zobaczyć co czuli w tym konkretnym momencie, który w fabule był pominięty i mało istotny. Historia Cecylii i Willa poruszyła struny w moim sercu, o których istnieniu nie miałam pojęcia i w życiu bym nie powiedziała że tak bardzo wzruszę sie w kilku momentach.
To historia o zranieniu, bólu, nadziei, szansie, zaufaniu, stracie i miłości. O strachu, tym wydzielającym wszystko i powodującym, że człowiek jest gotowy na wszystko.

Autorce gratuluję debiutu i czekam na kolejne powieści 😊

Istna sinusoida wydarzeń; od tych łamiących serce po sceny niczym z bajki.
Pełna niespodziewanych wydarzeń, zwrotów akcji I determinacji w walce o to co najważniejsze.
✨️
Cecylia straciła w życiu najbliższe osoby.
By dojść do siebie, wyprowadza się do domku w górach, który niegdyś wynajmowała. W wyniku pewnych nieporozumień jest zmuszona spędzić kilkanaście dni z nieznajomym obcokrajowcem. Wspólnie spędzone dni sprawią, że nic już nie będzie takie jak było przedtem.
🧡
Czy Cecylia otrząśnie się po śmierci najbliższych jej osób?
Czy William ma dobre zamiary w stosunku do głównej bohaterki?
✨️
Wspólne chwile Cecylii i Williama wydają się być sielanką i zapowiedzią ,,żyli długo I szczęśliwie". Jednak do czasu. Rozmowa, którą planowała Cecylia od dłuższego czasu nie potoczy się tak jak planowała to kobieta. Od tego czasu zmieni się wszystko.
🧡
Debiut pisarski Agnieszki Graj zrobił na mnie dobre wrażenie. Fabuła jak I opisy świata wewnętrznego bohaterów były satysfakcjonujące. Powieść tym samym niesie ogrom nadziei na nowe życie nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że wszystko się skończyło, determinacji oraz wiary w to, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko i nie ,,zgaśnie" wraz z upływem czasu.

Istna sinusoida wydarzeń; od tych łamiących serce po sceny niczym z bajki.
✨️
Cecylia straciła w życiu najbliższe osoby.

• Do biblioteki
  • Współpraca
  • Przeczytane w 2024
  • Przeczytane#2

Dodaj cytat z książki Najdalszy zakątek miłości