Mój pierwszy atlas zwierząt + 20 filmików o zwierzętach

Okładka książki Mój pierwszy atlas zwierząt + 20 filmików o zwierzętach Cristina Banfi
Okładka książki Mój pierwszy atlas zwierząt + 20 filmików o zwierzętach
Cristina Banfi Wydawnictwo: JUPI JO! popularnonaukowa dziecięca
20 str. 20 min.
popularnonaukowa dziecięca
My first atlas of animals
JUPI JO!
2023-05-08
2023-05-08
20 min.
Karolina Tudruj-Wrożyna

Ten atlas dla małych czytelników to petarda! Z nim dzieci poznają rozmaite zwierzęta żyjące na różnych kontynentach i nie tylko...

Mój pierwszy atlas zwierząt to książkowa i częściowo interaktywna podróż po siedmiu kontynentach, dzięki której poznają zwierzęta charakterystyczne dla tych terenów.
Przeprawiamy się od gorącej pustyni, przez łańcuchu górskie, lasy deszczowe i mroźne obszary pokryte lodem, by zobaczyć zwierzęta od tych znanych przez bardziej unikatowe.

Czekają na Was:
🔹Afryka
🔹Europa
🔹Azja
🔹Australia
🔹Ameryka Północna
🔹Ameryka Południowa
🔹Antarktyda

Każda rozkładówka to inny kontynent, a tam zwierzęta, które warto poznać. O kilku z nich można przeczytać oraz...zobaczyć krótkie filmy, który je prezentują.
To właśnie ten element książki, dzięki któremu wyróżnia się ona na tle innych, tego typu pozycji. Filmiki nożna obejrzeć po zeskanowaniu QR kodów, które umieszczone zostały po informacjami o wybranych gatunkach.

Doliczyliśmy się aż 110 zwierzaków, a 20 z nich obejrzycie dodatkowo na filmikach.

To świetna propozycja dla tych młodszych czytelników, którzy dopiero zaznajamiają się z przyrodą i geografią. Kolorowe i wyraźne ilustracje, bez zbędnych ozdobników to także ogromny atut książki.

Taki atlas będzie świetnym pomysłem na prezent.

"Mój pierwszy atlas zwierząt" to nie lada gratka dla dzieci, które uwielbiają zwierzęta, chcą poznawać nowe gatunki, jednocześnie będąc ciekawym tego, gdzie na świecie żyją ich ulubieńce. Zwierzęta lądowe, wodne, a nawet te co latają - wszystkie przedstawione za pomocą przyjemnych grafik, pozwolą małemu człowiekowi dowiedzieć się o nich nieco więcej. A że mamy aż siedem kontynentów, to jest co zwiedzać 😉

Wraz z przeuroczym pieskiem Pako zwiedzimy Afrykę, Europę, Azję, Australię, Amerykę Północną i Południową, oraz Antarktydę, gdzie jest baaardzo zimno, przez co właśnie tam żyją zwierzęta niespotykane nigdzie indziej. Dzika przyroda naszej planety jest niezwykle "zaludniona", jeśli chodzi o zwierzęta, także poznawanie ich naturalnego środowiska jest naprawdę emocjonującą przygodą dla małego czytelnika. Na każdej ze stron oprócz określonych zwierząt zamieszkujących dany kontynent, znajdziemy krótką informację charakteryzującą poznawany przez nas ląd. Dodatkowo pod niektórymi zwierzętami, znajdziemy kody QR, dzięki którym będziemy mogli na telefonie obejrzeć dane zwierze w "realu" oraz zobaczyć ich zachowania w ich naturalnym środowisku. Kodów QR jest aż 20, także jest co oglądać.

Książka jest naprawdę solidnie wydana. Ma duże, kartonowe, kolorowe strony, które z pewności przykują uwagę małego czytelnika. Do tego cała masa zwierząt, które nawet dla mnie były nowością, bo niektórych nazw niestety nawet i ja nie znałam 😅 Nigdy nie miałam takiego atlasu, także i dla mnie oglądanie go było niejako moim "pierwszym atlasem zwierząt". Dla moich dzieci największą frajdą były właśnie te kody QR i oglądanie tych zwierząt "na żywo". Przy tej książce można również fajnie porozmawiać z dziećmi na temat każdego zwierzątka i środowiska w jakim on żyje. Myślę, że to naprawdę fajny sposób aby zainteresować dzieci geografią i przemycić też nieco informacji na temat każdego z kontynentów. Oczywiście informacji prostych i zrozumiałych, odpowiednich do wieku naszego dziecka. Dla dzieci w wieku 3+ ta książka będzie idealna 😉

"Mój pierwszy atlas zwierząt " to książka, którą chłopcy polubili od pierwszego otworzenia. To atlas,z którego dowiemy się jakie zwierzęta można spotkać na poszczególnych kontynentach, czym się charakteryzują i jak żyją. Dzięki kodom qr niektóre z nich można nawet obserwowac z bliska!
Do każdego kontynentu jest też krótki opis z najważniejszymi informacjami. Książka może służyć jako pierwszy atlas i przewodnik po zwierzętach. Może być także początkiem fascynacji geografią i mapami, bo widzę,że chłopcy zaczęli mocniej interesować się samymi kontynentami czy krajami- dzięki takim zabawom dzieci mogą zaobserwować, że świat jest różnorodny, składa się z wielu elementów i że oprócz nas i tego,co znamy jest mnóstwo do odkrycia.
Przy oglądaniu rozmawiamy nie tylko o tym jak nazywają się zwierzęta, ale też gdzie jest zimno,ciepło,co charakteryzuje dane miejsca i czemu akurat te zwierzę żyje w takim klimacie.
Myślę,że ta książka może mieć mnóstwo zastosowań i przede wszystkim,rozbudzi wyobraźnię dziecka.

Dzięki kodom qr, których jest 20,atlas może zachęcić do oglądania i czytania dzieci,które niekoniecznie chętnie sięgają po książki.
Polecam od wieku 3+,może nawet trochę mniej, bo ta pozycja jest porządnie wydana, kartonowa,a zwierzęta i kontynenty pokazane w prosty sposób.

Bardzo lubię oglądać z dziećmi tego typu książki!

Z tym atlasem spełnisz swoje marzenia o podróży dookoła świata i odkryjesz najbardziej niezwykłe zwierzęta zamieszkujące naszą planetę. Znajdziesz tu nie tylko piękne i duże ilustracje, ale również bardzo atrakcyjną niespodziankę, która przykuje uwagę nawet najbardziej opornych czytelników.

W tej wyprawie Waszym przewodnikiem zostanie Pako.

Pako to pies. Ale nie taki zwykły - to fantastyczny podróżnik, który przemierzając kolejne kontynenty, trafia na różne zwierzęta.

Na kolorowych kartach znajdziecie mapy danego kontynentu z ich krótką charakterystyką oraz realistyczne ilustracje zwierząt. Jednak najlepsza zabawa zaczyna się, gdy mały czytelnik (z pomocą dorosłego) zeskanuje kody QR. Dzięki temu może oglądać zwierzęta z bliska i tym samym poczuć się jak prawdziwy uczestnik wyprawy!

Zastosowanie kodów QR to bardzo dobry chwyt rozbudzający ciekawość. Angażuje dziecko w czytanie, oglądanie i szukanie. To również bardzo dobry sposób na poszerzenie wiedzy o przyrodzie i geografii oraz nauki szacunku do przyrody. Książka należy do cyklu "Życie bez granic", który powstał z pasji życia i którego ideą jest oswojenie czytelników z naturą. Dzięki interaktywnej i zabawowej formie, taka nauka dla najmłodszych będzie zdecydowanie przyjemniejsza.

W tej wyprawie Waszym przewodnikiem zostanie Pako.

Pako to pies. Ale nie taki...

Czy jest jakieś dziecko, które nie lubi zwierząt? Chyba nieeee!

A ja mam coś fajnego dla tych małych odkrywców.

"Mój pierwszy atlas zwierząt" to książka nie byle jaka, bo zawierająca dodatkowe "atrakcje" jakimi są kody QR przenoszące czytelników w świat prawdziwych zwierząt (zajrzyjcie na ostatni kafelek w karuzeli na instagramie: kawauzolzy). Jest ich aż 20!

Dziecko zamienia się w prawdziwego odkrywcę i po przeczytaniu krótkiej informacji o danym zwierzątku może go zobaczyć w ruchu.

Przyznaję, że to mojemu 4-latkowi spodobało się najbardziej i ciągle pyta czy przeczytam mu troszkę i czy potem nagram - czyli zeskanuję kod.

Książka jest większego formatu, cała kartonowa, z zaokrąglonymi brzegami stron. Jak widzicie bardzo kolorowa!

Każdy kontynent przedstawiony został w innym kolorze, a na nim najpopularniejsze zwierzęta zamieszkujące go. Na każdej rozkładówce znajduje się także krótki opis kontynentu i trzech wybranych zwierząt wraz z odpowiednim kodem QR.

Maluchy mogą zobaczyć na filmiku geparda, jelenia, żurawia mandżurskiego a także amfitrytę lamparcią, co dla mnie było zupełną nowością a Szymek, widząc cień w książce, stwierdził, że to dinozaur :D

Zwierzęta przedstawione na stronach też są przeróżne - od tych bardzo znanych po takie, z nazwami których spotkałam się pierwszy raz.

Stwierdzam więc, że to świetna okazja do pogłębienia wiedzy i malucha i dorosłego. Można tę książkę wykorzystać do zabawy - palcem wybierać jedno (bądź kilka) zwierząt z rozkładówki i szukać o nich informacji w internecie.

Można ćwiczyć słownictwo i pamięć, można prosić dziecko by znalazło konkretne zwierzę.

Myślę, że to bardzo ciekawa książka dla przedszkolaków zapewniająca edukację przez zabawę!

Czy jest jakieś dziecko, które nie lubi zwierząt? Chyba nieeee!

A ja mam coś fajnego dla tych małych odkrywców.

...

• Współpraca