ZANIM POJAWIŁY SIĘ DINOZAURY niesamowite dzieje Ziemi

Okładka książki ZANIM POJAWIŁY SIĘ DINOZAURY niesamowite dzieje Ziemi Krzysztof Poznański
Okładka książki ZANIM POJAWIŁY SIĘ DINOZAURY niesamowite dzieje Ziemi
Krzysztof Poznański Wydawnictwo: Wilga popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Wilga
2023-07-31
2023-07-31
dinozaury Ziemia planety wszechświat życie

Okładka książki I kto tu rządzi? Polityka dla początkujących Rich Knight, Allan Sanders
I kto tu rządz... Rich Knight, Allan ...
Okładka książki Feluś i Gucio się nie nudzą Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą Katarzyna Cerazy, Adam Mirek
Bebechy, czyli... Katarzyna Cerazy, A...

Ciekawa książka na Dzień Dinozaura, która polecamy Waszej uwadze. Autor Krzysztof Poznański przedstawił w niej najważniejsze informacje o dinozaurach. Lektura pozwoli młodym czytelnikom poznać świat sprzed pojawienia się dinozaurów. Książka jest napisana przystępnym językiem, a odkrycia i badania naukowe, kolorowe zdjęcia, barwne ilustracje, schematy i grafiki pomogą dzieciom lepiej zrozumieć dawny okres w historii rozwoju Ziemi, a także przenieść się w czasie i dowiedzieć, jak wyglądał prehistoryczny świat pełen fascynującej flory i fauny.

O dinozaurach jakąś wiedzę mają chyba wszyscy, prawda? A o tym, co działo się przed pojawieniem się tych wielkich stworzeń? Kiedy zwierzęta wyszły na ląd? Czym było wielkie wymieranie i ile razy się powtórzyło? I jak w ogóle powstała Ziemia i Księżyc? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi możecie szukać w książce Krzysztofa Poznańskiego „Zanim pojawiły się dinozaury”.

Na stronach tej książki zetknięcie się z masą informacji o historii Ziemi. Wszystko przedstawione jest w bardzo zrozumiały sposób. Jest sporo ciekawostek, które z pewnością zainteresują młodszych i starszych czytelników. Są też wywiady z ekspertami oraz całe mnóstwo interesujących ilustracji pomagających przyswoić sobie wiedzę. Autor głównie porusza temat przeszłości Ziemi, ale jest też coś o przyszłości naszej planety. Czy grozi nam zderzenie z asteroidą? A może wybuch ogromnego wulkanu? Kiedy Słońce przyczyni się do zniknięcia gatunku ludzkiego z Ziemi? W tym przypadku również odsyłam Was do lektury 😉

Książka nie jest cienka, ale dla dociekliwych czytelników i tak pewnie za szybko się skończy 😉

Na...

Niby kupiłam dla syna, tak po prawdzie dla siebie.

Niektórzy z zamiłowania do "dinozaurów" wyrastają. Inni zarażają pasją swoje dzieci, żeby mieć z kim o niej rozmawiać ;) Poznański napisał książkę idealnie wprowadzającą w świat geologii i paleontologii. Forma przekazania wiedzy zasługuje na 5 z plusem. Styl wypowiedzi jest prosty, ale nie prostacki. Wiedza skondensowana, ale nie ogólnikowa i pobieżna. Tok wywodu przemyślany, logiczny, skupiający się na najważniejszych kwestiach. Szata graficzna ciekawa i przyciągająca uwagę. Jestem absolutnie zachwycona.

Dla dzieci złaknionych wiedzy - prezent idealny!

Niby kupiłam dla syna, tak po prawdzie dla siebie.

Laura czytała i zrecenzowana.
„Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje ziemi” Krzysztof Poznański.

➡️ Książka to prawdziwa skarbnica wiedzy. Można dowiedzieć się z niej wielu ciekawych rzeczy.
Niektóre na początku wydawały się zawiłe i skomplikowane jednak po lekturze od razu wiele rzeczy się wyjaśniło.

Książkę dopełniają kolorowe i bardzo interesujące ilustracje przedstawiające np pierwszych odkrywców czy ich znaleziska.

Wiele ciekawostek zaskakuje ale i uświadamia. HISTORIA wszechświata ma prawie 13,8 mld lat 🤩🤩🤩🤩
I całkiem sporo od tego czasu sie wydarzyło…

Aby na spokojnie przerobić poznany materiał przydał się nowy zeszyt, największe newsy zapisywałam by móc do nich wrócić.

Historia, biologia, chemia nie koniecznie tylko dla pasjonatów. Całość przystępna i bardzo treściwa🧡🧡🧡

🥚🐓Co było pierwsze: jajko czy kura?
W końcu poznacie odpowiedź na to pytanie ⁉️⁉️⁉️
🔀🔀 CZYTAJCIE

Laura czytała i zrecenzowana.
„Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje ziemi” Krzysztof Poznański.

Książkę dopełniają kolorowe i bardzo interesujące...

"Zanim pojawiły się dinozaury" to kolejna świetnie opracowana naukowa pozycja od Wydawnictwa Wilga, tym razem o życiu na ziemi sprzed dinozaurów.

Choć pozory i rozmiary mogą mylić, to w tej książce zawarta jest cała masa wiedzy! Autor opisuje tutaj jak powstała Ziemia, jak rozpoczynało się życie na naszej planecie. Jest tu mnóstwo informacji o pierwszych roślinach i zwierzętach, cała paleta ciekawostek.

A na końcu pojawiają się przewidywania dotyczące najbliższej przyszłości Ziemi, możliwe scenariusze, niektóre bardziej czarne, inne mniej, lecz każdy jest na swój sposób intrygujący.

Niech nikogo nie zmyli, że to książka kierowana tylko do dzieciaków. Jest tu tak dużo wiedzy, że nieraz trudno mi było coś spamiętać czy przyswoić. Na pewno nie jest to książka na raz, a taka, którą długo się czyta i do której można z powodzeniem wracać. Jest naprawdę ciekawie napisana, a do tego solidnie wydana - świetna twarda oprawa, dobrej jakości papier, a do tego piękna i dobrze zrobiona oprawa graficzna.

Ogromnie polecam, nie tylko dzieciakom będącymi miłośnikami prehistorii, ale i dorosłym, których kręcą takie tematy - prawdziwa kopalnia wiedzy 🥰

Książka Dinozaury i wielkie ssaki Krzysztofa Poznańskiego, popularyzatora nauki i twórcy kanału Naukowo TV , nie jest nudnym atlasem, które będzie przeglądać z dzieckiem. Od strony do strony, bo ma fajne grafiki. O nie! Na to nie liczcie. Ta książka Was wciągnie, bo to niesamowity zbiór opowieści, który zabierze Was w podróż i pokaże dzieje ziemi. TE PRAWDZIWE dzieje ziemi, nie zakłamane, nie oprószone brokatem. Bez ogródek przeczytacie o zagrożeniach, wymieraniu, wielkim bum, ewolucji i tym, co być może i nas czeka.
Krzysztof Poznański sypie ciekawostkami jak asami z rękawa. To naprawdę książka dla całej rodziny. Nie ma infantylizacji języka, nie ma również skupiania się na oczywistościach. Autor kompleksowo przedstawia minione dzieje Ziemi. Mogę przypuszczać, że zaskoczy również fana dinozaurów, bo nie boi się wytykać błędów słynnym filmom. Bo co powiedzie na to, że Jurassic Park nie dział się w zasadzie w Jurze? Rozprawia się z mitami i udowadnia nam, że naprawdę żył smok wawelski! Tylko doczytajcie, co to był za smok, bo ja Wam nic nie zdradzę.
To książka popularnonaukowa, która nie skupia się na nudnym przedstawieniu dinozaurów, wszak dziejom Ziemi towarzyszyły też inne stworzenia i wielkie ssaki. Megalodon, mamuty, to pierwsze, co przychodzi na myśl „szaraczkowi”, ale Krzysztof Poznański pokaże Wam zupełnie inne cuda natury. Uważajcie! Nauka uzależnia, więc po tej książce może szybko się okazać, że chcecie wiedzieć więcej i sięgniecie po drugą część: Zanim pojawiły się dinozaury.

To, że przed milionami lat żyły Dinozaury to wie każdy miłośnik prehistorii, i w sumie nie tylko 😉ale co było zanim pojawiły się Dinozaury?

Na to pytanie odpowie ta fantastyczna publikacja Krzysztofa Poznańskiego, który zabierze młodego czytelnika w niesamowitą podróż po dziejach Ziemi. Od jej narodzin w Hadeiku, poprzez Archaik, Protezoik, Starszy Paleozoik, aż do Młodszego Paleozoiku. Spróbujemy także zajrzeć w przyszłość.

Zastanawialiście się kiedyś gdzie i jak szukać na przykład meteorytów i czym różnią się od meteorów? Czym różnią się pierwotny bulion od pierwotnej pizzy i dlaczego mimo, że kambr trwał miliony lat, to ten okres nazywany jest często eksplozją kambryjską? Co było przyczyną wymierania permskiego? I jaka przyszłość nas czeka?

Wiedza podana jest tutaj w świetny, zrozumiały i przystępny sposób, a ogrom ilustracji, zdjęć i grafik sprawia, że czyta się z wielką przyjemnością i zaciekawieniem. To całkiem słusznych rozmiarów (objętościowo) pozycja, która liczy ponad 300 stron, jednak jak sam Autor napisał to idealna propozycja by rozbudzić ciekawość i wyobraźnię, zachęcić do dalszych poszukiwań i odkrywania świata.

Czy zastanawialiście się kiedyś co było przed dinozaurami? Jakie zwierzęta zasiedlały Ziemię? Może interesujecie się przeszłością naszej planety? Chcecie wiedzieć coś więcej o tym w jaki sposób powstały pierwsze lądy i jak się nazywały (i nie chodzi mi tutaj o znaną większości z Was Pangeę, ale o lądy. które powstały jeszcze wcześniej)? Albo chcecie się dowiedzieć w jaki sposób powstał nasz Księżyc i dlaczego jest tak ważny dla naszej Ziemi?
Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście TAK, lub zainteresowały Was te tematy, to zachęcam do zajrzenia do tej niesamowitej, wypełnionej informacjami książki. Autor w bardzo przystępny sposób opisuje dzieje Ziemi od momentu jej powstania (a także dodaje kilka informacji o powstaniu Wszechświata i naszego Układu Słonecznego),podaje kilka hipotez o powstaniu Księżyca, a także o późniejszych etapach tworzenia się życia na naszej planecie. (Przyznam, że te wszystkie informacje ogromnie mnie zaciekawiły, wręcz nie mogłam oderwać się od czytania i tylko co chwilę podrzucałam córce co ciekawsze informacje 😉 )
Po tych wszystkich ciekawostkach autor przechodzi do opisywania ciekawych stworzeń, które zaczęły swoją ekspansję, najpierw w wodzie, a potem na lądzie. Wszystko to jest oczywiście spójne i zawiera mega dużo ciekawostek. Możemy poczytać tam m.in. o wielkich krocionogach, owadach, rybach i przodkach zarówno dinozaurów, jak i ludzi.
Jestem szczerze zachwycona tą książką. Nie tylko moja córka więc z niej będzie wielokrotnie korzystać 😊 Mamy tu nie tylko ogromną dawkę najnowszej wiedzy z zakresu geologii i biologii, ale też ciekawe wywiady i mnóstwo ilustracji, a wszystko jest bardzo prosto i ciekawie napisane. Brawo! Moim marzeniem jest, by właśnie w taki sposób były pisane podręczniki do szkół 😉
Polecam każdemu, kto chce się czegoś dowiedzieć o zamierzchłej przeszłości naszej planety!

Czy słyszeliście o kanale NaukowoTV na YouTubie? Znajdziecie tam mnóstwo filmów o Ziemi, środowisku i kosmosie. Krzysztof Poznański dzieli się swoją wiedzą, pasją i zaraża ciekawością świata. Mamy już za sobą lekturę “Dinozaurów i wielkich ssaków”, więc bardzo chcieliśmy poznać ten najnowszy tytuł. Autor określa go jako prolog jego poprzedniej części, a obie można czytać w dowolnej kolejności. Dzięki niemu poznamy bliżej historię Ziemi i dowiemy się więcej o czasach przed dinozaurami.

Historia Wszechświata liczy aż 13,8 mld lat, a autor świetnie tłumaczy sposób na wyobrażenie sobie ram czasowych i przyrównuje 100 lat do jednego naszego kroku. Co dalej? Zachęcam do lektury.

Książka podzielona jest na rozdziały i podrozdziały. Na wstępie czytamy, co działo się zanim powstała Ziemia, a następnie brniemy przez ery jak: Hadeik, Archaik, Proterozoik, Starszy i Młodszy Paleozoik, a potem zastanawiamy się nad przyszłością świata. Czy zagraża nam kolejna asteroida lub superwulkan?

Praca naukowca okaże się fascynująca, a wiele dziedzin nauki łączy się w całość, co pozwoli nam zrozumieć dawne ery.

W wywiadach w tym wydaniu bierze udział 2 naukowców, a ich spostrzeżenia czyta się z zainteresowaniem i chce się wiedzieć więcej np. o świecie meteorytów.

Czytamy o koncepcjach pochodzenia wody i węgla, jak powstało życie i trzesienie Ziemi i ciekawych stworzeniach. To jedynie namiastka.

To niesamowita książka z prawdziwymi ilustracjami, ramkami “Czy wiesz, że…?”, tabelkami i różnorodną czcionką. W twardej oprawie pięknie będzie prezentować się w domowej biblioteczce. Na pewno zachęci do poznawania historii Ziemi początkujących lub zagorzałych fascynatów prehistorii.

„ZANIM POJAWIŁY SIĘ DINOZAURY„ Krzysztofa Poznańskiego to druga część z serii Niesamowite dzieje Ziemi. Książka ta jest rewelacyjnym kompendium wiedzy na temat początków powstania ziemi.

Autor przybliża nam 5 er:
🔸Hadeik
🔸Archaik
🔸Proterozoik
🔸Starszy Paleozoik
🔸Młodszy Paleozoik

Poznajemy krok po kroku etapy powstawania świata. Książka posiada mnóstwo cennych oraz ciekawych informacji. Została napisana prostym językiem , zawiera dużo pięknych zdjęć, grafik oraz ilustracji.

Książka raczej zaciekawi dzieci w wieku szkolnym, które z pewnością wiele się z niej nauczą 🙂 choć muszę przyznać, że moja córka lubi ją przeglądać i tworzyć swoje historie na temat obrazków, które widzi 😀

Autor przybliża nam 5 er:
🔸Hadeik