Pociągi. Fascynujący świat kolei

Kropka
2023-04-26
2023-04-26
Tomasz Klonowski

Rewelacyjna książka dla młodych pasjonatów kolejnictwa, która wyjątkowo! sprawi przyjemność również rodzicom, bo jest przepiękna wizualnie. A z klasyfikacją wiekową to sprawa indywidualna, mój 6-ciolatek ją uwielbia.

Pięknie ilustrowana. Dużo ciekawostek zaskakujących nawet dorosłych. Dość trudny język - na pewno nie dla 6-8 latków. Polecam dla minimum 10-latków.

Fascynująca! Dla 6latka trochę upraszczamy opisy, bardzo ładna szata graficzna, mnóstwo ciekawostek!

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

„Pociągi. Fascynujący świat kolei” to fascynująca lektura odkrywająca przed dziećmi świat kolei. Młodzi czytelnicy mają okazję przeczytać mnóstwo ciekawostek o pociągach - od parowozów przez ekspresy aż po futurystyczne pojazdy. Dzięki tej książce historia kolejnictwa nie będzie miała przed nimi tajemnic. 🚂
Kolej od końca XIX w. stała się jednym z głównych środków transportu na świecie przyczyniając się do przewrotu w życiu gospodarczym, kulturalnym i politycznym. Ta książka pomoże dzieciom zrozumieć, jak ważnym była wynalazkiem, jak ogromny wpływ miała na rozwój cywilizacji, jak zmieniła przemysł i przyczyniła się do rozwoju techniki. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/pociagi.html

Kolej od końca XIX w. stała się jednym z głównych środków...

Fascynująca, bardzo ciekawie napisana książka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Przyprawi o szybsze bicie serca wszystkich miłośników kolei. A dzieci, które jeszcze nie odkryły w sobie pasji do pociągów, z łatwością rozkocha w tych niezwykłych maszynach.

Myślicie, że w czasach wszechobecnych samochodów i licznych linii lotniczych, pociągi to przestarzały i niemodny środek transportu? Nic bardziej mylnego! Pociągi wciąż, każdego dnia, przewożą niezliczoną ilość towarów i miliony pasażerów. Wszystko wskazuje też na to, że to właśnie do nich będzie należeć przyszłość czystego i ekologicznego transportu.

Dzięki tej pięknie wydanej nowości Wydawnictwa Kropks poznacie niezwykłą drogę, jaką przebyły (a właściwie przejechały) pociągi przez ostatnie 200 lat. Przeczytacie, jak powstały, jak zmieniały się ich rozwiązania techniczne i jak powstawała sieć kolei, oplatająca obecnie niemal cały świat. Odkryjecie, jak ogromny wpływ miały na rozwój cywilizacji. Jak zmieniły przemysł, umożliwiły migracje na szeroką skalę oraz dały początek nowym rozwiązaniom inżynieryjnym.

Obok bogatej, niezwykle przystępnej warstwy historycznej, otrzymacie też cały wagon, zapadających w pamięć ciekawostek. Wiecie, że przez nowojorski Grand Central Terminal każdego dnia przewija się 750 tys. osób?! A japoński pociąg Shinkansen, rozwijający prędkość 220 km/h, jest tak punktualny, że jego opóźnienie mierzy się w sekundach, a nie w minutach?! Albo to, że w Kazachstanie znajduje się niezwykła sieć kolejowa, zaprojektowana do transportu całych statków kosmicznych? I to z budynku montażowego wprost do wyrzutni, gdzie zaczynają swoją podróż do gwiazd! Z kolei w Australii jeździł najdłuższy pociąg towarowy, który liczył ponad 7 km (miał 682 wagony i 8 lokomotyw)! Niesamowite, prawda?!

Świetna jest ta pozycja! Doskonale wyczerpująca temat. Znajdziecie tu i przeszłość i przyszłość kolei. Odniesienia do kultury, architektury i światowej historii. Kolejowe rekordy i przydatny słowniczek. Do tego nowoczesne ilustracje, rewelacyjnie dopełniające całość.

Jeśli szukacie świetnej, popularnonaukowej pozycji, gorąco polecam!

Stoi na stacji lokomotywa… i rozbudza emocje niejednego młodego pasjonata kolejnictwa! Potężna, szybka i nieco tajemnicza. Kiedyś niedyskretnie dyszała i sapała, dziś pędzi bez opamiętania z miejsca na miejsce. Ewolucja jaka dokonała się na kolei w stosunkowo niedługim czasie jest niesamowita! Od toczących się kilkanaście kilometrów na godzinę maszyn parowych do pędzących ponad 500 km/h szybkich kolei w zaledwie dwa stulecia! Ale to jeszcze nie wszystko, bo kolej po wieku marazmu może stać się transportem przyszłości.

„Pociągi. Fascynujący świat kolei” Alastair Steele to porywająca podróż przez dwa wieki rozwoju kolejnictwa. Autor przybliża czytelnikowi początki kolejnictwa podkreślając czynniki, które sprawiły, że zdominowało ono w XIX wieku transport i podróże. Prezentuje także najsłynniejsze pociągi i trasy kolejowe, pochyla się nad typami pociągów i niezbędnej im infrastrukturze.

W tej pięknej publikacji poruszonych zostało wiele wątków związanych z kolejnictwem, przez co z pewnością zaspokoi ona pierwszą ciekawość i rozpali ochotę na więcej. W żadnym wypadku nie wyczerpuje ona tematu i nie traktuje go kompleksowo. W związku z tym, jest to raczej pozycja odpowiednia dla osób, u których rodzi się pociąg do pociągów, niż tych, których serce już od dawna bije w rytm stukotu kół o tory.

Przystępny i dobrze napisany tekst dopełnią barwne i przyjazne wizualnie ilustracje oddające realny wygląd opisywanych maszyn, co bardzo mocno doceniam, zwłaszcza w książkach popularnonaukowych.

Bardzo cenię książki od @wydawnictwo_kropka za piękne, staranne wydania najwyższej jakości, za dobór tematów, które realnie fascynują młodych czytelników i za sposób ich prezentacji, który sprawia przyjemność czytającemu i słuchającemu. Ta książka spełnia ta wszystkie, wysokie standardy Wydawnictwa.

• Biblioteka
  • Samodzielne