Ale mrówki

JUPI JO!
2023-04-01
2023-04-01
12 min.

Kartonowe książki dla dzieci są fenomenalne! Chyba każdy rodzic małego szkraba się ze mną zgodzi! Ale co powiecie na książki z wycinanymi kształtami na stronach, dzięki którym można poznać wnętrze ula, mrowiska czy nawet korony drzewa? Brzmi intrygująco prawda? Samo wykonanie tych książeczek zachwyca, co więcej pozwala bliżej poznać sekrety życia pszczół, mrówek i drzew. Co takiego skrywają? I jak to się prezentuje? Zapraszam do oglądania zdjęć i do przeczytania moich "zachwytów" nad tą serią!

Na pierwszy ogień zagłębimy się do wnętrza mrowiska! Wraz z małymi mrówkami, poznamy wiele komór i tuneli, z których zbudowane są kopce mrówek. Każda z tych "pomieszczeń" pełni osobną rolę i w każdym z nich znajdziemy coś innego. Weźmy np. wylęgarnie, w której to z kokonów wylęgają się nowonarodzone mrówki czy spiżarnie, w której przechowywane są zapasy pożywienia. Każda mrówka ma swoje określone zadanie, mamy tu mrówki zbieracze, mrówki robotnice, a nawet mrówki żołnierze, które chwytają różnego rodzaju owady. Wszystko to zostało przecudownie pokazane na ilustracjach, które są naprawdę przyjemne dla oka. Dodatkowo krótkie opisy życia w mrowisku, pozwalają bardziej przybliżyć nam funkcjonowanie poszczególnych żyjątek go zamieszkujących. Mamy też różnego rodzaju ciekawostki, o których nawet ja nie wiedziałam, także ta książka stanowi istną skarbnicę wiedzy. Po zapoznaniu się z budową mrowiska, mamy też kilka stron naprawdę ciekawych informacji, dzięki którym dowiemy się między innymi co jedzą mrówki, co lubią, kogo nie lubią, czy nawet jak potrafią się komunikować! To jest naprawdę genialne!

Książeczka przedstawiona powyżej z pewnością zaciekawi niejednego malucha. Dedykowana jest dla dzieci od trzech lat, także to ten etap kiedy dzieci coraz bardziej są ciekawe otaczającego je świata. A jak wytłumaczyć im niektóre rzeczy? No oczywiście przy użyciu przepięknie wydanych książek (no bo przecież nie będziecie rozkopywać mrowiska, żeby pokazać mu co jest w środku, prawda? 😅). Oprócz zapoznania się z wieloma informacjami, oraz z wyglądem wszystkiego od wewnątrz, dziecko ma też możliwość ćwiczenia motoryki małej, bowiem samo przekładanie tych stron i odkrywanie kolejnych tajemnic będzie stanowiło dla niego niezłą frajdę, a przy okazji dobre ćwiczenie dla małych paluszków😊 Ja sama jestem zakochana w tej serii, wizualne urzekła mnie w momencie gdy pierwszy raz ją zobaczyłam, a sama treść jest naprawdę ciekawa i pouczająca. Ogromnie polecam!

„Ale mrówki” to książka, która budzi zachwyt u dzieci, a nawet u dorosłych. Fantazyjnie wykonany wykrojnik, który zaprowadzi Was w najgłębsze zamamarki mrowiska, pozwoli na fascynującą wędrówkę po domu tych maleńkich, niezwykle pracowitych stworzeń. Będziecie mogli zbadać wnętrze mrowiska, zajrzeć do każdego zakątka i poznać największe tajemnice mrówczego królestwa.

Spędzicie jeden dzień w mrowisku, obserwując i eksplorując, poznając zwyczaje jego mieszkańców, hierarchię panującą w ich społeczeństwie oraz podziwiając kunszt budownictwa. Książka zachęca do odkrywania niezwykłego świata mrówek. W zabawny i przystępny sposób, przekazuje sporą dawkę wiedzy. Dzięki finezyjnym otworom, maluch może podążać paluszkiem i śledzić codzienne poczynania tych małych owadów.

W serii dostępne są trzy tytuły:
🐜„Ale mrówki”
🌳„Ale drzewa”
🐝„Ale Ule”

Z pewnością sięgniemy po inne części i z utęsknieniem będziemy wyczekiwać kolejnych. Mam nadzieję, że ta niezwykła seria rozrośnie się o więcej tytułów.

Mam wielką słabość do książek dla dzieci, a jak są pięknie wydane to już całkiem tracę dla nich głowę.

Nie było możliwe, żebym obojętnie przeszła obok serii „Ale” @jupijowydawnictwo

Dzięki uprzejmości wydawnictwa miałam przyjemność poznać wszystkie trzy książki: o pszczołach, mrówkach i drzewach.

Książki dopracowane są w każdym szczególe. Już sam pomysł na wygląd książek jest genialny. No i ilustracje, kolory są przyjemne dla oka. Uwielbiam 😍

Każda z książek odkrywa różne ciekawostki z życia pszczół i mrówek czy zwierząt żyjących na drzewach.

Dzieciaki mogą dowiedzieć się jakie pszczoły żyją w ulach, jak produkują miód i jak są one ważne dla środowiska.

Antkowi najbardziej podoba się książka o mrówkach. To jak wygląda mrowisko, jak mrówki ciężko pracują.

„Ale drzewa” pokazuje, że drzewa są schronieniem dla wielu zwierząt i ptaków. Dzieci też dowiadują się, że mamy różne rodzaje drzew i każde z nich ma inne liście itp.

Seria ta przekazuje tak dużo ciekawostek ze świata przyrody. Sama czytałam je z zaciekawieniem. Dla małego przyrodnika będą idealne.

Ja jestem zachwycona (zresztą Antek też) tymi książkami. Oprócz pięknego wydania, dziecko może się wiele dowiedzieć i zaspokoić swoją ciekawość.

Nie było możliwe, żebym obojętnie przeszła obok serii „Ale” @jupijowydawnictwo

Książki dopracowane są w każdym szczególe. Już sam pomysł na wygląd...

Macie małych fanów przyrody, którzy na każdym spacerze podziwiają różne zwierzęta, zarówno te większe jak i malutkie jak główka od zapałki?

Jeśli tak, to rozwijające ta pasje i zaspokajajcie ciekawość dzieci jak się tylko da. Jedna z opcji jest czytanie o tym co akurat ich interesuje. U nas na każdym spacerze i przy każdej możliwości chłopaki uwielbiali obserwować mrówki. Jeśli Wasze dzieci też interesują się tymi pracowitymi zwierzątkami, w celu zdobycia informacji o nich sięgnijcie po książkę:
Ale mrówki!- tekst Petra Bartikowá, wydawnictwo

Ta książeczka, w formie wykrojnika, a nawet można powieć w formie ksiazkowego modelu mrowiska, zabierze małych poszukiwaczy przygód na wycieczkę w której można poznać wszystkie obowiązki mrówek, ich sekrety i przyjemności z których lubią korzystać.
Każda kolejna, kryjąca tajemnice mrówek, jest coraz większą, ale również każda posiada pewne otwory pozwalające zajrzeć dalej, w głąb mrowiska. Po zamknięciu książki wygląda to jakbyśmy widzieli model mrowiska.
Dzięki pięknym ilustracjom i opisom poznacie sposób budowania mrówek i ich strukturę, hierarchie wśród mrówek i cykl ich życia, zajęcia i naturalnych wrogów.

Zapraszam do czytania i zabawy 🥰

"Ale mrówki!" to fascynująca podróż do świata mrówek.

Ta warstwowa kartonówka z mnóstwem otworów, przezabawnie zilustrowana przybliży małym miłośnikom natury mrówczy świat. W mrowisku, podobnie jak w ulu, panuje określona hierarchia i każda z grup ma ważne obowiązki: zbieracze, robotnice, budowniczowie, żołnierze i oczywiście trutnie i królowa. Ciekawe jest to, że w mrowisku może gościć się zupełnie inny gatunek, choćby chrząszcz, a współlokatorzy żyją w harmonii.
Zgadnijcie, co jest słabością mrówek? Trudno w to uwierzyć, ale nawet mrówki przepadają za słodkościami i opracowały świetny sposób na to, by zaspokoić swoje pragnienie. Te sprytne istotki potrafią nawet zamienić się w grzejnik i pobierać ciepło ze słońca. Niesamowite...

"Ale mrówki!" to fascynująca podróż do świata mrówek.

Ule, mrowiska, drzewa; wszystkie one są niezbędne do prawidłowego działania ekosystemu. Ale ich mieszkańcy również starannie strzegą swoich tajemnic.

A co by było, gdyby tak wejść w świat podziemnego miasta mrówek? Odkryć jak zbudowany jest ul, albo zbadać jakie tajemnice skrywają korony drzew?

Uwagę czytelnika przykuwa już sama forma wydania książek. Zbudowane na zasadzie rozkładówek w trójwymiarze, aż zachęcają dzieci do wejścia w świat przyrody. Pomysłowa koncepcja wydawcy idzie w parze z wiedzą i ciekawostkami zawartymi w publikacji.

Są to krótkie, rzetelne wiadomości na temat danego ekosystemu.
Z książek dzieci dowiedzą się o mieszkańcach drzew, odkryją tajniki produkcji miodu oraz zajrzą do podziemnego miasta społeczności mrówek.

Każdy z tomów zachęca małego czytelnika do odkrywania przyrody w koło siebie, do wyjścia z domu, spacerów po parku, poszukiwaniu tego co autorka opisała w swoich książeczkach. Jest to znakomita nauka przez zabawę.

Bardzo polecamy wszystkim przedszkolakom!

Uwagę czytelnika przykuwa już sama forma wydania książek. Zbudowane na...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Dodaj cytat z książki Ale mrówki